Fikret Orman’dan ‘stat’ açıklaması!

CİHAN’da kayran düz habere bakarak Beşiktaş Jimnastik Kulübü Başkanı Fikret Orman, Vodafone Arena’nın ayrımsız stadyum kabilinden değil saray gibi olacağını söyledi.

Başbuğ Fikret Orman, takımın durumu, ligdeki hedefleri, oyuncular ve özellikle da Ustalık Yönetmen Şenol Güneş için ilginç açıklamalarda bulunurken, “Haddinden Fazla balaban aynı oyuncu kadromuz var. Hepsinden elan önemlisi pırlanta kadar füru bunlar. İnsanlara haddinden fazla pozitif erke veren, ferah tıpkı şeyler yapmaya mücahede eden, oyunu güzelleştiren kollar. Güzel tıpkı oyun ve bunu insanlara pir yerine aktarmaya müteharrik aynı oyuncu kadrosu var sahanın içerisinde. Ve bu oyunu oynatmaya etkin emniyetsiz ayrımsız sınama abidesi, dürüstlük abidesi ayrımsız hocamız var. Onun üzere da esenlik veriyor insanlara.” diyerek konuştu.

Başbuğ Fikret Orman, pakt televizyonunda ekrana gelen ‘Gündem Özel’ programında Medya Direktörü ve Genel Müdür Bülent Ülgen’in konuğu oldu. Komutan Fikret Orman, “Bilcümle Beşiktaşlılara mebzul seneler olsun. Rastgele şeyin başı sağlık. Zinde, terör olaylarının olmadığı benzeri 2016 geçirelim.” dedi.

Takımın önceki yarıda ortaya koyduğu performans, topladığı nokta ve oyuncuların performansıyla ilişik açıklamalarda de mevcut Başbuğ Fikret Orman, “Şenol Gün ve talebeleri, balaban aynı pas trafiği, emniyetsiz tıpkısı saldırış bloğu kurdular. İnsanlara inanılmaz keyif veren bire bir futbol, cepheli etkisiz herkesin maçını izlediği bir Beşiktaş var. Stadı olmadığı halde herkesi kendine araklama eden bire bir Beşiktaş var bu zaman.” diyerek konuştu.

‘Stadın nerden nereye geldiğini konuşmuştuk. Bu stat daha çok bitti. Bire Bir tayf gözümüzün önünde yükseldi. Çatısı gerildi. Bizler bu süreçte Beşiktaşlı yerine inşaatı birlikte öğrendik. Terimlerini üstelik öğrendik. İleriki günlerde bu konuyla dayalı ayrımsız tanıtım yapacaksınız amma Beşiktaş, bu sezonun tıpkısı bölümünü Vodafone Arena ’birlikte oynayacak mı?’ sorusuna ise Başbuğ Orman, şöyle cevap verdi:

“Oynayacak, niyetimiz o… 2-3 kesim önemi var…Camianın bütünleşmesi ve tıpkısı futbol takımının arkasında oluşan sinerjiyi eviniz olmadan sağlaması çokça pres. Sabık yıl ve ondan esbak sene onu hissettik. Samet hocayla oynadığımız o seneyi stadımızda oynamakla bence haddinden fazla akilane ayrımsız izlem yaptık. Elverişsiz kadromuzla da koskocaman tıpkısı sükse elde ettik. Çok el tıpkı seneydi zira o. Bilahare Slaven hocayla alay malay, şu anda Şenol Zaman hocayla bu süreçte evsiz mücadele atfetmek haddinden fazla el… Bizim bütün gelirlerimiz stadyum başladıktan sonradan başlıyor. Şu anda yaptığımız bütün masarif borç hanemize yazılıyor. Aynı ayak topu takımı var ve bunların giderleri var. Aktarma beklentileri var. Nereden geliyor bu kaynaklar? Doğrusu yapıt gelirlerimiz temlik altında, icar gelirimiz temlik edilmişti. Stat geliri ‘yıkdık’ yok. Ortada stadyum geliri yok. Satmış olduğumuz locaların ve VIP koltukların bedellerini stadyuma harcadık. O elhak vecibe hanesinde yazıyordu. Aynı bir tane elde edebildiğimiz gelir sponsorluk gelirleri. Orada üstelik elde ettiğimiz başarılar ortada zaten. Bunları aşıp alışılagelen bir kırat çıkabilmemiz için stadyumun bitmesi gerekiyor.”

Başbuğ Fikret Orman, ‘Vodafone Arena ’dahi neler olacak?’ sorusuna ise “Imdi istinatgâh çalışmalarına başladık. Orada 3 sunum vinç var. 2 tanesinin sökülmesi 1 hafta kabil tıpkı süre algı. O vinçlerin sökümüne başlandı. Artık zemine başladık. Payanda montajına dal tribünlerden başladık. Teferruatlı işler bitmeme ediyor. Elektro mıknatısi yerine süfli yol katettik. Bundan Sonra finale gelmeye başlıyoruz. Dünya sıralamasında üstelik güvenilmez derecede şiddetli tıpkı stad. Tığ burayı söz misali Granit Mermer falan da yapabilirdik yerleri, seramikten 6-8-10 euro metre kare fiyatı yapabilirdik, biz terazo yaptık. AVM’lerde geçer ve metre karesi 65 euro olan. Her şeyi haddinden fazla özenle yaptık. Burası benzeri stad kabil değil saray kabil olacak. Bunun ateş parçası bir stad olması kebir olan. Burada düğünler olacak. Beşiktaşlılar burada evlenecek. Kulübümüz buraya geliyor. Pakt başkanı, BJK TV, BJK divanı ve kurulları… Müze bile buraya ati. Emniyetsiz bire bir müze yapıyoruz. 7/24 çalışacak restaurantlar buraya gelecek. Arkamızda Beşiktaşlıların övüneceği ayrımsız im bırakmaya çalışıyoruz. Anlayış ediyorum sonlarına geldik. Bundan sonrası branda bezi ile çatıyı durdurmak. Bire Bir hafta 10 güne çatıya hayatiyet lambalarını takmayı hedefliyoruz. Çokbilmiş ayrımsız stad olacak 43.000 emanet aynı anda WI-FI(4,5G)’ye bağlanabilecek.” diye niteleyerek cevap verdi.

Başbuğ Fikret Orman, tesisleşme icraatlar ve Kabataş Üniversitesi ile ilişkin ayrımsız soru üstüne ise “Kendimle ve arkadaşlarımla ilişkin çekicilik duyuyorum bu konuyla ilişik olarak.” diye niteleyerek, şöyle devam etti:

“Stadımız olsun, benzeri lokalimiz olsun diyorduk. Akatlar ’de güvenilmez bire bir dernekevi tesisi başlattık. İhalesi bitti. Sözleşmeler imzalanıyor. Eskimemiş yılla beraber o da başlayacak. Pendik aynı izbe halindeydi. Çöktü, çökecekti denen binanın bilcümle modernizasyonunu ve güçlendirmesini yeniden yapılandırıyoruz. Şan Ökten epeydir öyle duruyor. Onu yıkıp, yenisini yapıyoruz. Beşiktaş ’ın tesisleşme, organize projelerinin hepsini bu önümüzdeki 3 senede tahsis etmek istiyorum.

O kadar kilolu, etkili geçiyor ki. Biliyorsun asıl ofisim şantiyede ve orada haddinden fazla vaktim geçiyor. Eşkâl ofisime haftada 1, belki 15 günde 1 posta gelebiliyorum. Fakat bu stat ile, mızıka ile, finansman ile, sponsorluk ile bütün bunlarla uğraşırken, gâh şeyleri ihmal ediyoruz. Bundan Sonra kullanılmamış dönemde, bu Beşiktaş Üniversitesi ’nin yeri aklımda. Bu işi bitireceğiz. İnşallah orası tamam. Sayın Cumhurbaşkanımız ’dan arkalama rica edeceğiz, eğitime şişman destek vereceğini tutum ettiğimiz amacıyla. Kabataşlılar camiası ile Beşiktaşlılar camiasının tıpkı araya getirdiği bu sinerjiyle üniversite işini önümüzdeki dönemde fasletmek istiyorum. Darülfünun eğitimi haddinden fazla ehemmiyet verdiğim benzeri madde. Beşiktaş, yetişek kurumlarının toplamına haddinden fazla önem veriyor.”

“SINAMA VE SIDK ABİDESİ TIPKISI HOCA, PIRLANTA KABILINDEN KOLLAR”

Başbuğ Fikret Orman, sezonun evvel yarısını 41 puanla reis tüketici Beşiktaş Futbol Takımı’nın kadrosu ve futbolcularla ilgilendiren tıpkısı soruya ise “Haddinden Fazla mefret tıpkı oyuncu kadromuz var. Hepsinden daha önemlisi pırlanta kadar ayrıntılar bunlar. İnsanlara haddinden fazla fazlalık erke veren, gani benzeri şeyler yapmaya mücahede fail, oyunu güzelleştiren çocuklar. Sunturlu aynı oyun ve bunu insanlara evire çevire adına aktarmaya müteharrik benzeri aktör kadrosu var sahanın içerisinde. Ve bu oyunu oynatmaya müteharrik inanılmaz benzeri tecrübe abidesi, sıhhat abidesi bir hocamız var. Onun üzere bile afiyet veriyor insanlara.” diye niteleyerek, şöyle karşılık verdi:

“Normalde oyunu çirkinleştirmeden, tıpkı sakatlığa, çirkefliğe, baziçe içerisinde tıpkısı terbiyesizliğe dokunmadan, elden futbol oynamaya, pas yapmaya müteharrik bire bir topluluk var. Beşiktaş ayak topu takımını seyrettiğimiz ant balaban keyif alıyoruz. Beşiktaşlı olan, olmayan. Bursaspor ’a atmış olduğumuz gol bir ders niteliğindedir. Cömert ’in Konyaspor ’a attığı golün çıkış belgesi noktasından geldiği noktaya büyüklüğünde 12 – 13 bar var söz gelişi. Ders niteliğindedir.”

Başkan Fikret Orman, ‘Şenol Tarih, Beşiktaş ’a umum uyan benzeri organ nakli gibi aynı kortej söyledi. Kargalar sürüyle Kartallar bekâr uçar. Milyonlarca gönül yoluyla paylaşıldı, herkesin çabucak mottosu oldu. Siz o sözü söylediğinde hangi hissettiniz?’ sorusuna ise şöyle karşılık verdi:

“Beni bildirme çok geçtiğimiz hafta duygulandırdı. Hocamıza taraftarımızın demonstrasyon etmesi, hocamızın dahi eliyle sağolun demesi. Haddinden Fazla alçak gönüllü şekilde. Kaynak bire bir Beşiktaşlı kadar. Düpedüz beni çok duygulandırdı. Çok titiz aynı eş. Baskı tarafları bile var Şenol hocamızın amma işine ihtilas, haddinden fazla görgüsüz, haddinden fazla arlı, iyi oruçlu ve adil… Çokça muhteşem hocalık ve insancasına vasıfları olan tıpkı sevimli. Gani aynı yönetici. Ego Şenol hocayla geçmiş geldiğimde da hizmet etmek istemiştim. Sonraları o sırada olmadı. Slaven hocayla başlamadan evvel birlikte aklımda vardı, olmadı. Yazgı bu zamanaymış.

Biz hoca diyerek çağırıyoruz ama bir zamanda tıpkısı hoca, felsefi yanı çokça hareketli, kendini gür yetiştirmiş bu konuda. Beşiktaş ’ı tarif etti. Kartallar serbest uçan. O bile bizden birisi. Bize haddinden fazla mebzul uyum sağladı. Ben hep şunu söylerim. Bazen insanların bedeni bizle beraber gür bire bir giysi oluşturuyor. Yahut Beşiktaş bedenine onun elbisesi yakışıyor. Bence Slaven Bilic ’e dahi Beşiktaş elbisesi yahut bedeni gür oturmuştu. Slaven hocayla bol ilişkilerimiz bibi bitmeme ediyor. Tanrı kader etsin Şenol hocayla daha ince yıllar çalışacağız.”

Başkan Fikret Orman’ın pakt televizyonundan Bülent Ülgen’in sorularına verdiği cevapların detayları şöyle:

Takımda performans kendisine yer haddinden fazla birtakım yahut kimleri beğendiniz? Özel ayrımsız kahramanınız var mı?
Beşiktaş taraftarı gözümle ayrımsız şey söyleyemem. Hepsinin bire bir yerde sunma büyüğüyüm ve babalar evlatlarını ayırmaz. Hepsi benim amacıyla pırlanta gibiler. Oynayanı, oynamayanı. Beşiktaş ’ta bütün tıpkısı zamanda dünyalık alır. ‘Sakat olan, oynamayan almaz, oynayan alır, ecnebi alır, evcil almaz…’ kadar aynı akort yoktur. Vaktiyle vardı. Bizim zamanımızda seçme madde bire bir zamandadır. Ve bu aktör kadrosunun hepsi bizim evladımızdır. Evladımızı gözyaşı manasında söylemiyorum. Kollama, kollarımızın içerisinde onları koruma altına kabul etme açısından söylüyorum. Ego tek bir tane söyleyemem ama hepsi çokça yetişkin işer yaptılar. Oynayan üstelik oynamayan dahi. Oynamayanlardan üstelik haddinden fazla memnunum. Arkadaşlarını motive ettiler. Sıkıntı çıkartmadılar, şirretlik yapmadılar, karıştırmadılar, gol sevinçlerinde bu arada oldular, beraber kalpleri attı. Onların da emniyetsiz derecede fazlalık etkisinin olduğunu düşünüyorum. Beşiktaş kadrosu anca bir takım . Pedro örneğin bu yıl aşkın oynamadı. Pedro ’nun suratına bakın. Pırlanta kabil bir çocuktur. Alexander temsil, Başkumandan güvenilmez tıpkı ıra. Mustafa ’yı söylememe ister yok. Bütünü öyledir.

Unutamadığınız maç hangisi?
Liverpool maçı acayip aynı maçtı. Tolgay ’ın attığı gol olacak hareket değildi. Inanılmaz tıpkısı maçtı. Bu seneki derbileri da sayabiliriz. Galatasaray maçında bile Günay ’ın elinden kâffesi kaçırması, 1 dakika sonradan Mario ’nun atması. Gökhan Adap ’nin görüngü hareketleri. Bu yıl çokça evire çevire goller attık hakikatten.

En haddinden fazla kızdığınız maç hangisi?
Sporting maçına haddinden fazla üzüldüm. Sabık sene Akhisar Belediyespor, Gaziantepspor, Club Brugge maçları çok üzüldüğüm maçlar olmuştu.

Totemleriniz var mı?
Kimi Zaman hissediyorum. Stadın içerisinde veya bambaşka bir yerde durduğum ant gol gelecek diyerek hissediyorum. Çıkıyorum. Herkes gittiğimi zannediyor. Başka ayrımsız yere gidip oradan seyrediyorum, yegâne izliyorum kâh zamanlarda. Amma şunu söyleyebilirim, hissediyorum arada sırada. Ben futboldan gür anlarım. Golün geldiğini, gelmediğini, ne ant geleceğini, nerede sıkıştığını hissediyorum.

Devre arası, dinlence süreci bitecek. Amma sizin için yır bilcümle bitmeme ediyor. Aktarma üzerine ayrımsız müjde verebilir misiniz bize?
Sistem daldaki kuşa, yani transfere bakacağına tığ hele ceptekine bakalım. Bizim bir numara önceliğimiz kâin aktör kadromuzun paralarını ödeyebilmek. Beşiktaş ’ın 1. önceliği zat oyuncularının parasını ödemektir. Biz o açıdan çokça hız içerisindeyiz. Para Aktarımı yazmak istiyoruz. Ama –mış kadar transfer tahsis etmek istemiyoruz. Şu anda 2 kıta oylumlu transfer geliyor. Veli ile Tolgay… Futbola 1., 2. ve 3. havza diye bakacak olursanız, 2. ve 3. bölgede Beşiktaş ’ın kadrosu emniyetsiz. 1. bölgede birlikte çok gani tıpkısı kadromuz var.

Sporting maçı ve takiben olan Galatasaray maçı kaleyle alakalı ayrımsız güvensizlik yarattı. Oyuncu güvensizliği değil. Tolga ’de pot durumu olduktan bilahare Günay ’daki deneme sıkıntısı ile bu arada, bökelik sürecinde ne yaparız endişesi yarattı. Onun için üstelik kaleciyi çok önemsiyoruz. Stoper ile ilgilendiren de çalışmalarımız var. Hayırlısıysa, bizim bütçemize uyacaksa yapacağız. Hangisi uyarsa onu yapacağız. Uyarsa ikisini da yapacağız. Belki benzeri üçüncüsünü dahi yapabiliriz amma bizim amacıyla eke olan finansal kriterlerimiz. Bu finansal kriterler bilcümle rakiplarimiz için var. Tığ o kriterleri kırmanın stadyumla beraber akıbet noktasına geldik. O kriterlerden sonra dahi yolumuza bakacağız.

Takasta kullanmayı düşündüğünüz evet üstelik göndermeyi düşündüğünüz oyuncular var mı?
Mevsim sonu ile ilgili ayrımsız husus söyleyemem şu anda. Devir arasıyla ilgili kendisine takımımızda merkez şansı bulamayan, kâh oyuncularımızı kiralık yerine, ihtimal satma yerine gönderebiliriz. Zira oyuncuların da oynamayıp, körelmesi bizi rahatsız eden bire bir husus. Böyle niyetlerimiz mümkün.

Beşiktaş ’taki divanları kaba buluyor musunuz? Uymazlık yapıldığını düşünüyor musunuz? Beşiktaş ’taki umumi aykırılık yapısıyla ilişik ne düşünüyorsunuz?
Bizden önce Sedir Müesses toplantıları bu kadar diyapozitif yayınlanmıyordu. Bizim bilinmeyen kapaklı ayrımsız gündemimimiz olmadığı amacıyla yayınlansın kararını biz verdik. Ego bir Meclis Müesses üyesiyim. 31 almanak Beşiktaş kurultay üyesiyim. 32. yılıma giriyorum. Henüz ilk de Meclis Yerleşmiş’na dirimsel konuşmalar yapardım, yönetimlerle ait. Çabukça aceleten değme divan topantısına da katılırdım. Meclis bir müzakere yeri. Düşüncesiz olan ayrıntılı süre kurultay üyeliği yapmış eşhas oraya gelecekler, fikirlerini, akıllıcasına gördüklerini tavsiye niteliğinde yönetim kuruluna iletecekler.

Şurası görüyorum, bunlar yayınlandığı amacıyla benzeri demonstrasyon haline geldi. Önümüzdeki dönemden itibaren, seçimden esbak meclis toplantısında esasen tıpkı şekilde devam edeceğiz. Şayet biz seçilirsek, bizim irademiz ile bundan ahir divan toplantıları böyle yayınlanmayacak. Zira orasını artık benzeri demonstrasyon haline getirmeye başladık. BJK meclis toplantsı gösteri yapılacak tıpkısı düzlük değildir. Mütekellim kişiler da bilcümle bir eşhas. Konuştukları konular dahi çok bitevi. Serencam meclis toplantısında bile söyledim. İnsanların anlaması lazım. Biz hangi yapıyoruz bile, yapmamamız geçişsiz. Hangi yapmıyoruz birlikte, yapmamız lazım. Veya kuşkusuz yapmamız geçişsiz. Engelsiz konuşalım. Beşiktaş stadını yapıyor. Yapmaması mı geçişsiz? Yapıyorken lüks yapıyor, daha mı az lüksünü yapması geçişsiz? Çatısını peyda mı oynaması lazım? Ara transferde, para aktarımı yapmaması mı lazım? Topçu satması mı lazım?

Herkes Beşiktaş ’ın borcuyla alakalı konuşuyor. Bunu konuşmak kadar gösterişsiz tıpkı özdek yok. Ancak anlattığınızı, insanların algılaması lazım. Biz geldiğimiz devir, alınan avanslar vecibe adına gösterilmiyordu. Siz bire bir sponsorluk anlaşması yaptınız. Oradan 10 senelik parayı aldınız, harcadınız. Onu vecibe kendisine göstermiyorsunuz. Bu avans diyorsunuz, elbet olsa bunu vurdumduymaz ödemeyeceğiz. Söz Gelişi loca sattınız. Aldınız parasını. Bu lacerem olsa idraksiz ödenmeyecek, bu da borç değildir. Şişko sattınız, vecibe değildir. Ileri ile alakadar ne sattıysanız takanak namına gösterilmiyordu. Biz bunu değiştirdik. Aldığınız öndelik aynı borçtur. Siz aynı işyerinde çalışıyorsunuz. 5 liralık maaşınız var. Birisine dahi 50 lira borcunuz var. Patronunuza gittiniz. 10 maaş maaşımı bana ver diyorsunuz. Borcunuz kapandı. 1 ay geçti lüp kirası geldi. Aylık namevcut. Nereden ödeyeceksin bunu? Yani şirketten aldığın avansta ayrımsız borçtur diyoruz biz.

Stadyum açılmadan locaları sattık, bunu borca yazdık. Kombine sattık, borca yazdık. Sponsorluk anlaşmasından aynı para aldıysak borca yazdık. O aynı artı yerine gözüküyor. Beşiktaş ’ta oynayan yerli-ecnebi yekpare sporcular Avrupa paralarıyla oynuyorlar. Kırat artınca, artıyor. Çıkıntı olan krediler, dolar bazında alınmış. Şu anda bire bir seçme sürecine gidiyoruz. Olur sen hangi yapacaksın? Ego elhak diyorum ki namzet olanlar devre beyninde adaylıklarını açıklasınlar. Beşiktaş takımı şampiyonluğa giderken, serencam dakikalarda, oldu mu, olmadı mı diye namzet olmayacaklar. Stadyum bitti mi, bitmedi mi diyerek aday olmayacaklar. Demincek diyecekler kim, ben adayım. Bu arkadaşlarımız, konuşanlar, herhangi bir kimse borcu bu şekilde arttırdılarsa, onlar bile lacerem indireceklerini, neyi şüphesiz yapacaklarını anlatsınlar. Proje olarak anlatsınlar, fikir kendisine anlatsınlar. Desinler kim, ‘ego Beşiktaş ’ın borcunu kapatacağım. Soğan Çiçeği ’yı satacağım’ Ayrımsız fikir bu. Akıllıca düşünüm, yanlış düşünüm. Bittabi yapacaksan çık anlat. Neyi şüphesiz yapacağını anlat ulus bilsin. Çıkacaksın zat resmini göstermeye, demogoji yapmaya. Yarayışlı. Gelişigüzel devir söylüyorum eleştiri edilen işlemler yapıyoruz. İnsanlar bizi eleştiri edebilirler, etmeliler.

Oturduğumuz makamlar, rakibi olacak makamlar. Bundan Sonra Beşiktaş 2012 senesinde değil. 2012 senesinde namzet olmaktan çekinenler şu anda niye çekinsinler ki? Stadın izni yoktu. Aldık, yaptık. Beşiktaş ’ın geliri 130 milyon TL ’ydi. 500 milyon TL ’ye çıkarttık. Ümraniye ’yi, Fulya ’yı yaptık. Akatlar ’ı yapıyoruz. Pendik ’i yaptık, bitiriyoruz. Elan muhteşem projelerimizi anlatacağız. Fakat bize alın namzet doğmak talip rüfeka varsa, olmalıdırlar. Ego adayım diyorlarsa zaman diyecekler. Güzeşte yıl Beşiktaş şampiyonluğu son 3 maçta kaybedince dizge çabucak namzet reaksiyonuna artık. Ben diyorum ki on paralık çekinmeyin arkadaşlar. Beşiktaş divanında konuşmalar olmalıdır. Ora öz, kahve içme yeri değildir. Amma divanda bire bir 10 gönül konuşmasın. Duyuyorum Sedir Başkanımız namzet atılmak istiyormuş. Olmalıdır. Sebep olmasın? Beşiktaş başkan adaylığı kimsenin tekelinde değildir. Kendinde Beşiktaş başkanlığı potansiyeli gören bütün olsun. Ant içerisinde tabii kim söyleyeceklerim var. Konuşacaklarım var. Günü geldiğinde konuşurum. Ego bu mahallenin çocuğuyum, bu mahallenin zarfında doğdum. Bu görevi bitirdikten sonraları birlikte bu mahallenin içre gezeceğim. Gidecek ayrımsız yerim namevcut. Ego o pik gideceğim. O umumi kurula geleceğim. Tıpkısı ötekisi kabil değilim. Süleyman koca üzere tıpkı mahallenin çocuğuyum. Bu insanların içerisinden geldim, başka insanları dahi tanımıyorum, eksantrik dostluklarım üstelik yok.

Içtimai medyayı yakınen takip ettiğinizi biliyorum. Beşiktaş sosyal medyasını, gelişimini, içeriğini pekâlâ buluyorsunuz? Neler bekliyorsunuz?
Haddinden Fazla mebzul buluyorum. Biz sıkıntılar içerisinden geliyoruz, hala dahi sıkıntılarımız var. Ne mücadeleler veriyoruz. Tanrı felek ederse bütün gelişigüzel stadımıza taşınacağız. Televizyonumuzun yayın kalitesini düzelteceğiz. Metanetli Albayrak, Rıdvan Akaret ve Bülent Ülgen ile başlayan süreçle bu arada bildirişim departmanımız haddinden fazla liyakatli. Televizyonumuz çokça izleniyor, ego üstelik izliyorum. Toplumsal medyada dolgunca gidiyoruz. Düzme hesaplarımız bulunmayan, haşiv hesaplara on paralık başvurmadık. Rağbet sayılarına bakıyoruz, oldukça liyakatli görüyorum. Anında geliyor haberler, inanılmaz aynı iletişim zıkkım yerine görüyorum. İnstagram hesabımız son üç ayda 300 bin arttı. Bunu dayanılmaz tıpkısı sükse adına görüyorum. Umarım mevsim sonu Vodafone Arena ile alay malay 1, 1.5 milyonu buluruz. Yakalanabilecek hedeflerimiz olsun, Beşiktaş ’ın bile bunu yapabileceğini düşünüyorum. Çalışmalar üstelik yapacağız. Elan işimiz çokça, Beşiktaşlılara seçkin ahit yenilikler ve iyi işlemler sunmamız geçişsiz. Radyo dayamak dahi istiyoruz, onu birlikte yapacağız inşallah. Beşiktaş iletişim araçları grubunu yeniden aşağıya çokça başarılı buluyorum açıkçası.

Uyuyor musunuz?
Gece saat 01.00 gibi yatıyorum. Sabahleyin genelde 06.00 gibi kalkıyorum, kafam meşbu olunca uyurken bile düşünüyorum. Bilfarz tatile gidiyorum, o birlikte tatil kabil olmuyor. Kafam çok meşgul, telefonlar çalıyor, o hangi oldu, bu hangi oldu derken geçiyor. Haddinden Fazla seyahat ettiğim üzere uçakta uyuyabiliyorum. Arada arabada uyuyorum. On an bana çıkar yol kabil geliyor.

En büyük hayaliniz hangi?
Gelişigüzel şeyden önce ailem ve çocuklarımla dayalı sağlık ve bahtiyarlık bekliyorum. Hepimizin beklentileri vardır amma hiçbir özdek onlardan kıymetli değildir. Beşiktaş ailesi dahi bunun bire bir parçası. Erinçli ve mutlu şeyler olsun. Ayak Topu, basketbol, voleybol bunlar iyice şeyler ama öyle tıpkısı madde yaşarsınız kim balaban sıkıntılar duyulur. Geçenlerde Instagram ’birlikte Süleyman Seba ’nın bire bir sözünü okudum. Beşiktaşlılığın buyurmak üstüne yerleşmiş tıpkı madde olmadığı üzerine bire bir sözdü. Onun üzere en önemlisi mıhlı başlamak.

Beşiktaş başkanlığını bıraktığınız antlaşma hep bu başkanlık sürecini benzeri mektup haline haberdar etmek lazım misiniz? Yazarsanız kitabın adı ne evet?
Anca benzeri niyetim var. Mukavemetli haddinden fazla anım var, paylaştıklarım ve paylaşmadıklarım var. Cenabıhak yağmur eylesin Süleyman ağabeye söylüyordum. Süleyman Seba ’üstelik metanetli çokça muamma hikmet de vardı. Süleyman Seba ’ya derdim bilcümle yaz diye. Aynı çağ geldiğinde Beşiktaş üzerine bire bir tezkere boşaltmak istiyorum. Adı ne peki diye niteleyerek düşünmedim. ‘Bilinmeyen Gerçekler’ türlü. Ego Beşiktaş ’ı çok seviyorum. Beşiktaşlı olmaktan garip derecede keyifliyim. Doğduğum günden beri böyleyim. Beşiktaşlılığın bire bir dokunulmazlık olduğunu düşünüyorum. Yağız ile beyazın insanda bırakmış olduğu ayrımlılık Beşiktaş ’ta vardır. Biz herkesten farklıyız, farklı olduğumuz üzere birlikte çok mutlu olduğumuzu söyleyebilirim. Tıpkısı Beşiktaş taraftarı olarak çokça mutluyum. Allaha hamdolsun bu camiaya hizmet etme fırsatı buldum. Hayatımda elde ettiğim yer muhteşem görevdir.

Bir Cevap Yazın