FİLMLERDE NASIL SEVİŞİYORLAR?

Özgürlük sinema yazarı Ömür Ara, bugünkü köşesinde akıbet günlerde dizilerde dahi filmlerde dahi bolca rastladığımız konusunda de sık sık tartıştığımız sevişme sahnelerinin pekâlâ çekildiğini anlattı. Akıbet günlerin sunu çok tartışılan sahnesi elbet Beren Saat ve Kıvanma Tatlıtuğ ’un Amor-ı Yasak ’daki muaşaka sahnesiydi. Beren saat sahneden sonra “aramızda yastık vardı” açıklamasını yapmıştı.

BIR VAKITLER VÜCUTLAR BİRBİRİNE DEĞMEZDİ
Çarkıt Türk filmlerindeki âşıktaşlık sahnelerinde, erkekler kadınları boyunlarından öperler, öpücük yağmuruna tutarlardı. Ama vücutları mukavim birbirine değmezdi.

GITTIKÇE IŞLER DEĞİŞTİ
Tedricen amal değişti, Issız Herif ’daki, Zeynep ’in Sekiz Haset ’ndeki, Üç Primat ’daki muaşaka sahnelerine kadar geldik. Dizi Film sektörü bile sinemadan gabi kalmadı o arada.

Hassaten sekans oyuncuları bu sahneleri enformasyon üzerine sinemacılardan elan istekli çıktılar. Beren Saat âşıktaşlık sahnesinde aralarına yastık koyduklarını söyledi.

CÜMLE ZAT SEVIŞME SAHNESİNDEN SORUMLU
Güzeşte zaman dahi Merve Sevda, “Yastığa lüzum yok, eğer buna hisse senedi kendisine bakıyorsan etkilenmezsin” diyerek olaya ayrımlı benzeri sağ açıklık getirdi. Çarpılmak göreceli bire bir deyim, oyuncudan oyuncuya değişir bence. Kimine yastık gerekebilir, bazı ise ağaca sarılıyormuş üzere şen davranabilir. Herkes kişi âşıktaşlık sahnesinden sorumlu diye geçeyim Hollywood ’dan örneklere.

TOM CRUİSE O SAHNEDE PANTOLON GİYMİŞ
Jerry McGuire ’daki cinslik sahnesinde Tom Cruise pantolon giymiş örneğin. Çünkü o zamanki eşi Nicole Kidman o sahneye ancak bu şartlarda müsaade vermiş. Orada üzerlerinde tuhaf olduğundan Tom Cruise ’un ne giydiği anlaşılmıyor. Tamam ya görüntü ayan olmayı gerektiriyorsa?

EŞEYSEL ORGANLARINA ÇORAP GEÇİRİYORLAR
Işte o devir erkekler seksüel organlarının üzerine çorap geçiriyorlarmış. Yastık, pantolon, çorap vs…Ne farklı çareler, çözümler üretmişler anca değil mi? Bize de gelişim daha çok demin. Film evet dahi dizi izlerken, âşıktaşlık sahnelerinde işi elbette kotardılar diye niteleyerek düşünüp duracağız!

Bir Cevap Yazın