FLASH AKTARMA

Mesleğe 1977 yılında TRT Ankara Televizyonu ’nda prodöktör yardımcısı yerine başlayan Adnan Atilla, 1983 yılında imtihan kazanarak  TRT Bilgelik Dairesi Başkanlığı ’nda muhabir kadrosuna geçti. Yaklaşık 10 sene TRT Vukuf Merkezi ’nde muhabirlik yapan Adnan  Atilla, bu süre süresince, haber editörlüğü ve spor servisinde çeşitli branşlardan mesul muhabir olarak çalıştı.

Adnan Atilla, 1993 ’den 1997 ’ye kadar de “Enstrüman Ekspresi” başta oluşmak için ayrımsız haddinden fazla programı  hazırlayıp sundu. 2004 yılında TRT Marifet Dairesi Başkanlığı ’nın baştan yapılandırılması çalışmalarında kâin Adnan Atilla, ayak topu karşılaşmaları ekspoze görüntülerinin TRT ’den yayınlanması ile ilişik kendisine Dijitürk ile yapılan sözleşmeyi hazırlayan ekipte saha aldı. TRT İstanbul Televizyon Müdürlüğü da işleyen Adnan Atilla, en üst İstanbul Radyosu ve Televizyonu ile Haberden mesul İstanbul Toprak müdür yardımcısı idi. Gazeteciler cemiyeti üyesi Adnan Atilla,daima matbuat kartı sahibi.

Adnan Atilla, Flash TV resmi genel ağ sitesinde Yürütme Müesses kararıyla Genel Müdürlüğe getirilmesinden sonraları yaptığı açıklamada, Flash TV ’nin bu güne büyüklüğünde kararlı ve canlı ayrımsız hat olduğunu belirtti. Flash ’ın, Star ’dan sonra yayına başlayan ikinci özel göstergeç olma  ayrıcalığına cemaat olduğunu da kaydeden Adnan Atilla, kurulduğu gün 1992 ’den bu yana kesintisiz yayında olmanın bile çivi başına benzeri muvaffakiyet olduğunu kaydetti. Millî yapıt frekansına ehil Flash TV ’nin, görmüş geçirmiş personelinin üstelik katkıları ile kullanılmamış iz döneminde daha fazla izleyiciye ulaşmayı hedeflediklerini kaydeden Adnan Atilla, kanalın izlenme sıralamasındaki yerinin gelişmemiş sürede hak ettiği noktaya ulaşacağını bildirdi.

Bir Cevap Yazın