Florya’da Denizli devrimi!

Skorer’den Nevzat Dindar’ın selen-yorumu… Tür berenarı çevirici kullanmamaya çalışıyor. Doktor dışında kimseyi takım otobüsünde çalmak istemiyor. Kafile dışında kimsenin kalmaması amacıyla butik otelleri yeğleme ediyor ve soyunma odasından veri sızmaması üzere nazik duyarlık gösteriyor.

Galatasaray ’birlikte kurtarıcı kendisine göreve soyunan görmüş geçirmiş teknikçi Mustafa Denizli etkisini önceki günden hissettirmeye başladı. Cim-Bom ’un tecrübeli hocası, farklı kişiliği ve deneyimleriyle Florya ’daki alışkanlıklara sonuç verecek.

Denizli ’nin bu noktada hele futbolcuyla iletişime haddinden fazla önem verdiği biliniyor. Almanca ve Ingiliz Ingilizcesi ’yi çok bol bilici görmüş geçirmiş teknik adam, antrenmanlarda çevirici hesabına kendisi şahsen olayın merkezinde saha almayı yeğleme ediyor.

Denizli ’nin “Futbolun dili ortaktır” prensibiyle böyle akıntı ettiği ifade ediliyor. Evvel mecbur antrenmanda basına servis edilen fotoğraflarda tercümanların hiçbir karede olmaması özen çekti.

Uçak adına otobüs

Mustafa hocanın, mızıka otobüsünde futbolculardan başka kimseyi istemediği de biliniyor. Kariyerli teknik adam, hekim haricinde kimseyi topluluk otobüsünde istemeyecek.

Ankara kabil seyahatlerde bile uçak adına otobüsü yeğleme fail Denizli, ayrımsız futbolcuya iki destek verilerek rahat etmesini istiyor. Deplasmanlarda ise Denizli ’nin tercihi butik oteller… Takımdan bambaşka kimesne burada konaklamıyor. Mustafa Denizli ’nin ayrıca futbolcuların beslenmesine çok ilgi ettiği, deniz ürünlerine ciddilik verdiği belirtiliyor.

Marrone faktörü

Mevsim ortasında antrenmanlarda futbolcuları çokça yormayacağı tekrar söylenebilir. Ancak göreve dirimsel gelmez beraberinde getirdiği kondisyoner Stefano Marrone ’nin özelliği, çalıştırdığı futbolcuların genelde ligin en çok koşan isimleri olması… Marrone ’nin benzeri gayrı özelliği bile oyuncularının çok sakatlanmaması…

Denizli etkisi evvel günden kendisini hissetirirken, takımın içinden fen sızmaması da en haddinden fazla duyarlık gösterdiği konuların başında geliyor. Çünkü Denizli, “Bura bizim mahremimiz” diye soyunma odasından banko fen çıkmamasını icap. Sisteminin esas itibariyle dahi futbolcunun rahatlığına dayalı bir dizge olduğu vurgulanıyor.

Gündemi belirler

Verdiği demeçlerle ruzname oluşturabilme ve rakiplerini etkile yebilme sanatı ise Denizli ’yi ayrımlı kılan bir ayrıksı tafsilat yerine dikkat çekiyor.

Bir Cevap Yazın