FOX’u muntazır hınç hangi?

NTV bile kötü dönüşler yapmışken; Duygusal Dündar, Mirgün Cabas, Banu Cesaret ve Ruşen Çakırdoğan ’ın programlarını sonlandırmışken, hatta politik muhtevalı projelerin tamamını rafa kaldırmışken, Fox, kül tersi istikamette posta alıyor. 

Fox demokrasi aşığı mı?

“Ergenekon”la omuz omuza anılan sanatçılar listesinde Müjdat Gezen ’le zirveyi paylaşan Levent Kırca, Fox yardımıyla dimdik ayakta. Bu durumu, demokrasi açısından alkışlayanlar olduğu üzere “bönlük” adına değerlendirenler da var. Çıfıt sermayeli Amerikalı televizyonu Fox ’un, “demokrasi aşığı” olduğunu erişmek günahsızlık peki. O halde hedef ne? Fox, Levent Kırca ’yı niye kanatları altına aldı?

Temas özdek dünyalık üzere

Fox için bir numara derecede ehemmiyet sunu eden “mülk” elbette kim… Yaz döneminde alternatifin çokça birkaç olduğu tıpkı ortamda tekrarları “kötünün iyisi” reytingler düz “Olacak O Büyüklüğünde” programı, daha çok izlenmek için çırpınan Fox yönetimini heyecanlandırdı. “Olacak O Kadar” tekrarlarını, defaatle Fox ekranında iletilmek türlü. Ayrıca Fox ’un yeni promosyonunda Levent Kırca imzalı “Karımın dediği dedik çaldığı kontrbasçı” ünlü yapımı dahi özen çekiyor.

Telekulak skandalını yabana atmayın

Fox ’un ilişkin olduğu “News Corporation” şirketinin siyasi stratejileri üstelik yabana atılmamalı. Bugünlerde İngiltere ’deki telekulak skandalıyla gündemde olan ve ağır sıklet akse hareketli Murdoch İmparatorluğu ’nun, girdiği her ülkede ahit içinde iktidarı manipüle etmeye çalıştığı argüman edilmekte. Türkiye ’üstelik de eş oyunlar ortamında olma ihtimalleri zayıf değil o halde! 

Levent Kırca ’yla üzeri gösterisi

DOĞRU Tümen hükümetiyle ve DÜRÜST Öğür hükümetinin icraatlarıyla açık orostopolluk geçebilen, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’a milyonlar uğrunda nanik yapabilen Uzun Kırca ’yı, esasta bu sebepten çevre kolladıklarını ifham etmek cins… Benzeri tür ’i üst gösterisi, anlayacağınız…

Coşkunluk, geliyorum, diyor

Fox ’un, dünyada köşeye sıkıştığı böylesine tıpkı konjonktürde Türkiye ’deki tavrını bile gözden geçirmesi gerekiyor. aksi hâlde ağır sıklet sıkıntılar yaşayacağı stabil.

Dostça ağırlık…

Iletişim Araçları Kompetanı
medyakompetani@hotmail.com

Bir Cevap Yazın