Funda Özkalyoncuoğlu ‘Türk Malı’ dizisine hangi diyor?

RTÜK çın?…

Radyo Monitör Dal Kurulu, Türk Malı dizisinin, Türkçemizi bozduğu gerekçesi ile ilişik, yayınlanan kanala, uyarıda bulunmuş. Savunma istemiş.

İşi bu adamların.

Hemen bu konuda kıyamet kopardık ve haddinden fazla sevdiğimiz, aydın tümü kabilinden polemiğimiz  başladı. Güya değme konuyu akilane düzgün, tartışıp temas sonuca varabilirmişiz kabilinden.

RTÜK dürüst, komedyenler üstelik rast, bu diziye gülenler birlikte dosdoğru.Benim üzere bu
diziye gülmeyenler da güzel. Ego, o büyüklüğünde aklık Türki meraklısı olmamama karşın, Türkçe banal çok ateş, ve hiçte matrak değil işte.

Bazen herkesin esaslı olduğu durumlar olanaksız mı? RTÜK ne eylemek, televizyonları taharri fail bir gelgel söylemek, değil mi. Görevi o yani. Arama edecek, uyarıda bulunacak. Sen beğensen dahi beğenmesen üstelik.

Bakıyorum hele köşe yazarları kıyamet koparıyorlar. Verip veriştiriyorlar. Hangi yani bu asamble olmasın mı. Dünya üstelik başka ülkeler üstelik yok mu? Var.

Kontrole bu kadar mı karşısınız.

Siz köşeniz de, canınızın istediği temas şeyi yazıyorsunuz.Onun, bunun, ve benim hoşuma gitmeyen tıpkı sürü özdek yazıyorsunuz.

En haddinden fazla ta Rahşan ’a(Gülşan)şaşırdım.

Maaşlarını ödeyen, gelişigüzel kesimden insanların, fikrine danışacakmış RTÜK… Yaptım oldu olmazmış çok ayıpmış, ahhh Rahşancım ahhh, yazdım oldu oluyor bile yaptım oldu niye olmuyor.

Valla ben bile seni yadırgadım, mahiye durumunu hiç karıştırmayacaktın. Çünkü bu düşünüm, gazeteyi aldım servet ödedim, yazmadan önceki müşavere durumuna büyüklüğünde insanı düşündürür.Paralarını ödemen, onun gelişim sınırlarına karışacaksın, anlamına gelmez ki.

Maaşınızı biz ödüyoruz, tek dememek lazım.

Benim anneannem üstelik bunu dedi.

Süpürge Otu Özkalyoncuoğlu /HABERTÜRK

Bir Cevap Yazın