Funda Özkalyoncuoğlu ‘Var mısın Namevcut musun’u yazdı

Dünya Ramazan boyunca, ’Var mısın Yok musun ’a tekrar başladı.

Yeni yarışmacılar, eskimemiş yüzler.

Kızlar aktör üzere, model kadar çokça güzeller. Yemyeşil gözleri, kiraz dudakları var hepsinin.

Erkeklere gelince, çirkinleri seçmiş Acun, de benzeri karmaşa var,ondan bundan durumu, asgari müşterek bulunmayan. Çarkıt yarışmacılar gibi.

Geçen dönemin yarışmacılarını yüzyıllarca seyretmiştik. Ve hepsini tanıyorduk. Seçkin akşam evimizdeydiler. Elelele tutuşuyorlar, birbirleri üzere ağlıyorlar, kafalarını kutulara vuruyorlardı. Kendileri için değil arkadaşları amacıyla ağlıyorlardı.. Eksiksizlik abiiii… Seni haddinden fazla seviyom, Ertan abiiii… Seni çokça seviyom , Kültürlü abi seni çok seviyom, laflarından bıkma mevrut ve mide spazmları geçiriyorduk.

Bu bağlılaşım tomurcuğu insanların, birbirlerine cebin duyduğu ve ifade ettiği, bağlılaşım, gocunmak, bağlanak ve el birliği karşısında, evde yatağa yatıp, başıma huni geçirip, parmağımı emerek, Allahım bu makro duygulardan, böylesine tek yanlı duygulardan kul sebep namevcut….

Tanımadığın insanların, kazanamadığı paraları üzere gözyaşı dökmek, çok tuhaftı.

Ben illet anlayamıyorum diye, gözyaşı döküyordum. Kendim üzere ağlıyordum ego. Bu insanlar birbirlerini, neden ve bittabi bu kadar seviyorlar anlamıyordum. Eş kafam, buna basmıyordu ayrımsız türlü.

Bu yarışmacılara, ahhhh!!!!  yüzyıllarca sürdü amma, tam dahi doyamadan konkur bitti derken, oh! benzeri yarışmacılar, Survivor yarışmacıları oldular. Yine kızların genişlik güzelleri, model gibi olanları, erkeklerin yeryüzü çirkinleri. Haklıydı Acun, tığ Türk halkı, kadının yeryüzü güzelini erkeğin yer yamuğunu severdik.

Aynı yarışmacılar, Panama ’üstelik Survivor ’bile yarışmaya başladılar. Erkekler abiiiiler, kızların azılı birer düşmanı olmuş, onları adeta yoketmek üzere sahilde, kayalıklar ortada, traksiyon yapıp duruyorlardı. Bütünü haddinden fazla acı insanlardı, üstelik dillek adamlardı.

Suratlarında meymenet da kalmamıştı.

Açlık ve ada şartları beni inandırma edemiyordu.

Kızlar, o güzelim kızlar, öz aralarında, sinsiler ve diğerleri gibi ayrılıyorlardı. arada bir erkeklerin, ama esas kendisine birbirlerinin azılı düşmanı idiler.

Herkes birbirinin ardı sıra konuşuyordu. Cezire, yarışma adasından çıkıp iblis adası kadar olmuştu.

Ilk öpüşüyorlar, bilahare ağlıyorlar, sonra kayalıkların ardına geçip zarar planlıyorlardı.

İkisi birlikte konkur, olur ne oldu… Hangisi hile?

Dalavere olan hangi? Kutular…

Hepsinin uğrunda birer parça varken seviyom, kutu bire, yani teke inince sevmiyom…

Bi seviyom, bi sevmiyom.

Seni ahlaksız menfaatin dünyası.

Neyine inanayım senin.

Süpürge Otu Özkalyoncuoğlu / HABERTÜRK

Bir Cevap Yazın