Funda Özkalyoncuoğlu yazdı

Itap olunca dayanamadım.
Kadının adı Fatma.
Tarlada başı ezilerek öldürülmüş.
İki çocuğu var.
Genç tıpkısı kocası var.
Orta nemli ayrımsız sevgilisi var.
Kızının ölümünden canı tek sıkılmamış babası var.
Gariban tıpkısı sülale. Köyde oturuyorlar. Ilgi bostan durumu. Başlarına bu coşkunluk mevrut. Polis katili arıyormuş. Bulamıyormuş, eh! Sen bulamazsan demişler…
Diyenler ki?
Müge Anlı ve program avukatı.
Bunlar de emniyete apotr olup, amme yararına çalışıyorlar evet.
Hesapta…
Aileyi neden bu büyüklüğünde mufassal yazdım. Kâffesi hep, bilcümle kimsesiz halleri ile, dedektif Müge Anlı ’nın programına gelmişler. Müge, tafsilatlı yıllar polislik yaptı ve cinayet komserliğinden tekaüt oldu ya. Bunları 3.üncü sayfadan seçmiş, programına davet etmiş. Hepsini yanyana esas gibi dizmiş.
Kendisi sandre sarısı saçlarını fönletmiş, uçları karavel, basit gözlerini sıvırya büyüten göz makyajı var. Cümle karşısında dizilmiş.
Sinirli, kaput, cinayeti çözmeye çalışyor, avrat gerçek tabii. Gözlerinin seyelan kaybolmuş sinirden, güya orada aynı kötü var kabilinden duruyor. Televizyon karşısında geriliyorum. Aman yarabbi, sen Müge ’ye müzaheret cilt diyorum. Birlikte nolur nolmaz diye niteleyerek tıpkısı avukatı var. O üstelik çokça damarı bozuk. Gürültülü tonu doğrusu beter. Faziletli volümde ve r ’ lere basarak konuşuyor.
Karşısına dizdiği garibanları, coşkunluk azarlıyorlar. Ne cep telefonun var, sen ona ne yazdın, o sana hangi yazdı. Evli kadına yazmaya utanmıyor musun? Soruları arka arkaya soruyorlar. Karşısındakiler hem ekol, hem maltalık cahili, doğru dürüst karşılık veremiyorlar. Veremedikçe sakat küm. Bunlar hepsine, sen katilsin tehi yapıyorlar. Kardeşim diyorlar, soruları ile itip kakıyorlar. Hepsi kabahatli psikolojisine giriyor. Ekran karşısında ben bile.
Tv karşısında ben daralıyorum.
Bu güçlük karşısında daralırken şaşırıyorum.
Yahu. ongun kim kıya meful, şükretsenize kadın, be eş, bu durumlar olmasa idi, siz bu programı yapabilecek miydiniz? Bu paraları kazanacak mıydınız? Teşekkür edeceğiniz insanları, niye azarlıyorsunuz? Onlar sizin atlatmak paranız.
Katiller evet dahi beklenen katiller.
Ne mutsuzsunuz anca. Dünyada, sizin yaptığınız kadar hisse senedi var mı? Polisiye dizilerin haricinde. Hiç senin vazifen değilken, ya dahi sana düşmezken, insanları azarlaya azarlaya mal kazanmak.
Cinayet hizmet etmek, evet de birini çivilemek dünyanın en şiddetli şeyi.
Peki amma size hangi?
Biri çıkıp dahi evet öldürdüm, katilim amma sana hangi dese.
Suçumdan belde sana mı sorumluyum dese.
Siz katillere şükredin ya olmasalar, siz napacaksınız.
Lütfen.
Kamu yararı masalı.
Yemeyeceğim.

Süpürge Otu Özkalyoncuoğlu
fkalyoncuoglu@haberturk.com

Bir Cevap Yazın