Funda Özkalyoncuoğlu’ndan bağrış çağrış kopartacak abece

Kendini tıpkı dışkı zehap

Aynı kulube gidip geliyoruz.

Adamın parası benden haddinden fazla, evi benden iri, şöförü var, hizmetlileri var. Yani zengin. Aynı dahi bilmem kimlerin oğlu. Bu varlıklı adamın insana değer ödeme ile ilişik benzeri çıtası var. Paran ondan bir iki ise ve bilmem kimlerin kızı değilsen, yandın… Ağzınla kuş tutsan yararı namevcut.

Adam anca biliyor, öyle belliyor. Ve ona göre bire bir rakamın oluyor.

0’dan 1000’e kadar…

Yollarımız kesişiyor. Napalım kul o sporu yapıyorum. Ve hiç ölçüm yok, onun üzere…

Gizli ve sinsi zevk duyuyorum, benim varlığım onun varlığının canını sıkacak.

Benzeri bile taş altında kalır, laf altında kalmaz durumum var. Bu yanımla bile başa çıkmaya çalışıyor hesapta. Karşılaşıyoruz, koygun ve yersiz laflar söylüyor. Arada Sırada arkamdan, mahsus güya, kamçı vuruyor. Kadına kamçı ile mizah iri mı diyorum anlamıyor. Koç’un gelini olsam, vuramazsın haddizatında, korkarsın diyorum.

Yemekte kimi vakit karşı karşıya geliyoruz, itişiyor benimle bakışları ile eziyor sözde beni. Porçini mantarlı bilmem ne diyor, Petrus şarabı diyor. Aramızda ondan kaynaklanan bire bir neşelilik var.
Yemin ederim ben gani niyetliyim.

Amma çarpışma varsa kaçmam.

Yakınlarına soruyorum beni sevmiyor mu diyerek… Aaaaa… Anca madde evet mu o seni çok sever diyorlar. O sevdiği ile itişir diyorlar amma bakıyorum yukarıda anlattığım çıta var ya, onlarla itişmiyor. Namevcut namevcut ben kavisli anlamıyorum. Amma adamdan, bu hissi alamıyorum bir türlü.

Sonunda anlıyorum beni seviyor, amma beğenmiyor. İçimde felaket var ona cebin. Dağ tıpkısı adamsın diyorum seçme görüşte, çırılçıplak mı, sonradan mı diye niteleyerek soruyorum. Daha de soruyorum acun da ahiret yolculuğu var, kendini bi bok zehap, sahn bu, gaza değmez diyorum.

Ben bulunmaz ayrımsız kadınım ayar ver diyorum. Namevcut, anlamıyor, baş buluyor.

Benle…

Bunlara etken hangi? Parası.

Sonra koca ölüyor.

Cenazesine gidiyorum, gelenlerin hepsi, onun istediği kabil, ensesi kalın ve bundan dolayı, şiş insanlar. Kimseyle gözgöze gelmiyorlar, dünyayı onlar yaratmış kabil ve dünya onlarınmış gibi.

Manola ayakkabılarla, özge mezarların konusunda basıyorlar amma olsun, gözlükler o forma, dudaklar dua amacıyla bir araya gelemiyor, kapanmıyor ki, yakarış hak getire. Laf dibine vurmuş, şöförler sıcakta beklemekten isilik çıkarmış.

Olsun…

Nihayetinede gömecekler. Adamı tabuttan çıkarıyorlar, toprağa indirecekler. Çok ensesi kalın birine söylüyorlar, o tamam diyor, mecmu bizimkinin istediği gibi, o da en zangin.

Belki birlikte vasiyet.

En zengini olsun.

Fakat mezarı gerçekten açmışlar. Adamın ayakları sığmıyor. Tıkıştırıyorlar. Canip man neyse…

Mezarına sığmayan ayaklar.

Ölüler küçülüyor, bir nebzecik kalmış.

O resme bakakalıyorum.

Hay Cenabıhak, vuzuh süresince yat diyorum.

Allah günahlarını affetsin, diyorum.

Bak maltalık, bitti aha, senin gazına değdi mi diyorum.

İçim sızlayarak.

Funda Özkalyoncuoğlu /HABERTÜRK

Bir Cevap Yazın