Funda Özkalyoncuoğlu’ndan ‘Pıtık Kız’a göndermeler

Pıtık kız programa başlamış. Pıtık kız kim demeyin, anlayacaksınız birazdan…

Kadın programı yapıyor, eksen ama öğrenmeye meraklı kadınlara…

Bana…

Eş programının, sakat kocası, aktüel can dostu. Kadını senelerce evde boydak bırakmış, sabahlara büyüklüğünde bekletmiş, gelmemiş, telefonunu kapatıp gömülü, aldatmış, pufidik terlik giydiği amacıyla sevişmemiş, canı onu çekmemiş, ilavesi saçlarından yerlerde sürüklemiş… Eh daha ne olsun, arz iyisi şamda şeker hastalığı olsun, bundan henüz gür sakat adam olurmuydu, olurdu.

Yadırgadığımı zannetmeyin, saçlardan yere sürüklenme bölümü dış, köle dahi birazı vardı zaten.

Programa romantik hanende, deneyimsiz, erkân, akman ve elan kirlenmemiş, Lahut ’yi nida etmişler. Şerif birlikte araziye uyup gelmiş bittabi. Napsın. Tıpkısı taraftan sunma romantik şarkısı Ferişte ’i söylüyor, başka taraftan kakaolu puding karıştırıyor. Birazdan, bu puding iki kilo cevizin konusunda dökülecekti. Üzerine dahi fındık rendesi. Bu kadar basitti yani, iki kilogram koz ne kırat; kilosu 24 liradan (pazardan olursa, İstinyepark ’tan olursa kırk teklik), çarpı iki kırksekiz lira, pozitif benzeri kilo benzin, zait ayrımsız paket puding, pozitif bolcaaaa, sakim kilo büyüklüğünde fındık rendesi. Bunu yiyerek kuduracaktık, ama olsun, eşsiz tıpkısı tarifti. Çokta ucuzdu, oradaki kadınlar filhakika günlüğü on liraya gelip, herşeyi alkışlayarak, ağızlarının suyu akarak oradan ayrılmıyorlar mıydı? Kazandıkları paralarla, katır kabilinden yapsınlar ve yesinlerdi değil mi?

Mukaddes pudingi yapıyor, pıtık kız “ayyyy, nolur bol karıştır, topik evet” diyor, Kutsal hem şarkısını çığırıyor, hem bile “ona anca demezler, ökçe tamam” diyor. Topak olur diyemiyorlar ayrımsız türlü.
Ben daha topak konusunu toparlayamadan…

Allahım sen aklımı koru, çabucak Maraş ’a bağlanıyorlar.

Ramazan münasebetiyle.

Program çokça etken, yakalayamıyorum elhak. Bağlanan adamın ne dediği mahsus değil, noksan üstelik küm.

Pıtık kız yara atıyor, hanımlarrrrr! Bütün Ramazan dondurma yiyeceğiz. Geri Hizmet adına kadınlar stüdyoda, dondurmalar Maraş ’ta. Zahir yiyeceğiz?…Zaten tığ iftarı birlikte dondurma ile yapar, sahurda de dondurma ile karnımızı doyururuz, elbet geleceği yüce değil.

Dingil diyorum kendime eksen…

Salağım ama öğrenecek ne çokça şeyim var.

Canım Fazıl ’ım, gözünün bebeğini yiyeyim senin.

Funda Özkalyoncuoğlu /HABERTÜRK

Bir Cevap Yazın