Furkan Andıç:

Milliyet’ten Senem Aydın’ın röportajı…

– ‘Nevmit Ev Kadınları ’, ‘Kaçak Gelinler ’, deminden bile ‘Kızgın Çiçekler ’… Hep tutan işlerde saha aldınız. Proje üstüne şanslı olduğunuzu düşünüyor musunuz?

Şanssa bunun adı, olur şanslıyım. Tabiatıyla kim senaryo,  aktör ve yönetmenin etkisi var  ama başarıda ekibin enerjisi ve uyumu üstelik çokça aktif bence. Çünkü bu doğrudan ekrana yansıyor.  Ne işte olursanız olun, eğlenerek ve  bayıla bayıla yaparsanız henüz doğurucu olursunuz.

– Gökhan, oynadığınız değişik karakterlerden haddinden fazla değişik…

Peki, elan önce hiç böyle benzeri ıra canlandırmamıştım. Yok Yoksul ve biraz karışık tıpkısı cins. Kompleksli olması ve dershane ayrımına inanması, babası yüzünden. Babasıyla barışması, en sevdiğim bölük.

Beni haddinden fazla etkiledi. Ailedeki kaos ve yaşanan elim hoşuma gidiyor. Cemre dahi Gökhan karakterini iyileştiren aynı etmen oldu. Başlarda çatışıyorlardı ama bu arada mesafelik geçirdikçe, değişti kapsam.

– Diziye sonra dahil olmanın zorluklarını yaşadınız mı?

11 ’inci bölümde dahil oldum. Tabiatıyla ki menfi yanı dahi var, zait yanı birlikte. Oturmuş aynı kadro var, bu başlarda az buçuk zor veriyor. Amma yönetmenimiz ve aktör arkadaşlarım çokça içtendi. Aralarına dahil atılmak kıytırık oldu.

1 – 2 bölümde o tedirginliği attım, grup dışında da görüşüyoruz. Çok pozitifler. Doğrusu sette olumsuz tevessül etmek haddinden fazla kötüdür, sizin üstelik enerjiniz düşer, konsantrasyonunuz bozulur. O anlamda bütün işini haddinden fazla seviyor ve çok başarılı.

Oyunculuk iri hırslı

– Oyunbazlık aşkınız çocukluktan mı geliyor?

Çocukluktan gelmiyor. Çocukluktan mevrut, basket aşkım. Üçkâğıtçılık, elan sonraları ayırt ettiğim ve içimde olduğuna inandığım benzeri molekül. Çok büyük benzeri tutkuyla bağlandım. Basketbola dahi daha benzeri tutkuyla bağlıyım amma tabiatıyla ant geçiyor, tercih ayırmak yerinde kalıyorsunuz. Hayat önüme oyunculuğu çıkardı ve bu yolda ilerlemeye bitmeme edeceğim.

Benim amacıyla çok iri tıpkı tutku. Herhalde hayatım süresince hiçbir şeyi bu kadar sevemem.

– Kendinizi yıpranmamış jönler arasında görüyor musunuz?

Tamam görüyorum ama herhangi bir oyuncuda olduğu kadar benim üstelik çokça çok eksiğim var.

Her sahnemi yeniden tekrar izleyip nerede muallel yapmışım diye bakıyorum, düzeltmeye çalışıyorum. Ağız Ağıza kendimle ilgili problemlerim var.

– Gümüşgöz tıpkı nev misiniz?

Biraz hırslıyım ve bu da çokça normal. Yıllardır basket oynuyorum, farklı kulüplerde, takımlarda heveskâr kendisine dahi yaptım. Sporun kattığı bir madde kızdırma ve sıkı.

– Yakışıklılığın oyunculukta avantaj olduğunu düşünüyor musunuz?

Tabiatıyla görsel bire bir hisse senedi yapıyoruz, alelhusus kim avantajı vardır ama benzeri yerden bilahare şayet içini doldurmazsanız ya bile konusunda bire bir öz koymazsanız avantajı kalmıyor. Ben da üstüne bir şeyler koyduğumu düşünüyorum kim, buralara büyüklüğünde gelebildim.

‘Hep iyisini istiyorum ’

– Pop olduğunuzu ne projede hissettiniz?

Derece paye gelişti. ‘Çaresiz Aile Kadınları ’nda da vardı. O ıra üstelik sevildi amma ‘Kaçak Gelinler ’le çok nazik tıpkısı seyirci kitlesi edindim. Dolgunca benzeri husus çıkacağını biliyordum amma bu kadar bereketli olacağını hesap etmemiştim. İki yıl üzerinden geçti ama elan diziyle ait mesajlar alıyorum. Hakikat ve Çiy karakterleri çokça sevildi.

– ‘Uğrun Gelinler ’in sinema filmi çekilecekti, o projeye hangi oldu?

Haddinden Fazla istedik amma mesafelik olmadı. Biraz ikinci planda kaldı. İnşallah olur, seyirci hazır kadar.

– Kariyeriniz namına neler planlıyorsunuz?

Ödemek bitkinleşmek bilmeyen bire bir yetememe duygusu var. Hep henüz fazlasını, henüz iyisini istiyorum. Bu düşüncenin, bu hırsın beni haddinden fazla iyi yerlere getireceğini düşünüyorum. Eğer gelişigüzel öz ağır ezgi bitmeme ederse, öz filmimi yok etmek istiyorum. Yönetmen kendisine, senaryosunu da benim yazdığım ayrımsız film olacak. Oyunculuğu çok seviyorum, kariyerime bu yönde bitmeme edeceğim ama anca bir hayalim var.

‘Arada Bir nefes almanız bile zorlaşıyor ’

‘Uğrun Gelinler ’ dizisi aynı romantik komediydi. O projeden ‘Kızgın Çiçekler ’e görevlendirmek benim için nazik ruh değişimi oldu. Role hazırlanırken, düşünürken yoruluyordum. İşimiz gereği canlandırdığımız karakterleri eyitmek zorundayız. Saatlerce belki…

Zaman Zaman koku almanız da zorlaşıyor, tehlikeli söylüyorum. Ama hayatın içindeki gelişigüzel his çok pir. Role hazırlık oyuncuyu meraklandıran ve heyecanlandıran kısım. Benzeri de çokça ayrımlı tıpkısı karakter canlandırdım.

Gökhan karakterinin yakınından geçen tıpkısı görkem henüz ilk oynamamıştım. Çıkan sonuçtan memnunum.

Bir Cevap Yazın