Füru Duymasın’a pahal eleştiri!..

AK Parti Umumi Merkezi Eş Kolları yoluyla “Eskimemiş Iletişim Araçları Anlayışı ve Sülale” konulu çalıştay düzenledi. Eş Kolları Umumi Başkanı Güldal Akşit, küşat konuşması yaptı. Arkası Sıra ise katılımcılar medya ve familya üzerinde değerlendirmelerde bulundu.

Prof. Dr. Anlamaklık Erdoğan, “Torunlar Duymasın” dizisini eleştirerek, dizinin ticari ve kültürel doğruları olduğunu, bu nedenle ’rezil ’ adına gördüğünü savundu. Erdoğan, dizinin ahmakça tüketime zorladığını ati sürdü.

Yumurcak Tv Genel Im Yönetmeni Meryem Akbal, yavru programlarını ihraç değer duruma gelindiğini, şu zaman 34 ’ad üstünde programın ihraç edildiğini rapor etti. Televizyonlarına olan ilginin büyük olduğunu vurgulayan Akbal, bala programlarında imdi yapım aşamasını tercih ettiklerini rapor etti.

 Mint Imal ’dan Birol Atılganlık ise sözlerine ’Erzel ’ kelimesi kullanılınca biranda cümle benim hangi diyeceğimi düşkünlük ölçü ağıl geldiğini belirterek, “Reytingi sunma faziletkâr konferansçı şu zaman benim.” dedi. Bu sözler gülüşmelere kez açarken Atılganlık, iyilik ve güzellikten film çıkarmanın haddinden fazla olabilir olmadığını söyledi.
 
Kötülüğün artık işlendiğini dile getiren Cesaret, çok degaje tıpkısı kitleye hitap ettiklerini kaydetti. “Ne yaparsanız yapın itiraz fail birileri olabiliyor.” diyen Yürek, kendilerinin buna alıştıklarını vurguladı. Evire Çevire benzer yerine gösterilen ’Füru Duymasın ’ın tıpkısı gayr vasıtasıyla ’adi ’ yerine nitelendirilebildiğini anlatan Hamaset, şöyle bitmeme etti: “Zatî çözümüm şudur: Bu toplumda nazik benzeri çoğunluğun itiraz edemeyeceği noktaları bulup idrak etmek gerekiyor. Ayrımsız şekilde uygun olmak, kuma paydada uymak zorundayız. Seçme televizyon kanalının kutuplaştırıcı uzmanları var. Bir konu ortaya attığımızda kesinkes ikiye bölünüyoruz. Bu eş paydayı zahir bulup ortaya çıkaracağız? Çokça iri tıpkı ülkede yaşıyoruz. Bir coğrafi yerde sevgililik olayı ayrıksı tıpkısı yerde ayrımlı algılanıyor, ayrıksı yerde cinayete illet olabiliyor. Tığ gelişigüzel hafta bu kitlelerin hepsine hitap eden kitap oraya koymaya çalışıyoruz. Kimsenin itiraz etmediği noktaları alt alta koyup onları yapmaya çalışıyorum.”
 
TRT ’dahi yayınlanan 80 ’ler dizisini yaptıklarını dile getiren Cesaret, bu diziyi ATV ’nin dahi Kanal D ’nin de STV ’nin de yayınlayabileceğini kaydetti. Ortak paydada karşılaşmak gerektiğini tamlayan Büzük, ayrışmanın çok cılız olduğunu belirterek “Çocular Duymasın” dizisine müteveccih görüşleri hatırlattı.
 
Göstergeç ve televizyoncuların etkilediğinin benzeri soy olduğunu dile getiren Cesaret, ancak toplumdan artık etkilendiklerini ifade etti. Televizyondaki şiddeti elde etmek isteniyorsa önce toplumdaki şiddeti elde etmek gerektiğini tamlayan Atılganlık, toplumdan mutlak akım etmenin aksi halde gerçeği göstermediğini söyledi.

Bir Cevap Yazın