Gailesiz kadının ‘Rüya’sı ana oldu!

Akşam Ezanı’dan Bülent Şanlıkan’ın haberine göre Türkiye onu lösemi hastalığını yenmek için gösterdiği çabayla tanıdı. üç buutlu fuar stantları tasarlayan Sennur Yoro, 2009 ’da Alman koca donörden elde edilen iliğin nakledilmesiyle baştan hayata döndü. Güre kadının, asıl olabilmesi amacıyla İsrail ’dahi yumurtalıkları alınarak donduruldu. Sennur ’un çocuk sahibi olma umudu maddi sorunlar dolayısıyla İsrail ’da son buldu. Yavru sevdasından vazgeçmeyen taze koşa tıpkısı yandan de yavru olmak üzere Içtimai Hizmetler Bala Diriğ Kurumu ’na başvurma etti.

HAYAT BAYRAMA DÖNDÜ

Uzmanlar Sennur ’un esenlik durumundan, maddi durumuna büyüklüğünde seçme şeyi adese altına aldı.

Sennur ile eşi Galip Yoro bu süreci dahi başarıyla atlattı. Çift,Rüya isminde 3 aylık bire bir kız bebeği enik edindi. Imge ’nın aileye katılmasıyla hanay çıktı onlar için bayrama döndü. Yoro Ailesi bakir hayatlarını Akşam Ezanı ’a anlattı.

‘Çıktı ben üstelik tıpkısı anneyim’

Sennur Yoro, Rüya’nın büyüdüğünü kullanmak, öğrendiği şeylere şahit olmak balaban ayrımsız mutluluk. Çıktı ben bile benzeri anneyim. Bütün 9 ay karnında taşıyıp doğurduktan sonra annelik duygusu sağlık diye düşünüyordum. Düş ’yı çocuk edindikten sonra öyle olmadığını anladım” dedi.

EKSİK YANIMIZI TAMAMLANDI

Sennur ’un eşi Galip Yoro ise, “Bala genç erkek edinmekle ilişik Sennur internette gösterişli ayrımsız araştırma yaptı. Evimizin neşesi bulunmayan gibiydi. Annemden sonra şanslarımızın da bittiğini düşünüyordum. Kısaca 1 sene sürdü velet edinme süresi. Sorun süreci birlikte sonuçlandı. Imge bizim yarım yanımızı tamamladı. Az Daha gülmeyi unutmuştuk. Düş ’dan sonradan yüzümüz gülmeye başladı. Çokça fazla yıpranmışlık vardı. Geçmişe dair hep olumsuzlukları unuttuk” diye niteleyerek konuştu.

Bir Cevap Yazın