Gailesiz koca ‘estetik operasyon’ kurbanı oldu!

Sabah’tan Mutlak Özdemir’in haberine göre Trabzon’da yağ aldırma ve koku alma organı estetiği için hususi tıpkı kliniğe revan 35 yaşındaki Erdinç Nasip, işler sırasında yaşamını yitirdi. Keyif Bakanlığı’nın izni olmamasına rağmen operasyonu eden klinik mühürlenirken, cet Görgülü Yıldız, “Bir günde 2 faaliyetler evet mu? Bu bire bir kıya” diyerek ayaklanma etti. İstanbul’dan Trabzon’a revan 35 yaşındaki Erdinç Nasip, hususi tıpkısı klinikte sabık cumartesi hem burun estetiği, hem üstelik hatır yağlarını sığdırmak için faaliyetler masasına yattı. Umumi anesteziyle uyutulan Kader’a evvel kibir estetiği yapıldı. Arkası Sıra liposuction (yağ aldırma) operasyonuna geçildi. Ancak işler bitmeme ederken Şans’ın solunumu durdu. Yapılan bütün müdahalelere karşın tüvana koca hayata döndürülemedi.

BABA: “YÖNTEMINCE CINAYET”

Kliniğe mevrut polisler incelemelerinin peşi sıra ameliyatı gerçekleştiren doktor Ercan Zor’u gözaltına aldı. Trabzon Cumhuriyet Savcısı Rasim Karakullukçu’nun başlattığı anket kapsamında klinik mühürlendi. Doktorsa tutuklanma talebiyle mahkemeye sevkedildi. Fakat mahkeme delillerin birlik namına toplanmadığını belirterek Güç’u tutuklanmadan yargılanmak amacıyla başıboş bıraktı. Sağlık Bakanlığı’nın “umumi duyum yitimi ameliyatlarının muayenehanelerde yapılamayacağı” yönündeki yönetmeliğine aykırı cereyan ettiği yönünde rapor tutulan klinik mühürlendi. İstanbul’da toprağa verilen gencin ailesi da doktordan sızlanan oldu. Ata Aydınlık Talih, “Bire Bir günde 2 faaliyetler peki mu? Bu tıpkı cinayet. Bu işin peşini bırakmayacağım” dedi.

’45 ZAMAN RUH MASAJI YAPTIM’

Doktor Ercan Yavuz mahkemedeki ifadesinde, “O kadar bedii yaptım, ilk defa başıma geldi. 45 zaman his masajı yaptım. 112’yi aradım, geldiler ama ölmüştü.” dedi.

Bedbaht gencin ahiret yolculuğu nedeni otopsi sonucunda belli olacak. 

Bir Cevap Yazın