Galatasaray’da 60 milyonluk tarihi eserler!

Fanatik’te düz düzlük habere göre Cim-Bom, iki sene geçmiş şişman ümitlerle aldığı futbolcuların bonservisine 60 milyon teklik ödedi. Fakat bu paraların çoğu çöp oldu. Çokları satılamadığı üzere kiralandı. Onların de yükümlülükleri devam etmesine rağmen takıma deveran şansları bulunmuyor.2 yıl ilk Galatasaray ’ın balaban alıntı taarruzu ile kadrosuna kattığı isimlerin zaman esamesi bile okunmuyor. Çoğu kiralandı ya bile gönderildi. Takımda artan Koray Günter birlikte minval yüzü göremedi.

Etraf değeri 50 bin euro iken 750 bin euroya Manisa ’dan aktarma edilen ve sakat kulübüne kiralanan Oğuzhan Kayar, bu zaman başında Gaziantep Büyükşehir Belediyespor ’a kiralık olarak verildi. Oğuzhan oradan üstelik ayrılarak Şanlıurfa ’nın yolunu tuttu.

Rüzgâr Altı Juniors ’tan 3 milyon euroya koca opsiyonuyla gelen Guillermo Burdisso, Galatasaray ’de elden tıpkı loda maçına çıktı, üç yürek karşılaşmasında oynadı. Şimdi Meksika ’üstelik Club Leon ’da arada bir form giyiyor.

Gene Galatasaray ’a faturası çok pahal olan transferlerden biri bile İzet Hajrovic ’ti. Hajrovic ’mağara hemen bonservisi amacıyla ödenen 3.5 milyon euro çöpe giderken, oyuncuya ödenen paralarla beraber fatura 4 milyon euroyu geçmişti. Bosnalı futbolcu ne Werder Bremen ’birlikte ne birlikte kiralık namına gittiği Eibar ’de yanlışsız kader bulabildi.

Kayserispor ’dan 2 milyon 750 bin euroya alıntı edilen Salih Dursun da, Trabzonspor ’dahi kulübenin müdavimlerinden. O dahi kiralık namına bordo-mavili formayı giyiyor.Borussia Dortmund ’tan 2.5 milyon euroya aktarma edilen Koray Günter ’mağara Galatasaray ’daki durumu üstelik farklı değil. 11 ’e değil 18 ’e girmesi de şu ortamda başarı…

Sadece Telles…

Etraf değeri 200 bin euro iken 2 milyon euro bonservisle alınan Ontivero ise sırasıyla Gaziantep, Honved ve NK Olimpija ’ya kiralık yerine gitti. Parasız olarak gittiği bu kulüplerde parasının makro bire bir kısmı gene solgun-kırmızılı kulüp yoluyla ödenmeye devam etti.

Buca ’dan nazik umutlarla alınan Rüya Gündoğan ’ın sonu de diğerlerinden farklı olmadı. Adana Çıpa ve Şanlıurfa ’evet kiralanan tendürüst aktör ayar yitiren aynı eksantrik insan oldu. Veysel Soluk ise alındıktan 1 sene sonra zararına Kasımpaşa ’ya satıldı.2 yıl önceki alınan isimlerden hoppadak 6 milyon 150 bin bonservis ödenerek alınan Alex Telles oldu. Sambacı 1.3 milyon euroya kiralanırken mübayaa opsiyonu 8.5 milyon euro…Galatasaray ’daki 2 yıl eski bu transferler sorgulanmaya devam ederken, güzeşte süreçte Pandev, Dzemaili, Tarık Çamdal, Jem Paul Karacan, Endoğan Adili, Kaan Baysal üzere kesinleşmemiş ve balaban zararlara neden olan transferlere bitmeme etti.

Bir Cevap Yazın