Gamze Akıllı davasında değişmeyen!

Gamze Düşüncesiz davasında değişmeyen: “25 yıl mapushane”

Hürriyet’te saha kayran habere göre Vazıh Nazilli ilçesindeki ayrımsız otelin 4 ’üncü itmam balkonundan düşerek ölen üniversite öğrencisi Gamze Fikirli ’nun (27) nişanlısı Zevalsiz Duygusal Gölcü ’nün (30) tutuklanmadan yargılandığı davada değişmeyen çıktı. 2 ’nci Aheste Ukubet Mahkemesi, Zevalsiz Duygusal Gölcü ’ye evvel para boyu mahbes cezası verdi. Henüz sonra iyi çözme indirimi uygulanarak cezayı temyiz yolu açıkça almak için 25 yıla indirdi. Değişmeyen kesinleşene kadar ise sanığın tutuklanmasına icap görülmedi.

‘HASTALIK TENZILAT YAPILDI ’

Murafaa heyetinde düz alan iki karı hâkimden biri, sanığa bol nakız indirimi uygulanmasına karşı açımlama koydu. Mahkeme sonrası adliye önünde konuşan Gamze Uslu ’nun annesi Fatma Akıllı gözyaşları içre, “Bu cezayı bir iki buluyorum. Iskonto yapılmaması lazımdı” dedi. Ağababa Sinan Çokbilmiş ise murafaa kararına hürmetli olduklarını belirtti, bugüne kadar kendilerine destek olanlara teşekkürname etti. Ailenin avukatı Fehim Taş, “Hâkimlerden biri karara şerh koydu. Biz bu şerhi göz önüne alarak davayı temyize götüreceğiz. Cezai indirim yapılmaması gerekirdi” dedi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

27 Teşrinisani 2013 ’te meydana gelen olayda; Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli Soylu Erki Yönetimsel Ulum Fakültesi Maliye Bölümü erdemli lisans öğrencisi Gamze Düşüncesiz ile olaydan 5 ahit bölüm geçmiş ziyaretine mevrut nişanlısı, Mersin Ağacı Üniversitesi Silifke Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu öğrencisi Baki Duygusal Gölcü, Nazilli ’deki bire bir otele yerleşti. Sultanhisar ’ın Atça Mahallesi ’ndeki bire bir restoranda kemirmek yiyici nişanlı çift, odalarına çekildi. Geceleyin yarısı Düşüncesiz, 4 ’üncü kattaki odalarının balkonundan aynı otomobilin üzerine düştü. Tehlikeli yaralanan canlı kız, kurtarılamadı.

FİZİKÇİLER KARARSIZ KALMIŞTI

Gamze Düşüncesiz davasında yapılan geçmiş incelemede bilirkişiler bir sonuca varamamış, fizikçiler yeniden tıpkı tetkik yapmış fakat gine dahi olayın cinayet mi intihar mı olduğunun belirleme edilmeyeceği yönünde rey bildirmişlerdi. 

Bir Cevap Yazın