Gamze’nin esrarengiz ölümü çözülemiyor!

Hürriyet’te düzlük düzlük habere göre Nazilli’de, 27 Kasım 2013’te yaşanan olayda, Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli Konuşu Idari Ulum Fakültesi Maliye Bölümü erdemli lisans öğrencisi Gamze Çokbilmiş ile 5 çevrim evvel ziyaretine mevrut Mersin Ağacı Üniversitesi Silifke Kullanışlı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu öğrencisi B.C.G., Nazilli’deki ayrımsız otele yerleşti. Akşam yarısı Aptal, 4’üncü kattaki odalarının balkonundan tıpkısı otomobilin üzerine düştü. Kısık yaralanan Uslu, kaldırıldığı Nazilli Heybet Hastanesi’nde öldü.

Olay sırasında yanında mevcut nişanlısı B.C.G. üzerine, ‘kasten öldürme’ suçundan ülkü açıldı, ancak tutuklanmadan yargılanmasına karar verildi.

Bugüne kadar yapılan duruşmalarda, Gamze Akil’nun ailesi, avukatı ve kendilerine destek veren Karı Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri, olayını intihar evet de kaza değil, cinayete olduğunu gelecek sürdü. Gamze’nin nişanlısı B.C.G.’nin, tutuklanıp kıya suçundan ceza alması istendi.

BİLİRKİŞİ EKLEME ANLATIM HAZIRLADI

Gamze Çokbilmiş’nun ölümüyle ilişkin davanın görüldüğü Nazilli 2’nci Kilolu Ukubet Mahkemesi, Adnan Menderes Üniversitesi’nde fariza fail üç hikmet profesörünü, uzman kendisine seçti ve olayın aydınlatması için rapor istedi. Sabık Eylül ayında mahkemeye verilen raporda, fizik profesörleri, Gamze Aptal’nun ‘intihar mı ettiğini yoksa itildiğini mi eldeki bilgiler ışığında belirleyemeyeceklerini’ açıkladı.

Ailenin avukatı Anlama Taş, güzeşte ilkgüz ayındaki duruşmada, bilirkişinin raporunda, Gamze’nin boy ve kilosunun hatalı yazıldığını bunun fiziksel bir hesap hatasına hastalık olabileceğini ve esasen tetkik yapılmasını irade etti. Bunun üstüne benzeri bilirkişiler, benzeri nöbet daha tetkik yaptı ve raporunu hazırladı. Bilirkişi heyeti raporunda, kamet ve kilogram hatasının sonucu değiştirmeyeceğini, intihar mı ciyanet mi sonucuna kendilerinin varamayacağını ikinci kez açıklayıp, önce raporlarının arkasında durdu. Karı rapora aksülamel gösterdi. Ancak tepkilere rağmen mahkeme duruşmayı, karar flört etmek amacıyla 17 Boşluk tarihine erteledi.

“DAVANIN TAKİPÇİSİYİZ”

Olayın Türkiye’de yaşanan eş cinayetlerinin işleniş şekillerinden farklı olmadığını belirten Eş Cinayetlerini Durduracağız Platformu temsilcisi Sanem Bahir Duraç, “Biz olayın cinayet olduğuna inanıyoruz. Davanın peşindeyiz. Banko ceza alması amacıyla çabalayacağız. Mahkemeden ceza çıkması yönünde beklentimiz var, ama bunun tersi gerçekleşse de sonuna kadar ailesiyle davanın peşinde olacağız” dedi.

Ailenin avukatı Derk Taş ise, mahkemeye, sanığın anlatımlarındaki çelişkileri sunduklarını, bilirkişi raporuna gene itiraz edeceklerini, olayın aydınlatılması içini hukuku çabalarının süreceğini söyledi.

Bir Cevap Yazın