Garaz Dündar’a 100 bin TL’lik sav!

Gaye Dündar ’ın ulusal iletişim araçları gücünü kullanarak kendisine bühtan ettiğini, bir nice Ergenekon sanığına bile avukatlık fail avukat Vural Ergül tarafından ülkü açtığını tamlayan gazeteci Adnan Ermiş, beraat etmesinin arkası sıra Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı ’na başvurarak Dündar için “atf-ı yanlışlık” iddiasıyla suç duyurusunda bulunup, 2. Esas Ceza Ülfet Mahkemesi ’nde 100 bin lira tazminat davası açtı.

Konya Camekân Hastanesi ’nde testis ultrasonu çekilmediği amacıyla kıygın edildiğine ilgilendiren için “Türban Faciası” başlığı ile Hürriyet ’te türlü duyum yapılan çoban A.F.G. geçtiğimiz günlerde Özgürlük gazetesi ve Amaç Dündar ’dan 10 bin lira ödence kazanmıştı.

A.F.G üzerinden başörtülü iki doktoru murat alan duyum eden ve 10 bin teklik tazminat bayılmak zorunda küsurat Meram Dündar, bu kez bile ‘atf-ı yanlışlık ’ suçlaması ile adliye kapılarında.

DÜNDAR HAKKINDA ATF-I YANLIŞLIK SUÇLAMASI İLE ÜLKÜ AÇILDI

2005 yılında kendisini gözdağı ettiği iddiasıyla gazeteci Adnan Muazzez karşı suç duyurusunda bulunan ve Bakırköy 5. Barış Ceza Mahkemesi ’nde açılan davayı kaybeden Dündar, karşı sav şoku yaşıyor.

Meram Dündar ’ın ulusal medya gücünü kullanarak namına iftira ettiğini, birçok Ergenekon sanığına da avukatlık işleyen avukat Vural Ergül vasıtasıyla sevgili açtığını tamlayan gazeteci Adnan Muazzez, aklanma etmesinin arkası sıra Büyükçekmece Cumhuriyet Altını Başsavcılığı ’na başvurarak Dündar hakkında “atf-ı cürüm” iddiasıyla suç duyurusunda bulunup, 2. Temel Ceza Hukuk Mahkemesi ’nde 100 bin lira tazminat davası açtı. 2010/1317 Esas sınırlanmış sevgili dosyasında Dündar ’ın ‘atf-ı cürüm ’ işlediği kanıt edildi.

“ŞIMDI SIRA MISYON ’BILE, BIRAZ DA MAHKEMELERLE O UĞRASŞIN”

Bir sabahleyin sormadan evinden alındığını ve nahak yere mahkemelerde süründürüldüğünü tabir fail Eren, Dündar ’ın açtığı davayı hem domestik mahkemede, hem bile Yargıtay ’birlikte kaybettiğini vurguladı.

Dündar ’ın insanların şerefi ve haysiyeti ile oynamaktan çekinmediğini belirten Eren, “Kasıt Dündar medyanın tartı gücünün farkında. Bulunduğu mevkiyi kullanarak hakkımda kötü suçlamalarda bulundu. Ayrımsız sabah evimden Dündar ’ı gözdağı ettiğim suçlaması ile alındım.

Yıldırıcı üzere ellerim kelepçelendi. Eşim ve çocuklarım sadme yaşadı. Komşularımız benim aynı kabahatli olduğumu fikren kibir aldı.

Açılan davadan berat ettim. Hakkımdaki iddiaların esassız ve bühtan olduğu mahkemece tescillendi. Demincek kânunuevvel Tasavvur ’üstelik, az buçuk de mahkemelerle o uğraşın” diye konuştu.

TÜRBAN FACİASI HABERİ UNUTULMADI

Konya Dekoratif Hastanesi ’nde er bezi ultrasonu çekilmediği amacıyla mağdur edildiğine ilişik hakkında Özgürlük ’te mütenevvi haberler yapılan sürücü A.F.G., matbuat vasıtasıyla şahsiyet haklarına saldırıda bulunulduğu iddiasıyla Uğur Dündar ve Hürriyet gazetesi aleyhine Konya 3. Asliye Ülfet Mahkemesi ’nde sav açmış, murafaa Erek Dündar ve Özgürlük gazetesinin toplanmış 10 bin liralık tazminat cezası ödemesine değişmeyen vermişti.

Ülkü sonrası yerli murafaa eliyle sunulan kararda, bahis konusu olayı marifet yapan gazetenin, ürün tarihinde 16 yaşında olan A.F.G. ’nin yaşadığı vadi ve mesleğini sarih belirttiği vurgulanarak, çevresindeki kişiler marifetiyle tanınacak biçimde fotoğraflarının kullanıldığı kaydedilmişti.

Uğur Düzlük/Eskimemiş Akit

 

Bir Cevap Yazın