Gaye Dündar ’’Değişmeyen başlangıçta bırakılmış!..’’

Işte Dündar ’ın söyledikleri:

Eş sürecinde ne oldu?
Beni ve arkadaşlarımı kıyamet, üzen ve hiç de hak etmediğimize inandığımız kâh anif olaylar sergilendi. Bizimle hikmet paylaşımı olmadı. Aydınlık Doğan ’la görüşmeye gittim. Holding binasına gidip görüştüm.

Kültürlü Satma ’le hangi konuştunuz?
“Ego bu televizyonu sattım Meram” dedi. “Tamam ötekiler?” dedim. “Ötekilerde seni getireceğim pozsiyonlar meşbu. Hürriyet ’teki yazılarına devam vücut” dedi. “Ama ben Özgürlük ’te hobim olan spor yazıları yazıyorum. Anladığım kadarıyla temel işini yapma, hobinle dümen vücut diyorsunuz” dedim.

Siz bu yanıtı verince Entelektüel Doğan ’ın tavrı hangi oldu?
Anladım kim Aydın Bey haddinden fazla şişman bire bir baskı içinde. Mazeretin elan önceki verilmiş benzeri kararın tebliğinden ibaret olduğunu anladım. Söylemek kim tıpkısı karar verilmiş Kültürlü Satma onu bana deklerasyon ediyor.

Ferit Şahenk, size katılmanız üstüne aynı öneride bulundu mu?
NTV ekranında Can Dündar yok, Ruşen Çakırdoğan namevcut, Banu Çekinmezlik bulunmayan, Çiğdem Anad bulunmayan. Başkaca Mehmet Barlas ve Emre Kongar ’ın ağız dalaşı kültürü açısından aynı meslek yaratan programları da bulunmayan. Bunların olmadığı ayrımsız ekranın patronu Tasavvur Dündar ve Yılmaz Özdil ’i istemez.

Bir Cevap Yazın