GAYE DÜNDAR’I BAŞKALDIRMA ETTİREN SKANDALDA 4 POLİSE ANKET!

Gazeteci Kasıt Dündar ’ı isyan ettiren ve ’ ’İspatlasınlar, intihar ederim ’ ’ dediği eşiyle ilgili iddiaların kaynağında, 4 polisin olduğu belirlendi. Kimlikleri belirlenen biri Saha Komiseri, 4 polis güçleri hakkında sormaca açıldı.

2. Ergenekon iddianamesinde vadi alan tıpkısı mailde, Misyon Dündar ’ın eşinin sıkça ve yegâne başına Brezilya ’ya gittiği öne sürülmüştü. Geçenek Gazetesi da, Dündar ’ın eşinin sıkı dışına huruç kayıtlarını yayınlamıştı. Mısır Yasemini Dündar ’ın kız kardeşi evet dahi çocukları ve bakıcısı ile ancak dışına gittiği anlaşıldı. Başlatılan soruşturmada Polis Güçleri Müfettişleri, kayıtları bilgisayardan sorgulayıp, Çatlak Gazetesine veren 4 polise ulaştı.

Doğruluk Bakanı Sadullah Olmuş, olayla ait biri İstanbul Güven Müdürlüğü Terörle Savaşım Şubesinde saha komiseri başlamak üzere bütün dört polisin belirlendiğini ve haklarındaki soruşturmanın sürdüğünü bildirdi. Reşit bu konuda TBMM ’ye bire bir takrir veren ve sormaca sonucunu soran, CHP Konya milletvekili Atilla Bilgili ’a gönderdiği kayıtlı cevapta şöyle dedi:

’ ’ İlgilinin eşinin sıkıntılı dışına çıkış ve ülkeye giriş bilgilerinin İstanbul Güven Müdürlüğü görevlileri eliyle Mesafelik gazetesine verilmiş olabileceği ihtimali cihetiyle ’Amme görevlisinin görevinin verdiği yetkiyi kötüye kaldırmak kanalıyla özel hayatın gizliliğini ihlal ’ suçundan çevre, İstanbul Güven Müdürlüğü Terörle Savaşım Şubesinde vazifeli tıpkısı saha komiseri, bire bir polis memuru ile Duyum Ofis Müdürlüğü ’nde işyar iki polis memuru için, sormaca yürütülmektedir. Soruşturmayla ilişkin, Bakırköy ve Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı ile Güvenlik Genel Müdürlüğü ’hangi yazılan yazılara daha karşılık gelmemiş olup, anket bitmeme etmektedir ’ ’

DÜNDAR ’MAĞARA İSYANI

Murat Dündar, Ergenekon iddianamesinde eşinin Brezilya ’ya gittiğine dair iddiaların bire bir maile dayanılarak değiştirmeden alınması konusunda başkaldırı etmiş ve Film Yıldızı TV ’üstelik şunları söylemişti:

“Benim eşim evlendikten bilahare hiçbir zaman yegâne başına dar dışına çıkmadığı gibi, hayatında Brezilya ’ya gitmedi. Eğer benim eşimin evliliğimiz döneminde Brezilya ’ya gittiğini birisi çıksın tanıt etsin, ego şu dakikada görevimi bırakacağım. Başkaca intihar da ederim. Bu gerçek meselesi sayın seyirciler. Birisi bühtan atacak, siz savcı yerine bu iftiranın peşine atmak varken, onu kelimesi kelimesine alacaksınız. Bunun Ergenekon davasıyla hangi ilgisi var. Demin egemenlik eliyle namusumuz, şerefimiz bir paralık yapılmak isteniyor. Sayın Başbakan ’ın saf olduğuna inandığım yüreğine sesleniyorum. Sayın Başbakan Emine Bayan ’ın sık sık Brezilya ’evet gittiğine dayalı benzeri yerde, özellikle bire bir müddeiumumi aracılığıyla size tıpkı bühtan atılsa, karı namusunuz karalanmak istense hangi yaparsınız? Sayın Hak Bakanı, sizin eşinize tıpkı mil atılsa, sizin karı namusunuz, çocuklarınızın namusu paralansa ne yaparsınız? İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Sayın Aykut Cengiz Açık Deniz, size sesleniyorum, bunun altına pekâlâ imza atar aynı müddeiumumi. Birisi bizim namusumuzla oynarsa, bunun hesabını yargıda sorarız. Ama yargı namusumuzla oynarsa ne yapacağız? Ne yapacağız? Keşki gelin dahi öldürün. Yazıklar olsun.” 

Yusuf Essah-Gazeteport

 

Bir Cevap Yazın