Gazeteci Ahmet Hakan’a üzücü darp!

CİHAN’de vadi alan habere bakarak Hürriyet Gazetesi yazarı ve CNN Türk ‘Etkisiz Nahiye’ programı sunucusu Ahmet Kağan, İstanbul’birlikte Nişantaşı’ndaki evinin uğrunda 4 yabanlık aynı grubun saldırısına uğradı. Çevik sonrası Amerikalı Hastanesi ’hangi kaldırılan ve burada gözaltı altında tutulan Ahmet Kağan ’ın kibir ve kaburgasında kırıklar olduğu, hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Ahmet Kağan, ‘Etkisiz Havza ’ programından çıkıp şoförünün kullandığı otomobille Nişantaşı ’ndaki evine geldiği sırada, evinin uğrunda saldırıya uğradı.

Yağız tıpkısı otomobille gelen dört kişiden biri korumasına saldırırken diğer 3 emanet Ahmet Hakan ’a saldırdı. Saldırganlar olay yerinden kaçtı. Ahmet Kağan ve koruması, Amerikalı Hastanesi ’hangi kaldırıldı. Kağan ’ın koku alma organı ve kaburgasında kırıklar olduğu, hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Hastaneye iletişim araçları ve hanek dünyasından bir nice kişi ziyarete geldi. CNN Türk Olgun Genel Im Yönetmeni Ferhat Boratav, olayın kombinasyon bire bir aksiyon olduğunu belirterek, “Ahmet Hakan bu akşam Etkisiz Kesim programından çıktıktan bilahare geç saatte evinin hızla önünde 4 kişinin saldırısına uğruyor. Şu anda gördüğümüz kadarıyla çokça ağır sıklet bir durum yok. Kaburgasında hafif aynı fay var. Burnunda belki belli belirsiz tıpkısı fay var amma onun dışında dokunaklı tıpkı tehlike namevcut. Habbe uğrunda 4 kişinin saldırısı, bunun kombinasyon benzeri gelişim olduğunu gösteriyor. Medyaya, basına yönelik tehditler siyasal benzeri yassı süresince oluşuyor. Bunu gözardı etmememiz lazım” dedi.

Artist Bedri Baykam, “Ben da eş bir olayı 2011 yılında yaşamıştım. Ahmet Hakan ’ın başına mevrut olayı henüz öğreneli natamam saat oldu. Allah ’a şükür hayati tehlikesinin olmadığını öğrendim. Ancak bu acımızı hafifletmiyor. Acımızı değiştirmiyor. Bu olayın heralde faili müphem değil” ifadelerini kullandı.

ERTUĞRUL ÖZKÖK: VEHAMETİNİ DİKKATE ALMAZSAK DEVAMI DE DIRIMSEL

Özgürlük Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök ise, olaya karışanların bulunmasını istediklerini belirterek, “Lezzetsiz tıpkısı görüngü oldu bu akşam. Lezzetsiz kelimesi çok hafif kalıyor. Türkiye ’bile çokça insanın beklediği benzeri olaydı. Arkadaşımızın bu işi Cenabıhak ’ın sayesinde hafif yaralarla atlatması tabi ki olayın vehametini hiçbir ant ortadan kaldırmıyor. Arkadaşımız Ahmet Melik saldırganların 4 dirilik olduğunu söyledi. Tecrübe tanıkları var. Kardeşleri var. Arabanın plakası galiba. Açık aynı kırmızı pazartesi olayı bu. Bunların birden bulunmasını irade ediyoruz tığ. Ahmet ’e geçmiş olsun diyorum ama hepimize geçmiş olsun. Bu bana bakarak tıpkısı belen. İnşallah bunun devamı olmaz daha çok. Bunun vehametini dikkate almazsak korkarım kim bunun devamı birlikte dirimlik” şeklinde konuştu.

3 GÜÇ GÖZALTINA ALINDI

Saldırıya karıştıkları belirlenen 3 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler Şişli Hamidiye Eğitim ve Araştırı Hastanesi’nde keyif kontrolünden geçirildi.

Saldırganlar, Hamidiye Şişli Etfal Hastanesi’nde afiyet kontrolünden geçirildikten sonraları İstanbul Inanma Müdürlüğü Asayiş Bölüm Müdürlüğü’hangi götürüldü. Itimat yetkilileri gözaltına alınan saldırganlar hakkında bire bir izah yapmadı. Olayla ait anket sürdürülüyor.

DÖRDÜNCÜ SALDIRGAN ÜSTELIK YAKALANDI

Sabahleyin er saatlerde Ahmet Hakan’a hücumcu 4’ncü hayat birlikte yakalandı…

Habere ilgili görüntüleri bağlı olmak amacıyla haberin videosuna TIKLAYINIZ!..

Bir Cevap Yazın