‘Geleceğin efendileri: Kadınlar’

Akhisar zeytin hasat şenlikleri sırasında tanıştık Seçkin Gökçebağ ile… Kimya mühendisi. Uzmanlık alanı üstelik zeytinyağı. Şimdi mütekait. Kendini resim-çalgı aleti-öykü ve hikâye çalışmalarıma vermiş. www.gokcebag.com adresine girerseniz çalışmalarını görebilirsiniz. Benim burada sözünü edeceğim çalışması ise, “Geleceğin Efendileri Kadınlar” ünlü araştırması. Basılı değil elan, e-mektup olarak internette yayınlanıyor. Bugüne büyüklüğünde 9000 büyüklüğünde tenzil gerçekleştirilmiş. “Bu nüsha benim üzere tam amma dünyayı değişmek üzere son evre gerçekten” diyor sadık namına. Amacı artık kişinin çalışmasını okuması ve bu konuda yıpranmamış çalışmaların ortaya çıkması.

Kitapta hangi anlatıyor Seçkin Gökçebağ? Betik iki temel bölümden oluşuyor. Birincisi insanın evrimini kapsıyor, ikincisi ise geleceğini… “Evrim yetişkin, zira kadının sebep erkekten henüz faik olduğunu kanıtlamanın hatta yolu bulunmuyor” diyor Gökçebağ ve şöyle devam ediyor:

TERSINE EVRIM

. Sanılanın tersine, ayvaz kadından yüksek değil, başkaca aralarında muadele da yok.
. Karı, topluluk olduğu benzersiz üreme niteliği ile erkekten elan yüksek özellikler gösteriyor.
. Üstelik bu fenomen sadece adam ırkıyla da sınırlanmış değil. Cemi tersine, doğa büsbütün dişil bina sunuyor.
. Hayat formu basitleştikçe, erkekler değerden düşüyor. Söz Gelişi karıncalar ve arılarda erkekler biricik kullanımlık. İşi bitince ölüme ayrılma ediliyor.
. Karı, eş olduğu “güzellik” özelliği ile erkekleri çevresinde topluyor, onların arasından sunu beğendiği ile ilişkiye girerek sağlıklı ve henüz faik nitelikle bebekler dünyaya getiriyor.
. Yani, kiminle ilişkiye gireceğine kendisi karar veren eş, neslin daim adına elan bereketli ve yüksek özelliklere makul evrimleşmesini sağlıyor.
. Ama kadına bu özgürlüğü tanımazsanız, o zaman nesiller aşağıya makul benzeri gelişme gösteriyor, daha zir özelliklerin önem kazandığı tıpkısı tür “aksine evrim” olayı gerçekleşiyor ve sistem basite akıllıcasına iniyor.

ÖZGÜRCE SEÇIM

Işte konun bam teli burası. Dünyanın kötüye gidişinin nedeni kedinların mutlak olmaması. Seçimlerini kendilerinin yapmaması ve kararları bilcümle erkeklerin alması. Gökebağ, “İnsanın evrimi nereden bakarsanız 1.5 milyon yıllık bire bir öykü ve bunun tamlık 1.495.000 yılında eş baştan sona özgürcesine berceste hakkını kullanmış. Son ilkokul bin yıldır ise erkeğin dediği oluyor. Ve geldiğimiz noktada yalnızca yıpranmamış nesillerin kötüye evrimleşmesini değil, her an dünyanın tıpkı bütün olarak çökmesine neden olacağımız küşade görünüyor” diyor.

Kitabın ikinci bölümünde, eğer kadınlar baştan yönetimi ele almazlarla bizi bekleyen felaketler sıralanıyor. Küresel istinas, plansız artış, kargaşa vb eyyam kapımızda.

Çözüm belli: Kadınları baştan toplulukların başına eylemek. Bu tabii kıytırık değil. Çünkü koca hâkim topluluk modeli, kendisini yegâne ve kesin analog yerine görüyor ve bunun dışında ayrıksı tıpkı suret olacağını düşünemiyor da.

Gökçebağ’ın yegâne umudu, üstün kadın zekasının (kitapta kadınların illet erkeklerden henüz anlaklı oldukları da gösteriliyor), teferruatlı ayrımsız tatbikat ile önümüzdeki beniz sene başlarına büyüklüğünde eş hükümran topluma serencam verip, baştan doğal düzene geçmesi. 

SEDA KAYA GÜLER / KULLANILMAMIŞ ASIR GENEL AĞ SİTESİ

Bir Cevap Yazın