Genç kızın hücum yalanı ölümle bitti!..

Sabah’ta düzlük alan habere bakarak Kayseri’bile geçen 22 Temmuz’da yaşanan olayda, 25 yaşındaki Ayşe Polat’in annesi kızını, güvenlik görevlisi olan evli komşuları 25 yaşındaki Süleyman Duman’dan sigara alırken gördü.

Peşi Sıra tüvana kız, Yaman’ın kendisine hücum ettiğini öne sürerek şikâyetçi oldu. Gözaltına alınan Esrar, karakolda suçlamayı reddetti. Polis Güçleri ise fenomen çıkmaması amacıyla Kötü’ı akrabalarının evine götürdü. beraber Çelik’in ailesi, Duman’ın evini taş ve sopalarla talan etti. İki dolaşma sonra idraksiz dönen Tütün ve akrabaları, evi restore etmek istedi. Ancak Polat ailesi, Süleyman Duman’ın dayısına saldırarak dövmeye başladı. Durumu gören Kötü bile av tüfeğini alarak aileye yara etti. Tabiiyet Çelik’in 16 yaşındaki kardeşi Saim Çelik’in öldüğü olayda, babası Fahret Polat ile ağabeyi Itibar Çelik bile kilolu yaralandı.

ADLİ NEV AÇIKLADI

Tutuklanan Kötü üzerine Kayseri 2. Kilolu Ukubet Mahkemesi’nde açılan davanın ilk duruşması eski çevrim yapıldı. Fahret, Şeref, Ömer, Hacer Çelik’in birlikte hem yakınan hem de sanık olduğu duruşmada tanık yerine dinlenen Ayşe Çelik, Süleyman Tütün’ın namına cebren saldırı ettiğini tekrarladı.

Mahkeme Başkanı ise Adli Tababet Kurumu raporuna bakarak atak yaşanmadığını ve olayla ilgili namına savcının birlikte takipsizlik kararı verdiğini açıklayarak, Taze kıza “Tecavüze uğramamışsın” dedi. Ayşe Çelik ısrarla “Atak etti” dese bile, ailesi neye uğradığını şaşırdı.

Maznun Süleyman Kötü ise savunmasında “Ayşe Polat benden sigara istemişti. Sonra sızlanan oldu. Evime kötülük verilince 2 devir sonradan dayım Yunus Ateş’le gelip ıslah etmek istedim. 10 an sonra bire bir silah sesi duydum ve kendimi bahçedeki mağaraya attım. Sövme ve tehditlerle dayımı dövmeye başladılar. Dayımı kanlar ortamında görünce mağaradaki tüfekle amaç gözetmeksizin biberli açıp bahçeden çıkmalarını istedim. Gitmediler. Eve girmeye çalışınca yeniden kırıcı açtım. Fakat bu sefer silahın kontrolünü kaybettim. Beynim durmuş gibiydi. Bilahare mağaranın dip kapısından kaçarak polise konfirmasyon oldum. Katil kastım yoktu. Olsaydı 3 mermim henüz vardı onları bile sıkardım” dedi. 

Bir Cevap Yazın