Gençlere 1 sene mahiye!..

Takvim’üstelik meydan düzlük habere göre Hükümet, gençlere verdiği sözleri bir bir kişi geçiriyor. Bu sene 10 bin tüvana girişimciye 20 milyon teklik idrak desteği sağlanacak. Tendürüst çalıştıran patronun 1 yıllık mahiye faturasını üstelik şevket karşılayacak. IŞKUR marifetiyle yapılacak eskimemiş eğitim programlarıyla yaklaşık 6 milyon darülfünun öğrencisine hem repertuvar hem dahi gelir elde etme fırsatı verilecek.

POZİSYON VE ECIR SEÇENEĞİ: Yeni dönemde gençlere apansız çok gelişim seçeneği sunulacak. IŞKUR eliyle bilgisayar programcılığından kalın tasarımına büyüklüğünde 40’ın üstünde branşta eğitim bilimi verilecek. İşinden memnun olmayanlara de birdenbire çok işletmeden ayrımlı seçenekler sunulacak.

3 YIL IDRAK MUAFİYETİ: Mükellefiyet çıban tarihinde 29 yaşını doldurmayanların 3 vergilendirme döneminde kazancının tıpkısı kısmı gelir vergisinden affedilmiş tutulacak.

GİRİŞİMCİ SAYISI ARTACAK: Devam kurmak isteyen gençlere 50 bin liraya büyüklüğünde emeksiz desteğin birlikte 100 bin liraya kadar faizsiz güven, tüvana müteşebbis sayısını artıracak.

Bir Cevap Yazın