Genel Ağ fenomeni ‘Oscar’lık oyun çıktı

Program görüntüleri internette tıklanma rekorları afet Melek Subaşı’nın televizyonda tamamen görkem yaptığı ortaya bundan sonra. Subaşı, Flash TV’bile 3 yıl ilk Dik Şarap’ın programına katıldı. Programda kocasına büyü yaptırarak çenesinin tutulmasına neden olduğu kanıt edildi. Kocasıyla çıktığı etkin yayında bayıldı. Yapımcı Çakır, kadını hile makinesine bağladı. Subaşı’ya tevellüt tarihini sordu. O üstelik “Muş” diye niteleyerek cevapladı. Canlı yayında herkesi görüntülük başına kilitledi. Bazı “Bu avrat dolma yapıyor” derken, bazen ise kadının haline acıdı. Izlence görüntüleri, toplumsal medyada izlenme rekorları kırdı. Bire Bir yorumcu, “Şayet bu kadının ağlayışı azamet icabıysa bu eş oscarlık” dedi.

KÂĞIT İMZALATTILAR

Ancak internet fenomeni görüntüler oyundan ibaretti. Üç yavru annesi Subaşı, 3 sene sonradan İstanbul Temel Ülfet Mahkemesi’hangi başvurdu. Subaşı, Flash TV ve Çakır aleyhinde 300 bin teklik tazminat davası açtı. Sorun açmaya parası sıfır Subaşı’ya, İstanbul Barosu Adli Arkalama Bürosu’nca avukat Cengiz Felek ve Hezel Çelik icra vekili kendisine atandı. Sevgili giderlerinin karşılanması üzere mahkemeden adli müzaheret talebinde bulunuldu. İddiaya bakarak; Subaşı’nın benzeri çocuğu anadan doğma sakat ve bakıma muhtaçtı. Tedavi masraflarını karşılayamıyordu. Subaşı’nın kardeşi, Çakır’a ablasının durumunu anlattı. Çakır dahi “Televizyona çıkarırız. Müzaheret fail olursa onlara veririz” dedi. Subaşı ve kocası, Flash TV’ye her an Çakır’la görüştü. Kıraat yazması sıfır çifte bir kâğıt imzalatıldı. Çifte ayrı ayrı odalarda “Birbirinize taşlama edeceksiniz, hangi varsa sayıp dökeceksiniz” dendi. Subaşı’ndan yayında bayılması istendi.

‘YAYIN SIRASINDA BAYIL’

Kadına “Sen im sırasında bayıl. Eşine bize bakmıyorsun, bambaşka kadınlarla birliktesin da. Bunları yaparsan, bize arkalama dirimsel ve biz üstelik sana veririz ve senin çocuğunu ameliyat ettiririz” dendi. Koşa, hangi dendiyse yaptı fakat yardım alamadı. Yayından sonraları Subaşı’nın hayatı alt eğin oldu. Kocası, Subaşı’yı “Senin yüzünden ağır oldum” diye infirak etti. Subaşı, üç çocuğuyla ortada kaldı. İşten çıkartıldı ve aksiyon bulamadı. Andıran akrabaları sırt çevirdi. Çocukları, okul arkadaşlarından gördükleri hırçın tavırlar nedeniyle okula gitmek ve anneleriyle konuşmak istemedi. Subaşı’nın avukatları, “Öncelikle parçalanmamış internet sitelerinden ait yayınların kaldırılmasını istiyoruz. Dosya parasını üstelik karşılayamayacak durumda olan Subaşı için adli arkalama talebiyle 300 bin teklik tazminatın davalılardan tahsilini irade ediyoruz” dedi. 

MÜRTEFI OKTAY / SABAH GENEL AĞ SİTESİ

Bir Cevap Yazın