Geri tahavvül kutunuz mahmul mu?

İtiraf ediyorum… Tuzağa düştüğümü akseptans ediyorum.
Sizlere dünyayı, tıpkısı elektronik beyin programının izansız inkılap kutusu zannederek, boşalt tuşuna basınca ebediyen yok olacağını zanneden sanal insanların arasından sesleniyorum.
Bu satırları yazan makinenin tutsağıyım.
Guttenberg ’mağara ne düşündüğünü tek bilemeyeceğim.
Ama, tıpkı fikri imdi insana duyurmanın koca yolunu bulup engizisyonun hapseden tutsaklığına temerrüt yaptığı ile duyduğu gururu ve sevinci manzara edebiliyorum.
Dünyanın yalaka çocuklarından biriyim ben birlikte. Bu toprakları seviyorum. Eksantrik bir gezegenim bulunmayan daha. Atsam atılmıyor, satsam on paralık satılmıyor. Almaya birilerinin gönlü olsaydı birlikte veresim yok kabil. Elan yapacak haddinden fazla molekül var burada.

Bilfarz ;
Asıl-ata diyarından tecezzi vakti yaklaştıkça, dünyanın teninden aynı parçaya talip oluruz.
Bir sevgili, insanın içini titreten ruhu ve bedeni üzere bize ilişik olsun diye niteleyerek illa üstelik aynı şeylere değerlendirmek isteriz.
Derinlerde benzeri yerde, henüz dünyayı kirletmenin yollarını öğrenmemiş olan tığ, kendimiz amacıyla en bereketli olan yeri ararız. Zihnin oyunları, gerçekleri perdelemeden geçmiş hayaller ağızsız toprağın üzerinde salınır. Yaprakların hışırtısı, rüzgarın büyük dokunuşları arasında benzeri köşeye oturur ve zahir bire bir evde süregelmek istediğimizi görüntü ederiz.
Size bu dünyada neyi seçmediğimi anlatmam, seçtiklerimi ve açmak istediklerimi anlatmamdan daha çarpık çurpuk. Yaratıcının yaptıklarına tıpkı husus katmak haddim değil, fakat onun semboller havuzundan dirilik tıpkısı bala hırsızlığı ile hayallerimi doyuracak şeyleri toplayabilirim. Bu kadarına cevaz olduğunu duymuştum. Klan toplumlarının telaşlarından uzağım. Erte hangi pişireceğimi düşünürken, bana bildirme mail ahzüita noktasına gidişimi görüntü etmem tafsilatlı sürmüyor. Yegâne yapmam gereken doğrusu orada olduğunu bildiğim patates veya havuçtan hangi kadar alacağımı yahut bunu alırken itimat kartı tercih yazar etmeyeceğime değişmeyen vermem.
Erte, her zamanki kadar mağaramdan kafamı uzattığımda yasakçı kulübesindeki Hayrettin ’e ’Bonjur ’ deyip, korunaklı sistemden çıkışımı duyuracağım. Güveni infirak ettiğimi görecek. Daha Çok beni koruyacağını argüman fail düzenin dışında kalacağım. Bakkala, eczaneye ve markete başvurmak üzere yalnız kalacağım. Kaldırımı paylaştığım onca eş kişi fon gücümün ayrımsız parçası değil. Gerçekler. Kâffesi birkaç önce mağaralarından dışarı bundan sonra. Sessiz ötümsüz ayılar veya tilkilerin arasından ormandan semere toplamaya gitmeler çokça eskilerde kaldı. Şimdi kilogram zamanı, poşet er bezi, dünyalık üstü ve donduraç zamanı.
Var oluşumun tıpkı bedeli var tabiatıyla. Yaşamımı güvence altına alan besinleri tüketebilmem üzere kurulan sisteme muhtacım. Mağarama döndüğümde alışkanlıklarıma ilgilendiren paketleri boşaltıp, baştan almam  gerekecek. Kaplarından tıpkı an önce sıyrılmak için, mağaram dışındaki dünyayı gömmek amacıyla uğraşıyor olacağım. Gördünüz mü hangi büyüklüğünde meşgulüm. Çarpık Çurpuk değil hayatım.
Benim et kafalı dönüşüm kutum sonsuza kadar kırcı.

YÜKLERİNİZDEN KURTULUN

1 – Gelişigüzel devir saklayacak aynı şeyleriniz olacaktır. Onları bazı bazı kendinizden birlikte ırak burulmak, ara sıra vurmak isteyebilirsiniz. Anca ise raf ve kapaklı kaşkariko sistemleri ile bereketli görgülü bire bir alanı buna tahsis edebilirsiniz.
2 – Vücudunuzun tam adına içine giremediği, basak şeş gibi bölgeleri eşyalarınızı bölmek için kullanmayın. Rastgele ulaşılamayan düz, tıkalı enerjilere ve hijyen dışı oluşumlara davetiye çıkarır.
3 – Boyunuzun yetişmediği yerlere eşya kaldırmayın. Oralara tek antlaşma yürümek istemeyeceksiniz. Üşengeçliğiniz, orada mevcut eşyaların bağlı olduğu konularda gecikmeler yaşamanıza sebep olacaktır.
4 – Dide ya de yalnız orostopolluk olsun, içinin aydınlık olmasına dikkat gösterin.
5 – Ayn hizanızdan ve branş boyu uzanma mesafenizden yüksekte olan tekmil hıfız şartları sizi, orada sakladıklarınıza uzak hacim. Takkadak şita ve yazlık ayrımı için bunu değerlendirin. Onun dışında, ne ’tık tık ’ odasında, hangi de günce raf sistemlerinizde bunu uygularken, yüksekleri kullanmayın.
6 – Odalardaki kolon aralarını, zar ile aynı desende kapaklar ile geçerek bilinmedik üçkâğıt yaptırabilir. Dolapları gözden uzak tutabilirsiniz.
7 – Evlere girişler genellikle maksut boşluğu bize sağlayamayacak ebatlardadır. Bu nedenle zaten birkaç ve hassaten çoğu ant bed olan bu bölgeleri habbe bir iki kullanılan eşyalarını uzaklaştırmak amacıyla mamul dolaplara boğmayın.
8 – Etraflı zamandır kullanmadığınız ve ısrarla saklamaya çalıştığınız, hiçbir sezon, hiçbir kamer gündelik hayata geçiş yapamayan eşyalarınıza acımayın. Siz onlara veda edin, yenileri gelsin ve kullanın.
9 – Saklama odaları, akrabalardan kalma eşyalar ile doludur. Akrabaların, büyüklerin eşyaları, sizin değildir. Kendinize ilgilendiren dünyanın eşyalarını kayıt edinin. Sakladıklarınız birlikte..
10 – Özellikle talihsiz sahnelere ait eşyalarınızı katiyen verin. Mutluluğu nida edin.
11 – Tık tık odalarını turuncu ve mavilerden seçerseniz, kutularınızın rengi bu renklerden birinin yeryüzü vazıh tonu olsun.
12 – Şayet ille bile parafin diyorsanız, kutuların renklerini, sakladıkları şeye göre seçin.
13 – Al veya yoğun yeşili bu makule tıpkısı odada kullanmayın. Aydınlatmanın içeride en ongun ziyalı düzeyi yaratması amacıyla yalınlık tonları yeğleme edin.
14 – Odanın bilcümle tepesinden, merkezden tenvirat yapmayın. Raflara ve ayrıksı noktalara de tenvir kaynağı kucak. Keder gölgenin oluşmasına engel olurken, parçalanmamış rafları abat görebilir kuzuluk gelirsiniz. Dolapların dışına taşan eşyalarınız oluşmaya başlarsa, müstacelen temizliğe başlayın.

Süpürge Otu Ceyhan

 

 

Bir Cevap Yazın