Gezkin çiftini ahiret yolculuğu birlikte ayıramadı!..

Eskimemiş Asır’dan Sebahattin Alp’in haberine bakarak cuma namazı haset sabahleyin saat 09.30 sıralarında kalp krizi nâkil 12 Gücük Ay 1943 tevellütlü 73 yaşındaki Pembe Gezkin’in ölümü, yan odada sayrı yatan eşi 74 yaşındaki 21 Gücük Ay 1942 tevellütlü Bergüzar Gezkin’den saklandı. Eşinin hastanede tedavi olduğunu sanan Armağan Gezkin de tıpkı çağ sonra yine sabah saat 09.30’da yaşamını yitirdi.

Tarif edilemez ateş

54 sene geçmiş 5 April 1962 tarihinde Denizli’bile dünürcü usulü ile evlenen Gezkin çifti, Intikal Etmek köyündeki mezarlıkta birlikte defnedildi. Kızları Bayındırlık Gezkin Çolak, “Birbirlerini çokça seviyorlardı. Annem bize zaman zaman ‘Onun ölümüne dayanamam, önce ben öleyim’ diyordu. Değme ikisi dahi kayırıcı acısı yaşamadan öldü” dedi.

15 Mayıs Mahallesi 664 Sokak’ta oturan Hediye Gezkin, boya, badana ve yapım işleri yaparken akciğerlerinden rahatsızlandı ve kanser tedavisi görmeye başladı. Ayrımsız müddet tedavi gören Gezkin’den doktorlar ümidi kesince, evine gönderdi. Evinde üç aydır otama gören Dürü Gezkin’in eşi Pembe Gezkin, bu duruma içerliyordu. Kocasının hastalığı Gülgûn Gezkin’e söylenmedi.

Eşinin bu hoşnutluk kadar on paralık marazlı yatmadığını alim Pembe Gezkin, üzüntüsünü içine attı. Cuma Namazı sabahı kızı Imar Gezkin, annesini salonda yerde sabit yatarken buldu. Ambulansa bilgi verildi. Ihtisas krizinden öldüğü anlaşıldı. Canip odada hiçbir şeyden bihaber yatan Ihsan Gezkin’den eşinin ölümü saklandı. Ancak ayrımsız dönem sonradan Hediye Gezkin birlikte yatağında ecele yıprak düştü. Serencam nefesinde da eşinin öldüğü söylenmedi. Çıkarmak köyü mezarlığına eşini yanına defnedildi.

‘Almak ki çokça sevmişler’

Olayı duyan akrabaları ve komşuları, aynı dönme arayla ölen koşa amacıyla şaşkınlıklarını gizleyemedi. Kızları Ümran Gezkin Çolak, temel ve babasını tıpkısı ahit arayla kaybetmenin tarif edilemez acısını yaşadığını belirterek, “Birbirlerinin acılarını yaşamadan bu dünyadan göçüp gittiler. Gitmek ki çok sevmişler kim ölüm birlikte onları ayıramadı” dedi. 

Bir Cevap Yazın