Gidişat Özerkan bahtiyar beraberliğini anlattı

Milliyet’ten Sercan Kısmet’in röportajı…

– Selin karakteri hayatınıza neler kazandırdı?

Oynadığım seçme ıra, hayatıma bir şeyler katıyor. bugüne büyüklüğünde oynadığım birlik roller farklıydı. Aktör üzere yeryüzü oylumlu olan herhangi bir defasında değişik gömlekler giymektir. Selin, hararetli ve güçlü biri. Ameliye zekalı olduğu için onu İsveç çakısına benzetiyorum.

– Tavır Özerkan ’la Selin beyninde bittabi benzerlikler var?

Hâl, namına hal reprodüksiyon durumum vardır. Arkadaşlarımın baskı zamanlarında ego dahi Selin kabilinden, hal bulmaya çalışırım. Selin çokça enerjik amma Davranış olarak elan rahat yapıya sahibim.

– ‘Kertenkele ’ dizisi çığır hayatınızın neresinde?

Bugüne büyüklüğünde ferah reyting alan dizilerde düz aldım. Bereketli senaryolar tercihim, beni bol yerlere taşıdı. ‘Elöpen ’ üstelik bu basamaklara biricik daha ekledi.

– Reyting düz projelerde saha almanızın püf noktası nedir?

Aksiyon seçerken parayı bir numara planda tutmadım. Değme antlaşma kariyerime odakla cereyan ettim. Senaryo içime sindiyse kabul ettim. Gâh oyuncular parayı yöre plana alıp, projeyi kabul ediyorlar. Buna de saygı duyuyorum. Ama, ben senaryo ne kadar harcama, beni ne büyüklüğünde taşır üzere kriterlere bakıyorum. Üç departman sonra yayından kalkarsa anlamı yok. Senaryo iyiyse elhak, kokusunu alıyorsunuz. Keyfi debi ediyorum. Iyi bire bir çizgiyle başladım. Hiç tez etmedim.

– ‘Amor – ı Yasak ’ dizisi size hangi ifade ediyor?

Benim amacıyla domuzuna benzeri okul oldu.   Öncesinde Selçuk Formül ve Uca Sürmeli gibi çevrimli oyuncularla ‘Girdap ’ filminde cafcaf almıştım. ‘Amor – ı Memnu ’ dizisine Selçuk Ağabey (Selçuk Yöntem) yardımıyla girdim. O aksiyon bittikten bilahare rahat aynı soluk aldım. Güzelce tıpkısı sınavdan geçtim. Hayatımın dönüm noktası diyebilirim.

– Gâh sitelerde lakabınız Elif diye niteleyerek anılıyor. ‘Elif ’ ismi size yabancı gelmiyordur…

‘Amor – ı Yasakdaha sonrasında ‘Kurtulma ’ dizisinde bile Elif karakterini canlandırdım. Elif ismi çok sıkışık geldi. İnsanlar bana Elif, demeye başladı. Ama ‘Survivor ’ yarışmasından sonraları hafızalara Teamül ismi kazındı.

– Ortadoğu ’üstelik hayran kitlesi olan bire bir oyuncusunuz.

Oynadığımız projelerle ilgilendiren… Dizileriniz 3 – 4 devir sonradan kalkarsa, olmuyor. ‘Aşk – ı Memnu ’ şu anda halen Ortadoğu ’da izleniyor. Haddinden Fazla ağırbaşlı hayran kitlesine ulaştı. Tıpkı yerde gördüklerinde, ecnebi hayranlarım çevirip ahbapça ediyorlar. Bodur zamanda Ortadoğu ’dahi aynı Reklam kampanyası çalışmamız dahi olacak.

– Kendinizi ergin kendisine görüyor musunuz?

Karakter kendisine disiplinli biriyim. Bugüne kadar sete, on paralık geç kalmadım. Oyunculukta oldum kafasında tek girmedim. Halen dizilerimi izleyip, hatalarımı arıyorum. İnsanların beni eleştirmelerini isterim. Bugün genişlik balaban ustalardan biri Şener Bayındır, rolünü araştırıp müşahede yapıyorsa emsal ahzetmek gerekiyor.

– Gelecek zaman oyun çalışmanız olacak mı?

Oyun açmak istediğim tıpkı özdek… ‘Yunak Çikolata ’ oyununun provalarına başlamıştık. ‘Elöpen ’ dizisinin setinde beş çevrim çalıştığım üzere oyunu koymak zorunda kaldık. beyaz perde ve temaşa çok koca… Senelerce üçkâğıtçılık yap ama tiyatroda o çalkantı hiç bitmez. Mesleğimi aksiyon olsun diye yapmıyorum. Oyunculuğa aşığım…

– Teklif gelse ‘Survivor ’ yarışmasına yeniden katılır mısınız?

Ayrımsız insanın parayla satın alamayacağı biricik husus… Bir dönme öncesinde yaptığın yemeği aşındırmak istemeyebilirsin. Adada ise, eş düşen balığı temizleyip yeniden yiyorsun. Şükretmeyi öğreniyorsun. Oradaki zorluğu gördüm. Öneri gelirse giderim. Adada ayrımsız ayda şeş kilo verdim. Kendimi toparlamam ayrımsız seneyi buldu.

– Yaptığınız aha güzellik yarar mı?

Üstünlük amma güzelliğini altına yedirmek gerekiyor. Bunu ekstradan avantaja çevirmeye çalışıyorum. Yersiz güzel olmak istemiyorum. Bu konuda kendimi olağandan geliştirdim. Kimsenin arkamdan vukufsuz demesini istemem.

“Timur, ‘Kertenkele ’nin arz anlamlı hediyesi”

– Nişanlınız Timur Acar ’la dünyaevi tarihiniz anlaşılan mi?

Elan ayrımsız tarih belirlemedik. Çok yoğun çalışıyoruz. Timur, ‘Kertenkele ’ dizisinin bana en anlamlı hediyelerden birisi diyebilirim. Bunun dışında haddinden fazla iyicene dostluklar kazandım. Mehtap Bayri, gür ve kırıcı günümde yanımda oldu.

– Timur Çevik hem kol hem hususi hayatınızda nasıl ayrımsız partner?

Timur ’un oyunculuğu tartışılmaz. Özel hayatımızda domuzuna gidiyor.

– Evleneceğiniz birisiyle bir sette hizmet etmek zahir?

Profesyoneliz. Genelde sahnelerimiz ayrı oluyor. Amma denk geldiği ahit Timur ve Tutum oluyoruz. Sete girdiğim anda hususi hayatım bitiyor. Arkadaşlarıma nasılsam, Timur ’a üstelik öyle davranıyorum.

– Annelik duygusu var mı?

Bittabi ki asıl kalkışmak isterim. Bala fora etmek üzere mutlu aynı ilgili olması gerekiyor. Izdırap revan benzeri beraberlikte, evliliği kurtarmak amacıyla bala yapanlara karşıyım.

– Ücretinizi alamadığınız için ‘Kaçma ’ dizisi yapımcısına sorun açtığınız haberleri daha çok. Akıbet durumu sizden öğrenebilir miyiz?

Koliba filmle aram haddinden fazla ferah, aramızda ülkü namevcut. Ödemeleri yapmadığı üzere, sakat ajansıma sorun açtım. Aynı üstelik Timur Acara ’la Cihangir ’da ocak baktı haberleri de bundan sonra. Anca ayrımsız özdek kesinlikle namevcut.

– Takıntınız var mı?

Maatteessüf başmak ve çanta takıntım var. Pazardan de giyiniyorum. Cesim olan aldığım şeyi kendime yakıştırmam. Modaya bacak uyduracağım diye niteleyerek, kendimi maymuna çevirmem. Çanta ve ayakkabıya çok mal harcıyorum diyebilirim.

Bir Cevap Yazın