Glenn Frey öldü!..

BBC’nin haberine bakarak, Frey’in eklem iltihabı, sorumluluk iç iltihabı ve zatürre rahatsızlıklarından kaynaklı komplikasyonlar sonucu geçkin New York’ta hayatını kaybettiği bildirildi.

The Eagles, 1970’lerin genişlik kalburüstü müzik gruplarından biriydi. Grubun yeryüzü sevilen şarkılarından biri 1976’dahi çıkan ‘Hotel California’. Frey, The Eagles’ı 1971 yılında Giysi Henley, Bernie Leadon ve Randy Meisner ile gelişigüzel kurdu. ‘Hotel California’ şarkısının sözlerini üstelik Frey ile Henley alay malay yazdı. Frey, grubun bildirme büyük hitleri arasında düz düz ‘Heartache Tonight’ ve ‘Lyin’ Eyes’ı ünlü şarkıların üstelik bestecisi.

Ailesi ve gruptaki müzisyenler Frey’in ölümüyle ait açıklamalarında, “Kelimeler acımızı, sevgimizi ve bize verdikleri üzere ona duyduğumuz saygıyı tarif etmeye yetmez” ifadelerini kullandı. Henley da, “Benim ağabeyim gibiydi, aileydik ve tüm aileler üzere ara sıra sorunlar oluyordu. Fakat 45 sene geçmiş kurduğumuz ilgi, Eagles’ın dağıldığı 14 sene süresince dâhil hiç kopmadı” ifadelerini kullandı.

Grubun 1980 yılında dağılmasından sonradan Frey kariyerine solo albümle bitmeme etti. Frey’in genişlik beğenilen şarkıları ortada 1984 yapımı Beverly Hills Cop (Yüksek Sosyete Polisi) filminin müziği ‘The Heat sürgü On’ da bulunuyor. Grup 1994 yılında yine tıpkısı araya gelmiş ve dünya turuna çıkmıştı.

Bir Cevap Yazın