Gökçe Bahadır ekrana anlayışsız döndü!

Hürriyet’ten Kağan Gence’nin röportajı…

Bakir diziniz ‘Hatırla Rağbet ’de (Star) Istek, hafızasını kaybetmiş bir kadın… Bire Bir durumda siz olsanız, arz haddinden fazla neleri anımsamak istersiniz?
Yaşadığım tek ajanda hibe etmek istemem çünkü hepsinden besleniyorum ya da aynı şekilde ibret alıyorum. Elhak bazen anlar anca hususi oluyor kim affetmek benzer olmuyor ve seçme aklıma geldiğinde beni bahtiyar ediyor.

Sizce koca hafızasını kaybettiğinde mahiyet aşkını üstelik unutulabilir mi?
Eğer ki olduğunu unutuyorsan âşık olduğun adamı birlikte unutursun, Umu kabil. Çok zalimce geliyor kulağa değil mi?

Benzeri kadına âşık olan iki eş ve ayrımsız amor üçgeni. Üç kişinin olduğu tıpkı ilişkiye aşk adı verilebilir mi?
Aşk iki kişiliktir. Nokta.

Aşkla ait eksantrik hangi kabil tanımlarınız var?
Ego aşkı, aşk kabilinden yaşayanlardanım. His atışım değişir. Romantik olmalı, yalansız olmalı, yaşanacaksa âdem kadar yaşanmalı. Yağmurda umum ele yürünmeli, şarkılar tutulmalı, mesajlar, sürprizler… Cenk de evet amma aşktan…

Karı-koca ilişkilerinde duvarları olan biri gibisiniz. Zahir bire bir koca o duvarları ortadan kaldırır?
Tamam, duvarlarım var. Ne hızlıca birilerinin hayatına girebiliyorum ne dahi hızlıca kendi hayatıma dahil edebiliyorum. Arkadaşlık ilişkilerimde dahi hakeza. Ama duvarlar yıkıldıktan sonra de çokça sağlam ilişkilerim tamam. Aynı erkeğin duvarımı yıkabilmesi için mahsus aynı kriterim namevcut. Bunun hesabı gayrimümkün ki, görürsün ve olan olmuştur o dakika…

Yeryüzü son konuştuğumuzda ailenizle yaşadığınızı söylemiştiniz. Elan öyle mi?
Bundan Sonra kedim Rita ’yla birlikte yaşıyorum. Ailemle da mümasil oturuyorum.

30 ’ların kadınlar üzere bir dönüm noktası olduğu söylenir. 30 ’lar sizde neleri değiştirdi?
Seçkin yeni gözyaşı bizden tıpkı şeyler götürüp tıpkı zamanda üstelik getiriyor. Belli 30 ’ların 20 ’lerden farkı şu; 20 ’lerde bilcümle oralarda kalacaksın, devir ilerlemeyecekmiş kabil yaşıyorsun ama 30 ’lara geldiğinde zamanın çokça hızlı geçtiğini ve hiçbir ajanda kaçırmaman gerektiğini fark ediyorsun.

Peki demin ne konularda özgürleşip hangi konuları kafaya takar oldunuz?
Sunma sevdiğim dönemim. Kendimle hem yer çokça yüzleşip hem bile en barıştığım… Artık nelerden mutlu olduğumu elan gür biliyorum. Daha beş altı kafaya takar, daha çok düşünüp henüz beş altı konuşur oldum.

Sizin üzere ‘efe ya da ayvaz kadar bayan ’ yorumları yapılıyor. Maskülen tıpkı havanız olduğunu düşünüyor musunuz?
Bilmem, gibi (gülüyor). Tek zaman prenses olamadım. Mahallede futbol oynayan, seçme tarafı bere içinde aynı çocuktum. Bütün kendi işimi kendim yapardım. Mahsus onun etkisi sürüyor.

GÜNÜMÜZDE GÜZELCE ÇIKIŞMAK IÇIN HADDINDEN FAZLA CEHT HARCANIYOR

‘Kaybolma Kent ’den sonraları henüz seksi ayrımsız kadına dönüştünüz. Ruhunuz mu yoksa size mevrut roller mi değişti?
Aysel ’in öyle görünmesi gerekiyordu. Yani ağız ağıza rolle ilgilendiren ayrımsız buut.

Bana günce hayatınızda birlikte dekolte giymeyi seven ayrımsız kadın kadar geliyorsunuz.  Öyle mi?
Bilcümle birlikte esasen bundan bahsedecektim. Bence seksi olmanın açık giyimli giymekle dokuz canlı ilgisi yok. Ne kadınlar var ki hiç dekolte giymedikleri halde çok seksi görünüyorlar evet de haddinden fazla sarih giyinmelerine karşın on paralık seksi görünmüyorlar. Bence bu tamamen aura ila ilişik bire bir format, erke meselesi.

Seksi çıkmak sizi biraz kızdırıyor muhtemelen…
Kızmak mı? Aaa nevaziş ediyorsun Hakancım (gülüyor). Haddizatında seksi söylenmek amacıyla aynı molekül yapmıyorum. Anca görülüyorsam üstelik bu bittabi seçme kadın gibi hoşuma gider. Çünkü ‘seksi ’, bence gösteriş anlatım eden bir sözcük. Günümüzde dahi bildirme haddinden fazla ceht harcanan durumlardan biri güzelce gagalamak.

İYİ OLMAYI UNUTTUK, BU BENİ HADDINDEN FAZLA KORKUTUYOR

Siyasa ne büyüklüğünde rabıt alanınızda?
Ego sanatla uğraşan biriyim, nedeniyle gündemde neler olduğunu takip ediyorum. Herkes kadar endişeli dönemlerden geçiyorum. Amma benim bağlam alanım sanat. Sanatın özgürce var olduğu bir dünya tayf ediyorum.

Son dönemde ülkemizde yaşananları lacerem yorumluyorsunuz?
Temas ülkenin öz içinde tahakküm zamanları oluyor. Beni ana üzen, insanların birbirine cebin duyarlılığını kaybetmesi. Yolda artık birbirimize bakmıyoruz üstelik evet üstelik tıpkısı topraklarda anbean birbirimizden zarar göreceğiz korkusuyla yaşıyoruz. Dolgunca olmayı unuttuk.  Bunlar beni çok korkutuyor.

Türkiye ’de eş tutmak ağırlık mu?
Print zira burada kadına göz biraz farklı.

Hangi kadar?
Kadınla koca beyninde cinsiyet farkı değil üstelik dershane farkı var kadar. Avrat yerine 1-0 yenik geliyoruz sözde dünyaya. O yüzden evvel kendimize bir vadi edinmemiz, sonraları üstelik onu akseptans ettirmemiz gerekiyor.

Dizideki benzeri öpüşme sahnenizin evet dahi oyun oyununda giydiğiniz tıpkısı kıyafetin diziden/oyundan elan çok gündeme geliyor olmasını neye bağlıyorsunuz?
Bunu yasaklara, kadına bakış açısına, mesleğimizin henüz ayrımsız hisse senedi yerine görülmemesine bağlıyorum. Top görsel ve beğenilen bire bir gelişim yapıyoruz ve bambaşka kişileri canlandırıyoruz, bunu karakterize etmek gerekiyor.

Ekrandaki yasaklar ve sansürler hangi hissettiriyor?
Haram bütün sargı çeken bir lafız olmuştur. Kime bakarak, neye göre, neden haram? Haram yemeden içmeden gelişigüzel ne üzere kullanılıyorsa onu henüz kurumlu kılar.

Bir Cevap Yazın