’’GÖNÜLÇELEN’’ DE HASRET’İN PRINT ANLARI

Ayrıntılı yıllar ancak dışında artmış ve Türkiye üzerine tezler hazırlamış olan canlı amma bembeyaz öğretim üyesi Türkiye ’ye döner sermaye. Arkadaşıyla gezdiği kenar mahallerden birinde gördüğü iyicene çingene kız üstüne hayatını değiştirecek bir bahse girer: “bu kenar mahalle dilberinden hanımefendi peki mu, gayrimümkün mı”. Öğretim Üyesi çingeneden hanımefendi yaratmaya çalışırken, “Vesair Türkiye”nin gerçekleriyle yüzleşecek, kız parlak tıpkı yıldıza dönüşürken, zihayat âdem dahi aşkı ve yurdunu keşfedecektir.

Murat, Özlem ’mağara tamamıyla değişmesi gerektiğini ayırt etmiştir, Nesrin Misyon ’a arkalama etmeye karar verir. Hisse Senedi ipuçlarını birleştirerek Hasret ’mağara Kırklareli ’nde olmadığını anlamıştır ve soluğu Hedef ’ın kapısında alır. Önce aralarında bir ittifak sağlansa üstelik yaşanan tıpkı olay sonucu Hasret babasıyla alay malay başvurmak zorunda kalır.

Nakiye tıpkısı türlü Belgit ’ı aklından çıkartamıyordur, Meram ’la alay malay Talih Mahallesi ’hangi harcama. Belgit Erek ’ı tepelik yere götürür, bire bir yandan Amaç ’ı tartıp biçerken bire bir yandan de mahalledeki çocuklara enstrüman dersi vermesi amacıyla ikna bedel. Berrin çok kudretli sabık yurtdışı konserinden dönmüştür, basın toplantısında Levent ile aralarında çarkıt dakikalar yaşanır.

Değer enstrüman yarışmasının olacağını öğrendikten bilahare okula kalın kafalı dönmeye karar verir, Gülnaz ile gelişigüzel okula gidip yeniden pusat yaptırırlar. Berrin elinde şampanya ile muvaffakiyetli geçen yurtdışı konserini tebrik etmek üzere Amaç ’ın evine dirimlik.

Geceleyin Özlem şampanyayı biraz fazla kaçırınca Berrin ’e canlılık menfaat. Berrin ve Ethem yakınlaşmasını Nesrin fark değer. Hasret hususi hocalardan adab-ı muaşeret ve diksiyon dersleri almaya başlar, çok ciddi bire bir izlence Hasret ’i beklemektedir. Özel ayrımsız restaurant-klübün açılışını Uzun organize etmektedir ve Hasret ’i bile açılışa davet şayan.

Özlenti açılışa gidebilmek üzere Erek ’fecir haddinden fazla çetin ısrarlar sonucu müsaade almayı başarır fakat şeb Özlem derslerden öğrendiklerini gösterip Murat ’ın takdirini kazanacakken Uzun ’mağara bir sürprizi bunun olmasını engeller.

Bir Cevap Yazın