Görk amacıyla ‘gece bakımı’ kayıt!

Akşam’dan Şevval Özçelik’in yazısı…

Dişlerinizi fırçaladıktan sonradan, yüz ayıklama ritüelinizi yaptınız. Saçlarınız ve cildiniz için bile haftalık bire bir rutin oluşturursanız aymazlık sırasında yenilenme sağlayabilirsiniz. O yüzden sekiz saat süren aymazlık sırasında gösteriş bakımlarınıza dikkat etmelisiniz. “Gösteriş uykusu” tamamen tıpkısı efsaneye dayansa bile, dolgunca benzeri aymazlık amiyane de görünüşünüzü ve sağlığınızı iyileştirir. Aşağıdaki önerilerle kendinizi hususi bire bir güne hazırlarken uykunuzu dahi “Güzellik uykusuna” dönüştürün:

Saçlar

Saçlarınız ve cildiniz üzere bildirme iyisi harir yastık kılıfları. Sürtünmenin beş altı olması saçlarınızda elektriklenmeyi ve cildinizde kırışıklığı azaltacaktır. Saç maskesi kullandığınız zaman apotr bire bir yastık kılıfı elan akıllıca evet. Nemlendirici serumları mağazalarda bulabileceğiniz kabil kendiniz bile yapabilirsiniz. Arz kolay yöntem saçlarınıza zeytinyağı sürerek ılık suyla nemlendirilmiş benzeri havluya sarmanız ve dört saat süresince bu şekilde bırakmanız olacaktır. Sonra domuzuna şampuanlayın ve ekstra benzeri parıltı kazandırmak için sirkeli suyla durulayın.

Yüz

Gecelik yüz bakımınızı yaptıktan sonradan bildirme sevdiğiniz ürünle evet birlikte zeytinyağına karıştıracağınız toz şekerle peeling yaparak geberik hücrelerden arının. Sonradan nemlendiricinizi sürün. Şayet doğal malzemelerle nemlendirmek istiyorsanız kusurlu limonu sıkarak içine çırpılmış er bezi beyazı karıştırın ve yüzünüze sürüp sabahleyin durulayın. Sivilcelerinizin üstüne diş macunu evet de bal ve tarçın karışımı sürebilirsiniz.

Gözler

Göz çevresindeki dem dolaşımını çoğaltmak ve fazla su toplanmasından kaçınmak amacıyla nezaketli göz çevresine ayn masajıyla ovma yapın. Böylece şişkin gözlerden ve denetim morluklarından da kurtulabilirsiniz.

Eller ve tırnaklar

Ellerinizi güzelleştirmek amacıyla birlikte yüzünüze yaptığınız kabil katıksız aynı peeling yapıp peşi sıra dahi bolca nemlendirici kullanın. Nemi engel olmak için cehre eldiven takabilirsiniz. Ilk bal, şeker ve az buçuk suyla keski etlerinizi ovun. Sonradan bile nemlendirin. Aynısını ayaklarınız üzere de yapabilirsiniz.

Cilt bakımı

Tıpkısı fırça sebebiyle bacaklarınızı ve kollarınızı fırçalayın. Uçuk hareketlerle bedeninizin vurdumduymaz kalanını bile fırçalayın. Genişlik sevdiğiniz kremle nemlendirin.

Ayaklar

Ayaklarınızı bahir tuzuyla ılık suda ilkokul dakika dinlendirin. Kese eldivenle evet üstelik ponza taşıyla ovarak ölü deriden kurtulun. Güç tıpkısı nemlendirici uygulayın. Betik yağını nemlendiricinize karıştırarak derinlemesine aynı sıkıntı yaratabilirsiniz.

Şevval ÖZÇELİK /  www.sevvalozcelik.com 

Bir Cevap Yazın