GÖRÜNTÜ AVŞAR’MAĞARA KÜRT YANI HILE ÇIKTI!

Imge Afşar ’ın aktif yayına bağlanan telefon konuşması bittikten sonra sunulan reklam arasının peşi sıra programın bir değişik konuğu yadırgatıcı tıpkı izah ile Hayal Afşar ’ın Kürt Yanım dediği Avşarların Kürt değil Türk olduğunu açıkladı.

Ercan Çitlioğlu, Hayal Afşar ’ın kökeni hakkında kusurlu bilgiye topluluk olduğunu savunarak “Sayın Afşar kökenini gani öğrenirse, zira; Kürt yanım Türk yanım diyor. Gerçekleri bilirse Kürt yanı üstüne henüz realist tıpkı şekilde konuşur,  Avşarlar Kürt değildir. Avşarlar 24 Türk boyundan biridir. Tarihte zorla Kürtleştirilmişlerdir. Görüntü Eş bu gerçeği bilerek Kürt yanını konuşursa elan sağlıklı konuşabilir.” Diyerek düşünüyorum. Dedi.

Ercan Çitlioğlu ’nun Avşarların bir türk boyu olduğu açıklaması Imge Afşar ’ın Kürt Yanının olmadığını ortaya çıkardı.

Programın bir bambaşka konuğu olan Süheyl Batum ise daha azrail bir konuşmaya imza attı. Batum; “Bu olaylar sadece Türkiye ’ye giydirilmek maksut bire bir elbisenin biçilmesi için çizilmiş oluşturulmuş bire bir proje bunu bütün biliyor. Imge Afşar, çıkıp ‘benim tıpkı yanım Kürt bir yanım Türk ’ dedi. ‘Babam dağda tıpkı Kürt militan öldüğünde ağlardı. Ego liseye giderken buna tanık olurdum, ’ diyor. Şöyle tıpkısı hesaplama yaptım Hülya Avşar seksenli yıllarda liseye gidiyordu. O yıllarda PKK terörümü var? Babanız neye ağlardı. Hangi Kürt militana ağlardı. O yıllarda yıldırı de yok. Rüya Karı Ekrandan bunları söylerken kardeşi faal yayına bağlandı ‘Hülya Eş özen edin, dedeniz Atatürk ’ün yanındaydı ’ deyince Görüntü Avşar ‘Aaa ego onu unutmuşum ’ dedi.

Bu bire bir projedir, bazıları saflığından, bazıları cahilliğinden, bazıları duygusallığından, katılır bu projeye amma arasında ayrımsız proje yok..” diye sözlerini sürdürdü.

Batum antrparantez “Demincek çıkıp Sezen Aksu arıyor başbakanı, bundan önce bu ülkede bu sav yok muydu? AKP iktidarından önce ne sanatçı bu maslahat amacıyla dönemin başbakanını aramamış, demincek mi aklınız başınıza geldi da arıyorsunuz.” Diye Niteleyerek açılıma bindi veren sanatçıları anif benzeri dille eleştirdi.

Bir Cevap Yazın