‘GÖSTER ABİLERE BACAKLARINI’

Ayşe Özyılmazel, mülakat yaptığı dönemde namına mini eteklik giymesini, seksi pozlar vermesini öneri fail yöneticisini anlattı. Aha o abece.

Hayatımızın akışını hangi belirler? Tercihlerimiz elbette.
Neyi seçersen onu yaşarsın, hangi yolu seçersen o yolun insanı olursun. Ha, bire bir sabahleyin içini nedamet sarabilir vazgeçebilirsin. Belki üstelik gidişattan memnunsundur devam edersin. Sen bilirsin. Ilişki sabahı Helin Afşar ve Rasim Şair Kütahyalı ’nın seks kokan mülakat fotoğraflarını görünce aklıma bunlar geldi aha. Aynı bile başımdan sabık o tatsız hadise…

Şöyle miniler giysen…
Bundan altı sene ilk gazeteciliğe kullanılmamış başlamışken, sistemi elan çözmemişken, vakit kaybetmeden öğrenmek ve ayaklarımın üstüne basabilmek derdindeyken, gazetede çalışan her büyüğümün sözlerini şerif kabul edecek kadar safken başıma ayrımsız özdek gelmişti.

Röportajlara bakir başlamıştım, adlı erkeklerle röportaj yapıyordum. O devir çalıştığım abilerden biri (ismini vermeyeceğim çünkü meselem şahısla değil olayla) beni yanına çağırdı…
Purosunu tüttürürken şöyle dedi “Ayşeciğim, hakeza jeanlerle kazaklarla balkon şu mülakat fotoğraflarında.”

Şaşkınlıkla abimin yüzüne bakarken bendeki içli bağırsak ses şöyleydi: “Amma benim başka kıyafetim bulunmayan kim, param da yok, doğrusu üç kuruş aylık veriyorsunuz, hangi giyeceğim? İşe gelecek parayı pres buluyorum, kıyafetlerim çokça mu acı, benzeri yerlerden borç mu alsam acep?”
Abi purosundan benzeri fırt henüz çekip, koltuğunda gerilerek devam etti “Yani diyorum ki, güzel kızsın, şöyle miniler giysen…” o sırada içim çekilmeye başladı, adamın yüzüne patlatsam değişmez işimden olurum, sonraları sıkıysa popona baka baka annenin evine gabi dön kızım Ayşe.

Bir Cevap Yazın