Göstergeç Kralı ‘Güneşi Beklerken’i değerlendirdi

Güneşi Beklerken Hakeza Masraf Mi?

Yaz sezonu geldi ve ekranda bir sürü yıpranmamış aksiyon başladı. Başlayan yapımlardan şu temel kadar bildirme başarılarından “Güneşi Beklerken” üzerine süfli bire bir değerlendirme yaptım.
Öncelikle sayısal verilerden bahsedelim. Hat D resmi sitesindeki izlenme oranları;

1 Kısım: 600 Bin
2 Çağ: 2 Milyon
3 Kesim: 2.6 Milyon

Rakamlardan anlaşılacağı üzere değme madde süper gidiyor. Çoğu dizinin kariyerinde ulaşamadığı izlenme rakamlarına daha 3. bölümde ulaşmış ve yavaş yavaş yükselen ayrımsız performansı var.  Sıra seçkin hafta TT oluyor. Şimdilik görünüşe göre bire bir sosyal medya dizisi oldu.  Ama sosyal medya dizilerinden farkı onlardan bundan sonra reyting alması. Kol 4-5 reytingle birincilikte.

Birazda genel değerlendirelim. Konusu alışılmış zengin-fakir aşkı ama elan çetrefilli.Bu modadan benzeri sıkılmadık gitti. Ayrıca bence yer büyük hatası neyin hangi olduğunu önceki bölümde izhar etmek oldu. Kim kardeş,kim sevgili bunları geciktirerek izleyici artık meraklandırabilirdi. Aynı öğün takım kendisine çok hastalıklı tıpkı grup var. Dizide Emre Kınay dışında henüz önce öne çıkmış birisi namevcut. Sekans gailesiz kadrodan kuruldu ve çoğunun ilk oyunbazlık deneyimi.Ama tendürüst oyuncular toplumsal medyada geniş ayrımsız hayran kitlesi edinmeye başladılar. Özellikle de Asalet Bursin bu konuda diğerlerinden önce. Peki böyle benzeri kadroyla iş düzenlemek şişman ayrımsız riziko liyakatli? Peki ama şu yargılama risklerinin karşılığını aldılar. Ama ilerisi için bence bu hareket sekteye uğrayacaktır. Böyle bir kadroyla bu aksiyon günlük güneşlik gitmez. Yaz ekranının kolaylığından faydalanıyorlar.Diziyi normal sezonda görmeliyiz. Yıpranmamış sezonda gerçekli haset değişecektir ve Cumartesine kaydırılma ihtimali kuvvetle muhtemel.Açık bildirmek gerekirse Dünya karşısında dahi şansı %10 da değil.Tabi bunlar şimdilik varsayım.

Dizinin genişlik balaban güzelliği TV sektörüne eskimemiş yıldızlar çıkarması olacak.Yağmur Tanrısevsin,Soyluluk Bursin, İsmail Veli Şaşmaz’ın bu paradigma balaban vesile. Hande Doğandemir’i saymıyorum. O elhak etraflı zamandır sektörün ortamında ve dizi adına fazla ak yazılı değil. O bile şeytanın bacağını bu diziyle kıracak mı? Meraktayız.

Dizinin Kavak Yelleri’ye kıyaslanma durumu var birde. Henüz filhakika Sınır D’nin bakir tıpkı Kavak Yelleri çıkarabilecek mi söylemleri. Konu olarak çokça farklılar ve takım yerine çok zayıflar. Eskimemiş Kavak Yelleri olma ihtimalini ve benim yanılma ihtimalimi zaman gösterecek.

Mübarek Reytingler

Twitter/televizyonkrali

Bir Cevap Yazın