Gözde Bienvenu atağı!..

Bakir Asır’dan Gökhan Özyurtlu’nun haberine göre PTT 1. Lig’dahi ikinci yarıya Adana Demirspor ve Şanlıurfaspor yenilgileriyle giren Karşıyaka’nın gündeminde 2 yabancı golcü var. Yeşil-kırmızılılar, biri Türkiye’de Fenerbahçe ve Eskişehirspor formalarını giymiş Kamerunlu Henry Bienvenu gayr ise Moskof asıllı Finlandiyalı golcü Alexsandr Kokko. Fransa 1. Ligi’nde model giyen 27 yaşındaki Bienvenu 2 sezondur Troyes’üstelik ter döküyor.

Bu zaman 11 maçta fariza yapıp gol atamayan Bienvenu’nun faziletkâr peşinat istediği ve pazarlıkların sürdüğü açıklandı. Finlandiya Ligi’nde RoPS takımında 3 yıldır fariza işleyen Alexsandr Kokko, güzeşte zaman 31 maçta 19 gol atma başarısını gösterdi.

2006-2011 yılları arası Honka, 2011-2012 sezonunda VPS ve bu tarihten itibaren RoPS takımında çalma döken Kokko’nun son vuruşlardaki etkinliği ile biliniyor. Ayak Topu Büro Yöneticisi Korhan Yetiş, bu iki oyuncudan birini alarak gol yollarındaki sorunu halletmek istediklerini belirterek, “Forvetin birlikte ayrımsız da ileriye çevrilmiş orta meydan oyuncusu almak istiyoruz. 2 oyuncu alarak transferi sonuçlandırmak istiyoruz. Hafta sonu gelişmeler tür” diyerek konuştu.

Bir Cevap Yazın