Gözlerinize dolgunca bakın!…

Akşam’dan Dr. Alem Koral’ın yazısı…

Rastgele yaşta ortaya çıkabilecek ve bedii açıdan serencam derece erinçsiz edici görünüme neden olan göz altı morluklarının oluşumu ağız ağıza önlenemese de günümüzde estetik ve kozmetik sektöründeki gelişmelerle daha mebzul görünmesini sağlayabilmek benzer. Literatür sonuç günlerini yaşadığımız ama hâlâ sıcakların bitmeme ettiği şu günlerde cildimizdeki çılgın su kaybı ayn şeş morluklarının artmasına neden oluyor.

Alerji da illet peki

Göz şeş derisinde pigmentasyon artışı arz sık tanıdık nedenlerden. Bu uzanım kalıtım bilimi olmakla alay malay kâh ten hastalıkları, alerjik durumlar dahi sebep türlü. Özge bir bozukluk ayn şeş derisinin haddinden fazla uzun olması. Bu üstelik ten altı damarlarının henüz kırıcı aynı şekilde görünmesine bozukluk türlü.

Aşırı fütur

Başka ayn altı göverti nedeni dahi derinin yaşla birlikte elastikiyetinin kaybetmesiyle gözyaşı kanalının belirginleşmesidir. Bu şekilde oluşan büzüşük ve ayn altı torbaları morluğun elan belirgin olmasına hastalık tamam. Ayrıca müfrit fütur, sigara ve etanol kullanımı, metal, uykusuzluk ve stresli hayat teftiş göverti nedenlerindendir. Göz altı morluklarının kesin aynı tedavisi olmamakla gelişigüzel yapı nedenlerine bakarak yapılan akıllıcasına uygulamalar kişilerin sorununu yer uzuv indirgeyerek rahatlamasını ve bahtiyar olmasını sağlar.

UYGULAMALARIN SONUCU DOLGUNCA

Göz şeş derisinin kalitesini tasarruf etmek, elastikiyetini seçmek bu açıdan çok önemlidir. Bunun üzere alelhusus en üst ümranlı yöntemlerden fokuslu radyofrekans ( atlas ayn çevresi ) uygulamaları çok liyakatli sonuçlar vermektedir. Göz altı ve seki altı kalkışmak üzere birlik göz çevresine 4 vizyon makbul bu yöntemle bu bölgedeki deri altında elastikiyet ve kollajen artışı sağlanıp kırışıklıklar açılarak ayn çevresi cildinin kalitesi artırılıp kalınlaşacağından alttaki damarlar bile birkaç görülür arkaç gelip morartı azalacaktır. Tekrar bu bölgedeki cildin kalitesi artırıldıktan sonraları, bu alana uygulanacak göz şeş mum dolgu uygulamaları da elan muvaffakiyetli sonuçlar verecektir.

ÇAY KOMPRESİ RAHATLATIR

Göz şeş derisinde pigmentasyon artışlarında K-C vitamini, arbutin içeren ve bu bölgedeki cildi güçlendiren, nemlendiren göz altı krem uygulamaları ve hususi mezoterapi yapıt uygulamaları da başarılıdır. Tekrar diğer tedavi yöntemlerinden laser, roller uygulamaları ve maske bakımları, PRP uygulamaları da sorunu azaltarak bu bölgenin elan bereketli görünüş almasını sağlayacaktır. Tekmil bu ayn altı morluk otama yöntemleri beraberinde kişinin iyi bire bir uyku düzeninin olması, muvazeneli beslenmesi, güneşten korunması, detaylı süre monitör ve bilgisayar başında kalmaması morlukların artmaması üzere çok önemlidir. Gözleri gölgelendirmek, antipatik akarsu ve çay kompresi beğenmek ve salata dilimlerini göz altına uygulamak, erdemli yastık elde etmek, verimli su çekmek, sigara ve alkolden ırak durmak, uyumlu ayn altı kremi kabul etmek evde yapılabilecek ayn şeş morluklarını azaltacak yöntemlerdendir.

Sağlıklı iyicene eyyam dileklerimle…

DR. ALEM KORAL / AKŞAM GAZETESİ

Bir Cevap Yazın