Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi karantinaya alındı!

DHA’birlikte düz düz habere göre İstanbul Doktor Odası Genel Sekreteri Dr. Samet Mengüç, Göztepe Terbiye ve Araştırı Hastanesi’nin Dahiliye Servisi’nde uyuz salgını tespit edildiğini ve servisin kapatıldığını açıkladı. Mecidiyeköy’de 10 işçinin fert verdiği saray konut inşaatındaki asansör kazası ve sağlık çalışanlarının koşullarıyla ilişik basın toplantısı düzenleyen Dr. Mengüç, Göztepe Yetişek ve Araştırma Hastanesi’nin Dahiliye Servisi’nde meydana gelen salgın hastalıkla ilişkin gazetecilere hikmet verdi.

“HASTALIĞIN KAYNAĞI TAŞERON ÇALIŞANLAR”

Uyuz hastalığının, ağız ağıza sağlıksız, hijyen koşulların olmadığı ortamlarda, azgelişmiş toplumlarda, kavga ve kıtlık olan yerlerde görülen tıpkısı çor olduğunu kaydeden Mengüç, şöyle konuştu:

“Ancak maatteessüf İstanbul’un merkezî tıpkısı yerinde ve yetişek araştırma hastanesinin temel servislerinden birinde görüldü. Şu esas büyüklüğünde edindiğimiz bilgilere bakarak, bu hastalığın kaynağı orada çalışan taşeron afiyet çalışanlarıdır. Bunların muammer oldukları ve hizmet verdikleri koşullar gözönünde bulundurulduğunda, bu esenlik politikalarıyla nereye gidileceğini sezmek haddinden fazla ağırlık değil. O dahiliye servisi  şu anda esenlik hizmeti vermenin dışında tutuluyor. Yani izole edilmiş aynı durumdadır ve hastalığın namevcut edilmesi için iş başlatılmıştır. Maatteessüf bu afiyet politikalarının mübrem tıpkı sonucu kendisine, bu çağda, özellikle bire bir esenlik kuruluşunda meydana mevrut olması ayrıca manidardır. Dahiliye Servisi’nde tedavilerine devam edilen hastalar başka servislere intikalleri sağlanarak tedavileri devam ettiriliyor.”

Dr. Samet Mengüç, erte konuyla ilgili namına Göztepe Terbiye ve Araştırma Hastanesi önünde İstanbul Doktor Odası ve Afiyet Emekçileri Sendikası (SES) vasıtasıyla basın açıklaması yapılacağını dahi duyurdu.  

Bir Cevap Yazın