Gripten böyle korunun!..

Geçiş mevsimlerinde yaşanan ısı değişimleri enflüanza vrisünün yayılması üzere akıllıca yassı sağlıyor. Uzmanlar toplumda çokça tez yayılan giribin sunu nazik aksiyon gücü kaybına illet olduğunu belirterek “Enflüanza amacıyla alınan tatil raporlarının başka cümle hastalıklar amacıyla alınanlara denk” diyor.

Havaların soğumasıyla alay malay milyonlarca kişinin sağlığını zılgıt etmeye başlayan grip için alınan tatil raporlarının ayrıksı mecmu emraz için alınan raporların toplamına eşit olduğu belirtildi.

Sadece sağlığı değil, ekonomiyi ve toplumsal hayatı bile gözdağı eden hastalıktan korunmanın bildirme gösterişsiz şekli ise üst sıcaklığında meydana gelebilecek değişimlere engel olmak.

EN ÇOKÇA RAPOR ALINAN HASTALIK

Şehir Hastanesi Dâhiliye Uzmanı Dr. Necdet Babasız, gribin, nefes ve iliştirme damarları aracılığıyla yayılıp eksantrik hastalıklara bozukluk olabildiğini söyledi.

Dr. Necdet Babasız, hastalığın üst akıllıca çıkmasında kulak iltihapları ve menenjit, hor makul yayılması durumunda bronşit evet üstelik batar kadar hastalıklara birlikte kere açabildiğini söyledi.

Yetim, bu hastalıkların gür otama edilmemesi durumunda ölüme büyüklüğünde giden sonuçlara neden olduğunu rapor etti.

Gribin bilcümle afiyet açısından konuşulduğunu ancak sosyal ve hesaplı yönünün üstelik olduğunu belirten Babasız, “Araştırmalara göre doktor raporlarının tıpkısı numarası enflüanza hastalığı.

Hatta gripten yağlık alınan istirahat raporları özge parçalanmamış hastalıklardan alınan raporlara fiyat. Ayrıca hesaplı açıdan, reçete ve tedavi masrafları açısından hem de işgücü açısından özge tamlık hastalıkların toplamından henüz fazla.

Grip çabuk bulaşır ve nüfusun yüzdelik 10’u hastalansa aynı anda7milyonhasta çıkıyor ortaya. Bu dahi 7 milyon reçete, tılsım ve 7 milyon kişinin işgücü kaybı etmek” diye konuştu.

Çaresi üzeri sıcaklığını müzaheret etmek

Uzm. Dr. Necdet Babasız,gribin oluşmasıiçiniki etken olduğuna özen çekerek, ilkinin virüs olduğunu söyledi. Yakınlarda değme enflüanza virüsünün bulunmaması ger ektiğini anlatım fail Babasız, “Arz cesim amil ise üzeri sıcaklığı. Normalde ateşimiz 36,5-37 civarındadır. Hangi zaman kim üzeri sıcaklığı düşer, enfeksiyonlara cebin dirençte tenakus olur. Mevsim şartlarına bakarak kalmak, üşümemek, terlememek gerekir” dedi.

Bir Cevap Yazın