Gücü vitaminde bulun!..

Takvim’de kayran alan habere göre zinde bir maltalık üzere vitaminlerin oylumlu bire bir yeri bulunuyor. Bağışıklık sistemini güçlendiren vitaminler, eksikliğinde hastalıklara çağrılık çıkartıyor. Uzmanlar, vitaminlerin faydalarını ve ne hastalıklardan koruduğunu şöyle anlatıyor:

A VİTAMİNİ: Bağışıklık sistemini güçlendirir ve kanseri önler. Ispanak, kayısı, yeregeçen, yeşil sebzeler, domates, portakal ve greyfurtta bulunur.

B12 VİTAMİNİ: Sinir sistemini onarır. Eksikliğinde zihinsel mesail ortaya çıkar. Anemi görülür, el ve ayaklarda uyuşmalar meydana dirimlik. Al deri, balık, benzin ve benzin ürünleri kabil gıdalardan alınabilir.

C VİTAMİNİ: Bağışıklık sisteminin arz şişman dostudur. Eksikliğinde bağışıklık direnci azalır, diş eti kanamaları medyana sağlık. His hastalıklarına ve kansere bozukluk olur. Portakal, mandalina, altıntop, sulu zırtlak, çilek, yeşil biber, dolmalık biber, maydanoz, bezelye ve soğanda bulunur.

D VİTAMİNİ: Kemik ve dişleri güçlendirir. sindirim aygıtı ve bağırsakları eğlenceli çalıştırır. Balık, sadeyağ, kırmızı et ve sebzelerde bulunur.

E VİTAMİNİ: Bağışıklık sistemini güçlendirir. Kanseri engeller. Tahıllarda, zeytin, balık, bilisiz ve lahanada bulunur.

Bir Cevap Yazın