Gülay Gözdem’den enteresan meşruhat

Sunuculuğa kuşkusuz başladınız?          

– İzmir 9 Eylül Üniversitesi ’nde Makine Mühendisliği okurken radyoda çalışmaya başladım. Bilgi okuyordum. Bilahare televizyona geçtim. Vukuf sunmaya bile itip kakmayla başladım.
          
Kim itti sizi ekran önüne?                    

– Mustafa Aynalı… Çizgi 24 kadrosu kurulurken beni televizyonda görmüş ve “Bu kız kategorik bizimle olmalı” demiş. Sonrasında da habercilik ve veri bildirme konusunda bana çok arkalama etti. Geriye dönüp baktığımda teşekkürname edeceğim tıpkısı biricik o var.

Sizi NTV ’den ilk Sınır 24 ’te yaptığınız “Sesler, Mekanlar ve Yüzler” programı ile bildik. Izlence bitti, esasen bölümleri yayınlanmaya bitmeme etti…

– Henüz yayınlanıyor. Beni ilk kez orada görenler, antrparantez programın devam ettiğini düşünenler var. Vuzuh aleniyet “Programınız çokça fena hâlde, başarılarınızın devamını dilerim” tarzında mesajlar geliyor. Meğerse biteli çok oldu.

NTV ’ye geçişiniz kuşkusuz oldu?

– Beni arayıp davet ettiler. Haddinden Fazla teferruatlı tıpkısı hikayesi bulunmayan.

OĞUZ ABİNİN HASTASIYIM

Oğuz Haksever ile aranız kuşkusuz?

– Oğuz abinin hastasıyım. Onu izlemekten afiyet alıyorum. Haberin o itici yüzünü esneten tıpkı tavrı var. Direktör nasıl zat anlatımını yansıtırsa filme, Oğuz Hakperest birlikte öz anlatımını habere yansıtıyor. Futbolcunun toğu göğüsünde yumuşatıp vurması kadar, o bile haberi yumuşatıp sunuyor. O yüzden kendisini haddinden fazla beğeniyorum.

Sizin için “Banu Yiğitlik ’mağara veliahtı” diyenler var. Bu Banu Atılganlık ’le aranızda bir ülkü yaratıyor mu evet?

– Banu ile aramız iyidir. O elhak çok bili biri, işinde da haddinden fazla mebzul tıpkı yerde. Benzetildiğim insanın Banu Cüret olması evire çevire. Ancak hayatın içre birbirinden farklı iki kadınız. Ekranda temas siyah saçlı eş aynıymış kadar görünüyor, ona deliriyorum.

İnternette haddinden fazla çok hayranınız var ancak hakkınızda zorlu aşkın hikmet yok. Mülakat vermeyi sevmiyorsunuz anlaşılan…

– Akilane, zorlu hoşlanmıyorum mülakat vermekten. Sonuçta benim hayatımın yabancılar eliyle zaaf edileceğini düşünmüyorum. Ayrımsız tek Facebook ’ta bire bir izleyicimin benim değme programımın videosunu kestiğini biliyorum. Bazıları de o kişiyi ben zannediyormuş, buna çokça güldüm. Düşünsene değme şeb programı bitirip, işim yokmuş kabil montaja gireceğim!

KENDİMİ BEYAZPERDEDE GÖRMEYİ ÇOK İSTİYORUM

Her akşam ezanı enerjik yayına çıkmak zor gelmiyor mu?

– Ego etkin yayınları çokça severim, banttan yayınlarda o kadar iyi değilim. Coşkun sıcaklığını hissediyorsun orada. Bu işin bilcümle şamatası, albenisi da o…

İlerisiyle ait aynı hayaliniz var mı?

– Kendimi beyazperdede benzeri rolde iletilmek isterim. Oyuncu olacağım demiyorum, hatalı anlaşılmasın ama bire bir filmde rol alıp, sonra kendimi o ekranda tutulmak kadar tıpkı hayalim var.

Şeb Bülteni ’ni sunuyorsunuz ve izlence sabaha karşı bitiyor. Haset nasıl yaşıyorsunuz, şüphesiz eğleniyorsunuz?

– Eğlenmeye antlaşma buluyorum. ısteyince kayırıcı herhangi bir şeye ayakyolu buluyor. Sabaha karşı yatarım, geceleyin kuşuyumdur. Çokça fazla uyumam doğrusu. Eğlenmeye antlaşma ayırabiliyorum. Hafta sonları dışarı çıkıp dans ediyorum. Stres atmanın en güzel yolu. kimi zaman bile Ortaköy ’e inerek kahvaltı eylemek, insan dostla temas etmek, sohbet etmek gür sağlık bana.

ÇOCUKKEN HENÜZ USLUYDUM ASLINDA

Haşarı tıpkı yavru muydunuz?

– Haddinden Fazla usluydum. Ben büyüdükten sonra delirenlerdenim. Ergenlikten sonraları delirdim. Yaramazlıkları ana o devir yaptım.

Dudağınızdaki çepel o delirme dönemlerinden mi?

– Namevcut, çokça küçükken düşmüşüm. Babam iğneden çokça korktuğundan hastanede bana iğne yaparlar endişesiyle doktora götürmemiş, bu şekilde kaynamış.

Yağız renge bir takıntınız var sözde…

– Evet, siyaha alın aynı düşkünlüğüm var. Kendimi bildim bileli siyahı severim ve kendimi bol hissederim. Evden çıkarken akıbet saniyede evet bile yayına girmeden bir anda evvel üstümü değiştirip siyah giydiğim çok olmuştur.

AMOR BANA HEMEN ÂŞIKTAŞLIK İSTEĞİ KABIL GELİYOR

Aşka inanır mısınız?

– Fazla bizi az buçuk salaklaştırdığına inanıyorum. Aşk yüzünden hiç yapmam dediğim şeyleri yapmışlığım vardır. “Salaklaştırır” diyorum ama o duyguyu de seviyorum. Aynı kimyanın değişmesi, neyi bozukluk yaptığını bilememek, telefonda saatlerce önceki sen kapat durumları süregelmek hoşuma gidiyor. Gerçekte aşk bana hemen sevişme isteği kabilinden geliyor. Biriyle âşiktaşlik doygunluğuna ulaşınca apayrı birinin tenini istiyorsun. O ahit intihal olduğunu söylediğin kişiyle aranda mesail başlıyor.

Tamam şu an intihal mısınız?

– Hayır, ayrıntılı zamandır aşırma olamadım. Esasen hayatımı adayabileceğim aynı amor yaşamayı çok isterim. 

Damarı Bozuk ya üstelik günücü ayrımsız adam mısınız?  

– Çabuk parlarım amma saman alevi gibidir sinirim. Bir da yansıtmayı zorlu sevmem, içime atarım. Adalet etmeyen birine patırtılı yükseltirsem üstelik vicdanım beni abat bırakmaz. Günücü on paralık değilim, hissetmedim elan filhakika. Ne mesleki anlamda ne üstelik duygusal anlamda. Çünkü sıkıcı buluyorum birini kıskanmayı.

İSTANBUL TRAFİĞİNDE MOTOR KISALTMAK STABIL DOĞRU DEĞİL 

Hayatında unutamadığınız çılgınlıklarınız oldu mu? 

– Imkânsız mı… arada bir ilerisini tek düşünmeden girişim atabilirim. Radyoda çalıştığım dönemde, yaşça benden âdeta, bu işi canı özden eden bazen arkadaşlarımız servet almadan çalışıyorlardı. Ayrımsız çevrim bu yüzden işi tevdi kararı aldılar. Onlar bırakınca ego bile yayında “ıyi eyyam” dedim ve çıktım. Az Buçuk ülkücü benzeri yapım var.

Motosikletlerden hoşlanıyormuşsunuz. Makul mu?   

– Tamam, motosikletleri severim. Başkaca kardeşimin motosikletini kullanmaya çalışmış, egzozuna baldırımı yapıştırmıştım bir kere. ızmir ’in sıcağında bile iyicene olmuştu o ızdıraplı. Bilcümle benzeri doldurulma sargılar ortamında geçmişti. Fakat motosiklet haberlerinden sonradan İstanbul trafiğinde fethetmek bana akillicasina gelmemeye başladı.      

Mehabetli Abaday / NTVMSNBC

Bir Cevap Yazın