Gülben Akil Baliğ:

Gülben Akil Baliğ’in Originel’birlikte yayınlanan röportajı…

– Ayrımlı değişik alanlarda sonsuz etkili ayrımsız insansınız. Bu kadar işe elbette yetişiyorsunuz?

Gelişigüzel özdek tıkır tıkır yürüyor, öncelikler sırası haddinden fazla kemiksiz. Önceki çocuklar, eşim, evimiz, yaşamımız… Akva ve detaylı yıllardır birlikte çalıştığım menajerim, asistanım, avukatım, saz yönetmenim var. Kullanılmamış insanlarla yıpranmamış maceralara atılmayı, düzen değişikliğini on paralık sevmem. Olmadık saatlerde melodi dinlerim, müzisyen arkadaşlarımla iletişimimi hiç kesmem. İnanmadığım işlere, macera olsun evet da kâmilen mal kazanayım diye atılmıyorum.

– Akıbet adına sizi demonstrasyon dünyasının ünlü ismi Dünya Ilıcalı ile birlikte görüyoruz. Teklif kimden geldi ve pekâlâ gelişti?

Acun ’un kişi enerjisi doğrusu çivi başına coşku verici… “Seninle ait benzeri projem var, geliyorum” dediğinde, çocuklarla denizden bakir çıkmıştık. Ego birlikte “Dur, eve gidiyorum şipşak” dedim ama açıktan mı karadan mı geleceği mahsus olmayan Dünya, “Denizden geliyorum” deyiverdi. Yani öyle bir enerji Dünya… Hem kendisi hem dahi ekibi; taze, dinamik, dünyayı izlem ediyor ve işin hamurunu çokça ferah biliyor.

– Bu projenizin farkı nedir?

Rising Star ’üstelik izleyici jüriden haddinden fazla daha aktif; Periscope kabil “like”lama usulü var. Ekranda yüzün görünüyor like ’ladığında; bu sebeple aktif yayındayız. Periscope ’ta izlerken görünen like ’lar, ekranda özlük yanay fotoğrafınızla görünüyor.

‘Öğrendim ki… ’yi ağlayarak yazdım

– “Öğrendim ki…” bittabi duygularla yazıldı?

“Öğrendim kim…” haddinden fazla eksantrik duygularla yazıldı. Bazen ağlayarak, bazen yazıp yazıp silerek, gine tekrar okuyarak yazdım “Öğrendim ki…”nin gelişigüzel satırını. Kendimi, yaşantımı sunma akilane rapor edebildiğim sayfalardır.

– Şöhreti “dolabınızda asık benzeri elbise” adına tanımladınız. Biraz bu “giysi”den bahsedelim. Şüphesiz ayrımsız elbise bu?

Renkli, albenili benzeri elbise bittabi. Ben, şöhretin ne kadar içindeysem, o kadar dışımda kalmasını isteyen bir hanay yaşıyorum. Frene basabilme, şöhrete dur diyebilme molaları veriyorum kendime hususi hayatımda. İşimin gerektirdiği zamanlarda giydiğim, ışığı mübarek ayrımsız giysi… Ama sabah kalkıp giyemiyorum, giymiyorum. Çocuklarımla Spiderman ve Batman oyunu oynarken yahut eşime mutfakta sevdiği şeyleri hazırlarken da giymiyorum bu elbiseyi.

– Makyaj tercihiniz nedir?

Makyajı yapmaktansa silmeyi tercih ederim.

‘PHOTOSHOP ’LA 38 ÜZERI YAPTIM ’

Yıllık üzere mümasil dostu Gülben Ergen ’i fotoğraflayan Nihat Odabaşı, Ergen ’i eleştirenlere pozlar üzerinden dalga geçerek cevap verdi: “Esasta 110 kilogram… Ben photoshop ’ta 38 eğin yaptım. Hatta gençleştirdim. Çokça üstelik içtenliksiz. Mektup filan da yazmadı. Kıvrak mü? Namevcut yahu… Çok zengin çokça. On Paralık derdi tasası yok. Çocukları ayda tıpkı görüyor. Bütün dadılar. Çektim benzeri şeyler amma ergin mu acep.”

Bir Cevap Yazın