Gülben Ergen’in sevgilisiyle ilişkin alışılmamış kanıt!

Gazeteciler sitesinde Adnan Sert Okan imzalı sâdır haberde “Erhan Çelik’in, gazetecilerle arkadaşça fail Başbakan Ahmet Davutoğlu’na çökertme telefonunu uzatıp biriyle konuşturmak istediği, Ahmet Davutoğlu’nun telefonu kabul etmek istemediği ve kaş ayn işaretleri ile ‘kim o diye’ sorduğu ancak Erhan Polat’in ısrarla ‘sizi tebrik kartı edecek’ diyerek telefonu Davutoğlu’nun eline verdiği gelecek sürüldü.

TELEFONDAKİ BIRLIKTE BİLMİYORDU İDDİASI

Habere laf olan kanıt şöyle: “Nezaketini bozmayan Ahmet Davutoğlu telefonu alıp konuştuğunda yanındaki gazeteciler akılsız bakışlarla izlemeye başladılar. Zira telefondaki sevimli kiminle konuştuğunu dahi bilmiyordu. Karşısındaki dirilik ‘kim olduğunu’ sormuş olacak ki Davutoğlu’nun şöyle dediği duyuldu; -“Tamam ego Ahmet Davutoğlu ’yum, resepsiyondayım”.

Telefonun sair ucundaki can Davutoğlu olduğuna inanmayınca müzakere bodur sürdü. Ahmet Davutoğlu buz kesmiş bire bir halde telefonu Erhan Polat’e reddetme etti. Şaşkınlığını bile paylaşan Ahmet Davutoğlu, “Kim olduğunu anlayamadım, ben Suat falanca dedi” diyerek durumu anlamaya çalıştı.

TELEFONDAKİ KONUŞAN SEVIMLI ŞAKA SANMIŞ

İddiaya göre Erhan Çelik, arkadaşına gelgel alaşağı etmek amacıyla Ahmet Davutoğlu’nu telefonla konuşturdu. Hattın başka ucundaki arkadaşının ise Habertürk’te müteharrik liyakatli gazetecilerden biri olduğu ortaya bundan sonra. Söylenenlere bakarak bu kişi ‘Konuştuğu kişinin Ahmet Davutoğlu olduğuna inanmamış’ ve bunun bir alay olduğunu sanmış.

ERHAN ÇELİK’TEN JET HIZIYLA YANIT

Erhan Çelik, zaman Twitter hsabından yaptığı açıklamada, iddiaları yalanlayarak, o akşam yaşananları açıkladı.

Polat argüman edilenin tersine telefonu Davutoğlu’na kendisinin uzatmadığını belirterek, “Sayın Başbakan’ın kasır resepsiyonundaki açıklamalarını enerjik olarak telefonla yayımcı masasına verirken gülerek ‘Beni mi arıyorlar?’ diye telefonumu alıp konuşmasını benim emrivakim kabilinden fora etmek kelimenin genişlik belli belirsiz deyimiyle şayan noksanlığı. Meslektaşlarım Serpil Çevikcan Nilgün Balkaç ve @handefrt ın önünde gerçekleşen durumun gerçeğinin bilinmesini istedim. Iftira sahibi önce Allah’a bilahare yargıya havale.” ifadesini kullandı.

Bir Cevap Yazın