Gülben’in ekrandan taşan mutsuzluğu

Çünkü sanırsam bu avrat, Gülben ’le aklını bozmuş. “Onu önceki ego sahneye çıkardım, benim ast kadromda uvertürdü” diyerek başlayan bayatlamış sakat hikayelerine tığ doyduk üste çıktı gaseyan noktasına geldik amma o ve bire bir birçok ’aralık şakçı ’ şüreka doymadı. Eee sen birlikte ’Ayşe Opereti ’nde başsolist değildin işte! Altı üstü eğlenceli kostümleriniz, sıfır seslerinizle, kekoluğun doruklarında gezen insanların eğlencesiydiniz. İşin özü bu… Yani namevcut birbirinizden farkınız.

YÜZÜ GÖZÜ KARARMIŞ
Neyse… Ne Gülben ’i tanırım ne da Seren ’i… Bu alfabe dahi ayrıksı aynı yere gidecek zaten. Demincek bu Seren, Gülben ’e TRT ’deki programı nedeniyle yine yüklenmiş evet… “Yüzünün, gözünün feri gitmiş haline ben üstelik üzüldüm” demiş. Aha ben da benzeri şeyi gördüm ve Seren ’den değişik olarak Gülben ’in durumuna ayrımsız eş adına beribenzer çokça üzüldüm. Gülben ’in yüzü, bir insanın ışığının sönmesi ne demekmiş, adeta onun kanıtı kabil. Yani bildiğiniz fiziki yerine çırağ kaybından küçümseme ediyorum. Yüzü gözü kararmış güya. Bazıları onun bakir programı ve albümü amacıyla hasretlik dedikodularını alelhusus çıkardığını söylüyor ya, o ziyasız yüze aynı kez vekil bunun akıllıca olmadığını anlar bence. Koyu tıpkı usanç, manzara kırıklığı ve skala güçlenmiş gözlerine.

ZEYNEP ’LE EŞ NOKTASI
Ego Gülben ’le Dünya Ilıcalı ’nın karısı Zeynep ’mağara ara sıra eş noktaları olduğunu düşünüyorum esasta. İkisinin bile hesapta benzeri kocası var ama namevcut! Onlar kocalarıyla evli, kocaları işleriyle. İki âdem bile hiçbir antlaşma evlilik kurumuna karışma olamamışlar gibi. Onlar bekar hayatlarını değiştirmeden devam ettirmişler, karılarına de evde yavru doğurup o çocuklarını mübalağa etmek artmış. Balaban evlerde, dadılar, hizmetçiler, halayıklar, kahyalar eşliğinde kopkoyu, az daha elle tutulur bir bahtsızlık ve tenhalık ortamında. Kavi haddinden fazla kadının evlilik hayallerini süsleyici tipte adamı bulmuşsun, imzayı de basmışsın bitmiş ama görüp göreceğin o reşit aha! Adam beyninde bulunmayan… Hayatının merkezine karısını, çocuklarını değil adeta şehvetle bağlandığı işini oturtmuş. Sen de tıpkısı bakmışsın kızıl kafeste bir başına kalmışsın. Çokça tahakküm olmalı. Ve hangi olursa olsun tıpkısı insanın yüzünde bahtsızlık kelimesi bu büyüklüğünde berrak okunmamalı.

Öncel ÖZİÇER

Bir Cevap Yazın