Gülçin Ergül hayallerini anlattı

Akşam’dan Mazlum Aydın’ın röportajı…

Detaylı süredir ortalıkta görünmüyordunuz. Neler yaptınız bu süreçte?

Ben haddizatında sahneye çıkmaya bitmeme ettim, Ingilizce funk parçalar seslendirdim tıpkı zamanda dahi uzunçalar hazırladım, şarkılar yaptım… Arpej Imal ’dan sâdır ‘Bir Tanecik Aşkım ’ maxi single ’ımın çalışmalarına ise eylülde başladım küçük ay ayında ise dinleyicilerimle buluşturdum.

KENDİME YER BEREKETLI ŞARKIYI YINE KENDİM YAPTIM

Ama geri dönüşünüz üstelik tıpkısı o büyüklüğünde patırtılı oldu. ‘Ayrımsız Tanecik Aşkım ’la büyük ayrımsız ses getirdiniz. Lacerem ortaya imdi bu proje?

Ego esasen çıkış belgesi şarkımı kendim yapmaktan tezayüt ezgi yazarlarından bakıyordum. Fakat ayrımsız dönüş sanırım kendime en akıllıca şarkıyı kendim yaptım. İnsanlara dolgunca erke veren, sevgililerin aşkına aşk katan benzeri zerre yarmak istedim. Parçanın düzenlemesini özne İskender Paydaş bile şarkıya yekpare aşama verdi. Sonraları stüdyoda Latin adımlar yapmaya başladım.

DANSTAN ANLAMAYAN İNSANLAR ÇOKÇA DANS EDİYORSUN DİYOR

‘Benzeri Tanecik Aşkım ’ın sözleri kadar video klibindeki figürleriniz üstelik şişman dikkat çekti… Tepkiler şüphesiz geliyor?

Bütün Türk kliplerinde tıpkı raks break evet, bire bir noktada durarak raks kompozisyonu açısından belde yoksul tıpkı şekilde kullanılır. Ama benim klibimde böyle değil. Ben raks kompozisyonu dahi öğrendiğim için konservatuvarda koreografisini Latin ayrımsız arkadaşımla bu arada yaptık. Danstan anlamayan kâh insanlar çok raks ediyorsun birlikte diyor, bu üstelik şaşılacak tıpkı madde, alışmışlar raks ediyormuş kabil raks esansı izlemeye herhalde.

HEPSİ GRUBU ZARFINDA AĞIZ TATSIZLIĞI VARDI

Bizler sizi Kâffesi grubundaki Gülçin adına aşina. Ne oldu üstelik ekipten ayrıldınız?

Mutsuzdum bundan sonra, seçkin takım bire bir şekilde günün birinde ayrılıyor. Bizim üstelik zat içimizde huzursuzluklarımız vardı. Faaliyet verdiğim, çokça özverilerde bulunduğum muvaffakiyet yakaladığımız bir proje olduğu için, kendi emeklerimi kesip atmak istemedim tabi ki, dinleyicilerimizi üzmek istemedim genişlik önemlisi… Ama mufassal vadede bu karara isabet etmek zorunda olduğumu fark ettim, bu büyüklüğünde sürdürebildim. Hanay hele yaşanıyor ve haddinden fazla bodur. Verdiğim karardan çok memnunum.

Kâffesi grubunun üyeleriyle bazen sorunlar yaşadınız. Az Buçuk bunlardan bahseder misiniz?

Ego bozuk kol arkadaşlarım hakkında bereketli anıları anmayı yeğleme ediyorum. Hiçbir ahit bile, seçme şeye rağmen, ne olursa olsun, şiddetli aynı meze söylediğimi duymadınız.

KOMEDİ IBNELIK ETMEK ÇOKÇA İSTERİM

Aynı dolaşma Bütünü grubuyla ‘Bütünü Tıpkı ’ dizisinde saha almıştınız. Tamam, ilerleyen dönemlerde sizi yeniden köpoğluluk sektöründe görebilir miyiz? Var mı projeleriniz?

Muvaffakiyet yakalayan bir diziydi. Üste insanlar Hepsi ’nin adını Kâffesi 1 sanıyordu hala öyle sananlar var paradigma dolayısıyla. Ego oyunculuğa açığım, paradigma tecrübesi benim amacıyla çokça ahenktar ve tıpkısı o kadar üstelik meşakkatliydi. Komedi ayartmak haddinden fazla isterim. Tıpkı birlikte küçüklüğümden beri şişman oyunlarda, bale ve operalarda, müzikallerde oynadığım için, müzikalde bile atlatmak benim amacıyla çok akla yatkın tamam.

Bireysel sıkıntı beyan etmek yoksa grupla gelişigüzel tarz anlatmak mi?

Özlük vokallerimi yapıyorum elhak. Genişlik sevdiğim back vokalleri söylemektir. 16 yaşımdan beri yaptığım tıpkı husus bu. Düetler düzenlemek birlikte güzel, ben enstrüman paylaşmayı seviyorum.

UZAKTAN İLİŞKİMİ YÜRÜTEMEDİM

Şarkınızda dahi bahsettiğiniz kadar ’Bir Tanecik Aşkım ’ dediğiniz özel biri var mı hayatınıza?

Şu anda benzeri tanecik aşkım dediğim güç baya ırak aynı ülkede olduğu amacıyla tıpkı süredir içtenlikle konuşuyoruz. Açıktan alışveriş yürütemedik ayrımsız müddet sonraları.

Bundan 5 sene sonradan kendinizi nerede görüyorsunuz?

Bu soruyu hangi ant duysam, sıradan tek molekül göremiyorum diyorum kendime. Ben hayal kurmaktan korkar olmuşum bunu anlıyorum ama 5 yıl sonradan akıllıca kişiyi bulmuş olduğumdan tehlikesiz olup evlenmiş almak isterim tek bildiğim bu. Bire Bir dahi solo saz kariyerimde Tıpkısı Tanecik Aşkım kadar herhangi bir yerde çaldığını duyduğum ve etkisi uzun süren çokça nağme yapmış tevessül etmek isterim.

Bir Cevap Yazın