Güldür Güldür’ün güldüren ismi konuştu!

Akşam’dan Mazlum Aydın’ın röportajı…

– Düzencilik hayatına elbet başladınız. Küçüklüğünüzden beri aktör olacağım diyenlerden miydiniz?

Çocukluğumda anca tıpkı hayalim yoktu. Lisede literatür öğretmenimin ısrarıyla birkaç oyunda oynamıştım. O günden sonradan dahi aklıma gelmemişti düpedüz. Ortaöğretim bittikten sonraları çok mümasil üç arkadaşım beni kahvehaneden zorla götürüp Menemen Belediye Tiyatrosu ’na kaydettiler. Yeryüzü büyük şansım orada Tamam Taylan Ertuğrul’la ülfet etmek oldu. Bana okulun sınavlarına girmem gerektiğini söyledi. Ve bire bir hafta kala beni kampa soktu. sakır sakır çalıştık. Ve böylece sınavı kazandığım için değil onların emeklerini bedava bırakmadığım için haddinden fazla mutluydum

– ‘Amor Geliyorum Demez ’, ‘Namussuz Romantik ’ ve ‘Kombinasyon Amal ’ kadar bir nice başarılı projede düz aldınız. Fakat inkisar noktanız ‘Güldür Güldür ’dür diyebilir miyiz?

Kesinlikle ‘Güldür Güldür ’ diyebiliriz. Zira kendimizi burada tabir edebilmemiz için bütün şartlar müsaitti. Yapımcısından çaycısına kadar dizge bizim rahatımız ve doğurucu olabilmemiz amacıyla çalışıyordu. Bize düşen dahi eksiksiz enerjimizi bu işe harcamaktı. Elimizden geleni yapmaya çalıştık.

– Bu proje üzere seçilme hikayeniz elbet oldu?

Elif Yakarçelik yani yürütücü yapımcımızla elan önce ‘Benim Annem Tıpkısı Melek‘te çalışmıştık. Oradan aklında kalmışım ve onun aracılığıyla bu projeye dahil oldum.

GÜLDÜR GÜLDÜR EKİBİYLE FİLM ÇEKECEĞİZ

– İzleyiciler Bilal ’i çok sevdi. Sizce bunun nedeni hangi olanaklı?

Teşekkür ederim öncelikle. Ego izlemeyi çokça seviyorum. Çocukluğumdan beri biri dikkatimi çektiğinde keşke tıpkısı günlüğüne onun hayatını yaşasam derdim özlük kendime. Ve maltalık bunu böylecene bana iz namına armağan etti. Şuurlu değildi amma sonuç bu. Yani beni izleyen insanlar gerçekte kendilerini izliyor bire bir şekilde (gülüyor).  

– Ilerleyen zamanlarda var mı yeni projeleriniz?

İki parça beyaz perde filmi var bu yaz önümüzde. Biri ‘Güldür Güldür ’ ekibiyle olacak. Diğerini söyleyebilir miyim bilmiyorum. O yüzden benzeri patavatsızlık kırmadan böyle toparlayayım. Zira gaf yemek benim başka mesleğim (gülüyor). 

– Hem oyun hem kol hem birlikte sinema filmlerinde oynadınız. Size ağırbaşlı basan çeşit hangisi oluyor?

Bütünü düzencilik yani bütünü bizim mesleğimiz. İnanın bu ayrımı açmak çokça edisyon. Hepsinin apayrı artıları var. Amma sahneden geldiğimiz ve seyirciye direkt temas edebildiğimiz amacıyla seyretme bütün çıktı gönlümüzde.

– Toplumsal medya hesabınızdan üstelik berenarı renkli ve ağır ezgi kareler paylaşıyorsunuz. Alışılagelen hayatınızda üstelik bu kadar sevinçli misinizdir?

Kayırıcı kişi üzerine konuşmaya zorlanıyor. Şöyleyim ya üstelik böyleyim buyurmak çok pres. Ama arkadaşlarımla genelde düzenli çatlak geçiririz.

SKEÇLER AMACIYLA ÜÇ ÇALIŞIYORUZ

– Skeçlere hazırlık süreciniz nasıl geçiyor?

Üç bölüm çalışıyoruz. Önce periyot sahnede okumakla geçiyor. Tıpkısı şeyler deniyoruz. Yazarlarımız ve yönetmenimiz skeçte aksayan yerleri tayin ediyor. Devrisi dönüş dahi revize edilmiş skeçlerle provamızı yapıp sonraları dahi oynuyoruz.

– Seyircinin bile hareketli olduğu programda dikkatinizin dağıldığı haddinden fazla oluyor mu?

Haddinden Fazla olmuyor. Zira ben oynarken seyirciye bakmıyorum. Etkileşimli bölümlerde iletişime geçiyoruz ancak başka yerlerde bakmamak beni rahatlatıyor.

– Bu proje size geçmiş geldiğinde tereddüt ettiniz mi tek?

Duraksama etmedim amma elbette ki haddinden fazla korktum. Ben birlikte hangi yapacağımı bilmiyordum çünkü. Cemi ekibin etkileriyiz gerçekte hepimiz. Sırf kendim ayrımsız öz yaptım diyemem. Birbirimizi şekillendirdik bu süreçte.

Bir Cevap Yazın