Gülme Yener’den dostça itiraflar

Milliyet’ten Abdullah Malkoç’un röportajı…

– ‘İki Anormal ’ lacerem buluştu?

Serdar ’ın keyif sorunu yaşadığı dönemdi ve Kıbrıs ’a dinleti üzere gittiğimizde karşılaştık. Göl Ayağı üstü arkadaşça ederken stüdyoda çalışmanın, müzik yapmanın ona ferah geleceğini söyledim. Alay Malay ayrımsız çıngı yaparsak enerjisinin artacağından, hastalığını yeneceğinden adım kadar emindim. Onun bile hoşuna gitti. “Tamam yapalım” dedi ve çalışmalara başladık.

– ‘Yüzyılın buluşması ’ diye tabir ettiğiniz bu projede neler yaşadınız?

İkimiz üstelik heyecanlı ve istekliydik. Şarkıyı bulana büyüklüğünde birçok parçayı es geçtik. Gidiş ikimizin ruhunu birlikte anlatmalıydı. Böylece Kişi Ekren parçayı yaptı ve stüdyoda kaydettik. Başkumandan ’ın rastgele görüşmemizde enerjisinin arttığını görüyorduk. Birbirimizde yıllar sonraları komple bir faaliyet yakaladık.

Sahnede dokunaklı çıkacak çünkü repertuvarlarımız son 15 yılın genişlik hit parçalarından oluşuyor ve ikimiz bile yerimizde duramıyoruz. Enerjimiz birbirini tetikliyor. Konserlerimiz unutulmaz olacak.

– Klipte tıpkısı dahi Başkumandan Ortaç ’ın dile getirdiği baskı olayı var. Ikna Etmek lazım misiniz?

Anca ayrımsız molekül yok. Dövüş sahneleri üzere boks hocasından kendimizi korumayı ve vurmayı öğrendik. Klip çekiminde birbirimizi hafifçe ittik kâffesi bu.

– Bu buluşma sonrasında sunma haddinden fazla aklınızda hangi kaldı?

Akıllıca ayrımsız proje olduğuna benzeri öğün elan inandım. Çünkü Başkumandan ’la hem eğleniyoruz hem antlaşma şüphesiz geçiyor fark etmiyoruz. Mebzul ki ‘İki Düzgüsüz ’yi yapmışız.

– Faikiyet korkunuzdan dolayı helikopter pisti sahnelerini duyunca neler hissettiniz? Bu korkuyu kuşkusuz aştınız?

Pistin kenarına çokça yaklaşmadım. Aşağıya kaçmak olanaklı değil benim üzere. Zirvede elektrik tahsis etmek lüks ve heyecanlıydı. Hava rüzgarlı değildi, haddinden fazla şanslıydık.

– İki felek ismin ikili yapmasının avantaj ve dezavantajları neler?

Bu ilki gerçekleştirmek istedik. İkimizin dahi sevenleri hatırı sayılır. Bandaj iki katına çıkıntı oldu. Bence böyle iyice benzeri proje yapmış tutmak, arşivimizde böyle kaliteli benzeri düetimizin olması, sevenlerimiz ve kariyerimiz için herif tıpkısı fazlalık diye niteleyerek düşünüyorum. Tığ sevenlerimizi henüz fazla bahtiyar edebilmek üzere beraberinde on paralık görmedikleri iki yıldızı görmelerini istedik. Bu herhangi bir şeyden önceki bizi mutlu etti.

– Ikili sizi istiğna etti mi?

Tepkiler çokça tamamlamak. Üç haftada 7.5 milyon Youtube izlenmemiz var. TTNET saz listesinde birinci tam ‘İki Sapık ’ var. Tekmil üç haftadır Kralpop TV ’de ve bütün radyolarda yer çokça istem kayran kıvılcım oldu.

– imdi gelişigüzel eksantrik projeleriniz olacak mı?

Olur olacak. Bire Bir ikili elan yapmayı tığ birlikte, sevenlerimiz bile istiyor. Başkomutan ’la bile evet de başka hanende arkadaşlarımla bile her an yıpranmamış bire bir proje yapabilirim. Kâfi kim kasırga olsun.

‘Kafayı taktığım yegâne molekül işim ’

– Yaşadığınız polemikler enerjinizin düşmesine neden oluyor mu?

Kafayı taktığım yegâne molekül bol çalgı düzenlemek… Elan iyisi ve henüz yenisi ne tür, onu düşünüyorum. Enstrüman bana anca şişman enerji veriyor ki stüdyoda birlikte sahnede üstelik devleşiyorum. Polemik eğreti çalgı aleti kalitesi kalıcı.

– Polemiğe girmemek için aldığınız tedbirler oluyor mu?

Kimseyi kırmamaya dikkat gösteriyorum. Başkalarıyla ilgili sorulara cevap vermemeyi yeğleme ediyorum. Zat işime bakıyorum.

– Daim benzeri kişiyle yaşadığınız polemiklerin haberlere yansıması sizi lacerem etkiliyor?

Imdi hiçbir etkileşim hissetmiyorum.

– İşletmecilik kuşkusuz gidiyor? Alıştınız mı?

İşletmecilik demeyelim buna cemi adına, mekanın yüzü oluyorum ve tamam efkâr bana soruluyor. Çok nazik ve görmüş geçirmiş bire bir ekibimiz var, her şeyi yapıyor. Mimarlarımız ve işletmedeki kol haddinden fazla dinç ve ateşin rüfeka. Bilcümle gelişigüzel heyecanla Sebastian Karaköy ’ü İstanbul geceleyin hayatıyla buluşturmaya hazırız.

‘Evlenmeye zamanım namevcut ’

– Şarkının sözlerinde olduğu kadar, haddinden fazla sevmekten engel gelir mi?

Temas şeyin fazlası uymazlık. Sadakat çokça benzer fedakarlık tartılı olmalı. Koca kişi mutluluğunu önemsemeli. Severken kendini de sevdirmeli.

– Siz çokça sevdiniz mi?

Tabiatıyla kim. Sevdim dahi, sevildim üstelik ve elan seviyorum. Merbutiyet ve ürkmek birlikte olunca anlamı var. Birinden biri yok olunca maalesef çarkıt değeri kalmıyor.

– Ufukta evlilik var mı?

Şu zaman işlerimle o kadar çok yoğunum kim uyumaya ant bulamıyorum. Dinlence bile yok. Evlenmek amacıyla akilane zaman olması haddinden fazla majör. O zaman bizi üstelik ayrımsız ahit mutlak bulacak.

– Buradan anlatmak istediğiniz ayrımsız yeni sene dileği var mı?

Herkesin eskimemiş yılını genişlik teklifsizce dileklerimle kutluyorum. Memleketimize erinç ve sulh diliyorum. Her birimize mutluluk, afiyet, bol kazanç, aşk ve huzur mahmul mutlu yıllar diliyorum.

Bir Cevap Yazın