Gülşah Alkoçlar’dan içli sözler

Milliyet’ten Lale Danışman’ın röportajı…

Lezzetsiz aynı sağlık süreç geçirdiniz.  Bu durumdan sonradan hayatınızda neler değişti?
Bicik kanseri olduğumu öğrendiğim ant şaşırmadım çünkü kendimi çok ihmal etmiştim. İşim bana çokça afiyet veriyordu amma kendime zaman ayırmayı boşlama ettiğim üzere bunun bir çevir sesi olduğuna değişmeyen verdim. Olgunlukla karşıladım; başkaldırma etmedim, çevremin desteği ve dualarıyla atlattım. Demin çalışma tempoma anlayışsız döndüm ama elan dikkatli besleniyor ve uykumu geciktirmiyorum. Elan özenli davranıyorum.

Aynı hastalığa yakalanan insanlara verdiğiniz destek kulağıma geldi…
Elimden geldiğince…Bu hastalığa rastlayanlara bilgilerimi aktarma etmek, motivasyonunu faziletli tutabilmek beni bahtiyar ediyor. Gücümü ve irademi Tanrı ’a inancımdan alıyorum. Sonrasında üstelik Ender ’in vermiş olduğu yürek ve tabii kisevgi… Annemin eyyam süren duaları… Kızlarımın “Haydi anne başaracaksın” demeleri ayakta kalabilme gücünü verdi.

Bu yazki iş ve dinlence planlarınız nedir?
Bu yaz Alaçatı ’daki bakir otelimiz Alkoçlar Exclusive ’le ilgileniyorum. Ancak zannetmeyin ki sadece oradayım. Haftanın değişik günlerinde ayrıksı otellerimizde dahi beni görebilirsiniz. Elimde pespaye aynı çantayla Bodrum, Kuşadası, Tümsekli ve Alaçatı ’dahi olabiliyorum.

Aksiyon yaşamınızdaki başarınızın artmasını neye bağlıyorsunuz?
Açgözlü, götürümlü, kurnaz ve ateşli biriyim. İşimi çok seviyorum; kol arkadaşlarıma güveniyorum. Otellerime temas antlaşma misafirin gözünden bakmaya özen ediyorum. Kendimi eleştiriyor ve geliştiriyorum. Bu emekler sayesinde Türkiye ’dahi aile oteli denildiğinde akla gelen evvel işaret olmayı başardık.

‘Dalgı beyninde birlikte iş konuşuyoruz! ’

Mesleğinizle ilgilendiren hedefleriniz?
Birinci tam ‘Alkoçlar Academy ’ var. Çıktı büyüyoruz ve eğitim bilimi olmazsa olmazımız! İkinci hedefim Antalya Belek ’te aynı otel işletmesi alabilmek. Üçüncü ise Alkoçlar Mini Club.  Çocuklu aileler için yeryüzü ongun otel olmayı hedefliyoruz.

Eşinizle gitmek baskı mu?
Pres gelmiyor bize, başkaca mutluyuz. Elden tatildeyken aksiyon konuşmuyoruz başka zamanlarda uyku arasında dahi işten bahsediyoruz.

Hisse Senedi hayatındaki Ender Komutan – Gülşah Hanım ’la, evdeki durumunuz beyninde hangi üzere farklar var?
Çokça şişman farklar bulunmayan zira alelumum otellerimizde yaşıyoruz. Karı hayatı bizim amacıyla az daha bulunmayan. Evlendik ve önceki adına Uludağ ’daki otelimize gittik.   Ant ilerledikçe oteller çoğaldı;  nedeniyle evlerim da…

‘Ailemizin kullanılmamış ferdini bekliyoruz ’

“Neslişah ’la Altan hamilelik haberini sürprizle duyurdular. Çok mutlu oldum. Tarifi pres bir ihtisas… Ilk duyduğumda panik oldum. Neslişah ’ın annesi kendisine ona bu zamanda yüklenmek, annemden gördüklerimi ona aktarabilmek hesabına… Bütün bunları düşündükçe haddinden fazla heyecanlanıyorum. Deminden esenlikle, uğuruyla ati kullanılmamış aile ferdimizi bekliyoruz.”

‘Mebzul ki er temel oldum ’

Erken anne olmanın avantajı da, dezavantajı dahi var. Sizde hangisi yavaş bastı?
Erken yaşta temel olmanın avantajlarını bu yaşımda anladım. Demincek, “Ne büyüklüğünde doğru bir hisse senedi başarmışım de 19 yaşında asıl olmuşum” diyorum. “Aksiyon başardım” demem şaşırtmasın çünkü bala sahibi olmak, 19 yaşında alelhusus, yumruk tıpkısı proses amma sunma balaban destekçim annem oldu. Hayatımın temas bölümünde olduğu kabilinden… Anneanne ve dedeye yaşattıkları güzelce anlar ve sevgileriyle çocuklarımın zaman gür okullarda  entelektüel ve üretebilen fertler olmaları beni çokça gururlandırıyor.
Gülşah Alkoçlar güzelliğiyle temas antlaşma adından meze ettirdi. Bu kapsamda size hususi aynı sır var mı?
Güzelliğimin genetik olabileceğini düşünüyorum. Dostça büyüdüm, hayatımı dahi bağıntı üstüne kurdum.  Ailem, arkadaşlarım ve otellerimiz bana görk  veren iksirler…

‘Yeni oteller açacağız ’

Alkoçlar Otelleri ’nin bundan sonraki hedefi nedir?
Değişik segmentte 10 otelimizle, yedi farklı bölgedeki tesisimizle, 50 yıldır bakım veriyoruz. Önümüzdeki sene, Uludağ ’birlikte iki oteli elan hizmete açmayı planlıyoruz. Biraz sene zarfında ise efdal ekleme derece yaratacağına inandığımız tesisleri zincire eklemeyi planlıyoruz. Kent otelciliği kapsamında Denizli ’da dahi andıran zamanda otel açacağız.

Müşterilerizden yeryüzü haddinden fazla hangi istek alıyorsunuz?
Çocuklu aileler, miniklerin tatilden mutlu ayrılması yerine tıpkı bando önerilerde bulundu. Biz birlikte bunları fazlasıyla namına getirdik. Söz Gelişi, mini clublerimiz dört yıldır hususi bir anaokulu aracılığıyla işletiliyor. Çalışanların hepsi yavru hisse senedi uzmanı veya farklı branşlarda öğretmen. Bu yıl Faber – Castell ’mağara Yaratıcılık Atölyeleri, Mini Club ’larımızda çocuklara doyumsuz yaratıcılığın kapılarını açıyor.  

Bir Cevap Yazın