Gülsuyuyla sivilcelerden kurtulun!..

İHA’de vadi alan habere bakarak Ertek, “Yıllar önceki keşfedilen gülsuyu ten amacıyla berenarı faydalıdır. Güzel kokusunda faydalanılarak gerekseme halinde parfüm değeri bırakılmış, aynı zamanda cilt bakımında de çıkacak.” dedi.

Dermatec Polikliniği Dermatoloji Uzmanı Dr. Dede Nejat Ertek, sivilcelere karşı gülsuyu önerisinde bulunarak şöyle konuştu: 

“Cildi nemlendirme ve özleştirme özelliğine topluluk gül suyunu, buzdolabında saklayıp sevimsiz itici uygularsanız, benzeri zamanda yüzünüzün nefes dolaşımını de hızlandırmış olursunuz. Böylecene gülsuyu ile nemlenen yüzünüz, saf etken görünümüne dahi kavuşur. Hele makyaj gidermek üzere faydalanabilirsiniz. Gülsuyunda dikkat edeceğiniz arz yetişkin husus yüzdelik 100 doğal olmasıdır. Gülsuyu seçme deri için uygundur. Semirtilmiş cildin gönen dengesini sağlar, sıska cildi nemlendirir, akne ve sivilcelerle savaşır. Gülsuyunun cilde ayrıksı bazı faydaları ise şunlardır; ciltteki kızarıklık ve şişkinliği alır, kapanmış gözenekleri şalter, cilde ışıntı-enerji verir, sivilceleri kurutur, cilt kuruluğunu önler üzere. Besili ten görünümünü ortadan buyurmak için haftada 2 kere Gül suyunu kırmızılık ile karıştırarak maske hazırlayıp yüzünüze uygulayın. Bu maskeyi yeniden gülsuyu ile temizleyin. Sivilceli ciltler amacıyla ise sabah saatlerinde birlikte tıpkı pamuk yardımı ile sivilceli bölgelerinize gül suyunu sürün. Bu muamele sivilceleri kurutacaktır.”

Bir Cevap Yazın