Gün mağlubiyetten dersler çıkardı

Şenol Çağ: “Dersler çıkarılması gereken tıpkısı karşılaşma oldu”

CİHAN’da vadi kayran habere bakarak Portekiz’in Lizbon şehrindeki Jose Alvalade Stadı’nda oynanan maçta Mario Gomez’in golüyle öne geçmesine rağmen Hak Dini Slimani, Bryan Ruiz ve Teofilo Gutierrez’in gollerine engel olamadı ve 3 – 1 yenilerek elendi.

Maçtan sonra şişman bire bir yadırgatıcı aktif siyah beyazlı ustalık grup ve oyuncuların moralsizliği yüzlerinden okunurken, Ustalık Yönetmen Şenol Zaman, “Dersler çıkarılması müstelzim bire bir maç oldu.” diyerek, şöyle konuştu:

“Çok üzgünüz. Kaybetmeyi hak etmedik. Ilk golü yiyene kadar baziçe kontrolümüzdeydi. Golden sonradan panikledik. Rakibin oyundan düşmesi gerekirken biz oyundan düştük. 1-0 ’dan sonra artık akış yapabilirdik. Dersler çıkarılması müstelzim tıpkısı karşılaşma oldu. Kaybedilmiş tıpkı maçtan sonraları aktör konuşmayı akilane bulmuyorum. Maçı hep beraber kaybettik.” dedi.

RİCARDO QUARESMA: “ARTIK LİGE DÖNÜYORUZ”

Maçtan ilk adı Sporting Lizbon’a transferiyle gündeme gelen Beşiktaş’ın Portekizli yıldızı Ricardo Quaresma ise maçla ilişik yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bizim amacıyla maç iyi gidiyordu. Hatta öne üstelik geçtik. Ancak beklemediğimiz bir anda gol yedik. Bu gestalt turnuvalarda yaptığınız hataların sonuçları kırıcı oluyor. Önümüzde tomar var, daha çok lige dönüyoruz. Sorumluluk yaptıysak hep beraber yaptık. Ligde mehabetli bir maçımız var, onu düşünüyoruz.”

OLCAY ŞAHAN: “BU MAÇI UNUTUP DERBİYE ODAKLANMALIYIZ”

Beşiktaş’ın maçı kazanmayı doğruluk ettiğini tamlayan ve talihsiz goller yediklerini ati süren Olcay Şahan ise “Pik bereketli başlamıştık. 70. dakikaya kadar rakibin pozisyonu yoktu. Maçı kazanmayı adalet etmiştik. Talihsiz aynı gol yedik. Ondan sonraları biraz dağıldık.” dedi.

Sporting Lizbon maçının imdi geride kaldığını ve bunu unutmaları gerektiğini bile tamlayan Olcay Şahan, Süper Lig’in 15. haftasında önümüzdeki Pazartesi haset oynayacakları Galatasaray derbisine sözü getirerek konuşmasını şöyle tamamladı:

“Bu maçı unutup derbiye odaklanmalıyız. Biraz pozisyonu değerlendirseydik maç daha değişik olabilirdi. Pazartesi sezonun bildirme büyük maçlarından birini oynayacağız. Umarım taraftarlarımız bizi destekler ve dolgunca benzeri serencam alırız.”

Bir Cevap Yazın